Bu Yılın Indie Şaheseri “Call Me by Your Name”in Fragmanı Geldi

628
Görüntülenme

İlk baskısı 2007 yılında yapılan ve Andre Aciman’ın aynı adlı romanından uyarlanan bağımsız yapım “Call Me by Your Name”in fragmanı sonunda geldi

Yönetmen koltuğunda Tilda Swinton’lı “I am Love” ve “A Bigger Splash” filmlerinden tanıdığımız Luca Guadagnino‘yu gördüğümüz film bu seneki Sundance Film Festivali‘nde çok güzel övgüler almıştı. Türkçe’si ülkemizde 2009 yılında raflarda yerini alan romandan uyarlama olan filmin kitabının hayranları, senaryoyu her zaman beyazperdede izlemek istediklerini belirtiyordu.

1983 yazının Kuzey İtalya’sında geçen film, 17 yaşındaki Amerikan-İtalyan Elio ve İtalya’ya okumaya ve staj yapmaya gelen 24 yaşındaki Amerika’lı Oliver arasındaki samimi ve sıcak ilişkiyi konu alıyor.

Müzikleri Sufjan Stevens tarafından yapılan ve başrollerinde Armie Hammer ve Timothee Chalamet‘i izleyeceğimiz film Toronto Film Festivali‘nde de gösterilecek. Fakat Türkiye vizyon tarihi henüz belli değil.

Kısa film, Tumblr, MUBI, ekşisözlük deneyimlerinden sonra ivedi bir kararla Haziran 2017'de oBiçimSinema'yı kurdum. Filmlerle doldurdum sessizliği. Festivalleri kodladım. Makas-ellerin çocukluğunu bilirim. Film afişlerinden arkadaşlarım oldu, hala da var. Primer'i anlamadım. H.A.L. 9000'i de. (Yapay zekalar daha bulunmamış gibi davranıyorlardı.) Yalnız Matrix'le içli dışlı oldum. (Kim olmamıştır ki?)

Yanıt Bırak

Yorumunuzu girin
İsminizi girin