en iyi çin dizileri

Çin Dizileri: İzlenmesi Gereken En İyi 29 Çin Dizisi [Güncel]

En İyi Çin Dizileri

Birçoğunu Netflix ve YouTube üzerinden izleyebileceğiniz, fantastik ve romantik ağırlıklı olmak üzere son dönemin en popüler Çin dizilerini sizler için derledik.

1- Nirvana in Fire (2015– ) – IMDb Puanı: 9

Bir oğlunun ailesinin kayıp onurunu arama hikayesi.

Türü: Aksiyon, dram, fantastik
Bölüm sayısı: 104
Bölüm süresi: 45 dk

2- The Untamed (2019) – IMDb Puanı: 8,8

Görece küçük Lan, Jiang, Nie ve Jin klanları güçlü Wen klanı tarafından yönetilmektedir. Kaygısız Wei Wuxian, doğrucu Lan Wangji ile çabucak arkadaş olur ve maceraları sırasında çift, Wen klanının başının, topraklara zarar verecek bir dizi olayın arkasındaki kötü beyni olduğunu öğrenir. Wei Wuxian’ın Wen klanının masum üyelerini haksız zulümden koruma girişimleri felakete yol açar.

Türü: Aksiyon, dram, macera
Bölüm sayısı: 50
Bölüm süresi: 45 dk

3- The Rise of Phoenixes (2018) – IMDb Puanı: 8,7

Eski Çin’deki farklı krallıkların mensupları arasındaki güç, arzu, şehvet ve sevgi hikayesi. Kim olursanız olun, Büyük Phoenix olmak için dibe vurduktan sonra yükselmelisiniz.

Türü: Tarih, dram, romantik
Bölüm sayısı: 56
Bölüm süresi: 1 saat

4- Ashes of Love (2018) – IMDb Puanı: 8,5

Çiçek Tanrıçası kızı Jin Mi’yi doğururken ölür. Cennet imparatorunun ikinci güneşi Xu Feng’e yanlışlıkla girene kadar, Shui Jing’de hapsedilir. Adam 100 yıl birlikte yaşadıktan sonra durumdan bihaber Jin Mi’ye aşık olur.

Türü: Komedi, fantastik, romantik
Bölüm sayısı: 63
Bölüm süresi: 45 dk

5- My Mr. Mermaid (2017– ) – IMDb Puanı: 8,4

“My Mr.Mermaid”, Xiaoqi Jiu’nun aynı isim romanı tarafından uyarlanan; yüzme tanrılarının ve çaylak muhabirinin komedi aşk hikayesini anlatan bir Çin dizisi.

Türü: Aksiyon, romantik, komedi
Bölüm sayısı: 35
Bölüm süresi: 45 dk

6- Three Lives Three Worlds, Ten Miles of Peach Blossom (2017) – IMDb Puanı: 8,3

İki tanrı Ye Hua (Mark Chao) ve Bai Qian (Mi Yang) tanışır ve aşık olurlar. Aşk hikayeleri zamanı aşar ve bir efsane haline gelir.

Türü: Dram, fantastik, romantik
Bölüm sayısı: 58
Bölüm süresi: 45 dk

7- Zhi Wo Men Dan Chun De Xiao Mei Hao (2017) – IMDb Puanı: 8,3

17 yaşındakilerin saf aşkı, yetişkinliğin tüm zorluklarına dayanabilir mi? Chen Xiao Xi ve Jiang Chen, birlikte büyüyen lise arkadaşları ve aynı zamanda komşulardır. Xiao Xi mutlu-şanslı biridir ve çok çalışmaktan hoşlanmayan yapısına rağmen oldukça iyi bir çizim yeteneği vardır. Jiang Chen, iyi görünümü ve yüksek dereceleri ile okulda popülerdir. Arkadaşları arasında, Xiao Xi için her şeyi yapacak yüzücü Wu Bo Song ve okuldaki en güzel kız olan Xiao Xi’nin en iyi arkadaşı Lin Jing Xiao vardır. Yaşamın gerçekleri, bu genç yetişkinlerin dostluklarını ve sevgisini nasıl şekillendirecek hep birlikte göreceğiz.

Türü: Romantik
Bölüm sayısı: 24
Bölüm süresi: 45 dk

8- The King’s Avatar (2019) – IMDb Puanı: 8,2

Ye Xiu (Yang Yang) bir online oyun Glory’de iyi bilinen bir üst düzey oyuncudur. Profesyonel ekibinden zorla kovulduktan sonra, bir internet cafe’de işçi olarak çalışmaya başlar.

Türü: Aksiyon, macera, fantastik
Bölüm sayısı: 40
Bölüm süresi: 45 dk

9- Meteor Garden (2018– ) – IMDb Puanı: 8,2

Sıradan bir kız, ülkenin en prestijli ve en yakışıklı dört çocuğundan oluşan özel bir grup olan F4 ile tanıştığı ülkenin en prestijli okuluna kabul edilir.

Türü: Dram, romantik
Bölüm sayısı: 50
Bölüm süresi: 45 dk

10- The Story of Ming Lan (2018– ) – IMDb Puanı: 8,2

Zengin bir ailenin pek de ayrıcalıklı olmayan bir çocuğu olan Ming Lan, çok çalışmaktadır ve yüksek bir memurun oğluna aşık olur. Kurnaz planlar yoluyla, hem konumlarını yükseltirler hem de kendilerine yanlış yapanlardan adalet elde etmek için çalışırlar.

Türü: Dram, tarih, romantik
Bölüm sayısı: 73
Bölüm süresi: 45 dk

11- Story of Yanxi Palace (2018) – IMDb Puanı: 8,1

Genç bir kız, İmparator’un hareminde bir terzi olarak işe girerek ablasının ölümü hakkındaki gerçeği arar.

Türü: Dram, romantik
Bölüm sayısı: 70
Bölüm süresi: 1 saat

12- The Legends (2019) – IMDb Puanı: 8,1

Efsaneler olarak da bilinen Zhaoyao, Bai Lu, Xu Kai, Dai Xu ve Xiao Yan’ın yer aldığı 2019 Çin televizyon dizisidir. Jiuliu Feixiang tarafından aynı isimdeki romanına dayanmaktadır.

Türü: Aksiyon, macera, fantastik
Bölüm sayısı: 56
Bölüm süresi: 45 dk

13- Demon Girl (2016– ) – IMDb Puanı: 8,1

Nie Qing Cheng yarı iblistir ancak kendi bile bilmemektedir. Ve annesinin iblis klanının, Qing Hanedanı’nın şekillenmesine yardımcı olduğunu ve saltanatlarının, Çin’i işgal eden Sekiz Ulus İttifakı ile sona erdiğini de. Annesi çatışmada öldükten sonra babası onu bir insan çocuğu olarak yetiştirir. Ancak bir bilim adamı gerçek formunu ortaya çıkardığında ve bir yarı iblis onun sevgisini kazanmaya çalıştığında, insan tarafının hakim olup olamayacağını ve insan sevgilisinin yanında durup durmayacağını merak eder.

Türü: Fantastik
Bölüm sayısı: 28
Bölüm süresi: 45dk

14- Love Through a Millennium (2015) – IMDb Puanı: 8,1

2016’dan zengin bir parti çocuğu, 1936 yılındaki efsanevi bir şefle vücudunu değiştirir. Sonraki 80 yılını, dönemine geri dönmek için bir yol bulmak zorunda kalarak harcayacaktır.

Türü: Fantastik, romantik
Bölüm sayısı: 24
Bölüm süresi: 1 saat 30 dk

15- Love O2O (2016– ) – IMDb Puanı: 8

Çevrimiçi bir oyunda aşık olan iki popüler üniversite öğrencisinin hikayesi.

Türü: Dram, romantik
Bölüm sayısı: 30
Bölüm süresi: 44 dk

16- Put Your Head on My Shoulder (2019) – IMDb Puanı: 7.9

Si Tu Mo’nın mezuniyeti yakındır ve gelecekteki planlarından emin değildir; daha sonra dahi Fizik öğrencisi Gu Wei Yi ile tanışır ve ikisi yanlışlıkla birlikte yaşamaya başlar.

Türü: Komedi, romantik
Bölüm sayısı: 24
Bölüm süresi: 45dk

17- My Girlfriend is an Alien (2019) – IMDb Puanı: 7,9

Galaksiler arası bir romantizm, Dünya gezegeninde sıkışmış bir uzaylı kızı takip eder. Amnezi olan ve yağmur yağdığında karşı cinsiyeti unutan zorba bir CEO ile yolları kesişir. Cape Town gezegeninden gelen Chai Xiaoqi, yanlışlıkla bir hedef arama cihazını kaybettikten sonra kendini Dünya’da bulur. O sadece sıradan bir uzaylı değil, erkekleri kovalayan cilveli bir ustadır.

Türü: Fantastik, komedi, romantik
Bölüm sayısı: 28
Bölüm süresi: 45dk

18- Qing Yu Nian (2019– ) – IMDb Puanı: 7,8

Kültür ve tarih okuyan bir üniversite öğrencisi olan Zhang Qing, profesör Ye’nin yüksek lisans dersinde okumak ister ve bu nedenle eski edebiyat tarihini modern kavramla analiz etme perspektifini geliştirmek için tarihsel bir kurgu yazmaya karar verir. Kurguda Zhang, gizemli bir akıl hocası ve gözü bağlı bir bekçinin yardımıyla çocukluğundaki uzak bir sahil kasabası Kingdom Qing’de ilginç bir hayat yaşayan genç adam Fan Xian gibi davranır. Fan büyüdüğünde başkente gider, burada bol sıkıntı ve öfke yaşar.

Türü: Aksiyon, komedi, dram
Bölüm sayısı: 46
Bölüm süresi: 45 dk

19- Accidentally in Love (2018– ) – IMDb Puanı: 7,7

Popüler bir şarkıcı okula geri dönmeye karar verir, orada ilgi odağı haline gelir ve sıradan ama çift kişilikli bir öğrenciyle tanışır.

Türü: Müzik, romantik
Bölüm sayısı: 30
Bölüm süresi: 30 dk

20- Ruyi’s Royal Love in the Palace (2019) – IMDb Puanı: 7,7

Qianlong İmparatoru ve Step İmparatoriçesi Ru Yi Ulanara’nın evliliğini anlatan bir Çin dizisi.

Türü: Dram, tarih
Bölüm sayısı: 87
Bölüm süresi: 45dk

21- Princess Agents (2017– ) – IMDb Puanı: 7,6

Eski bir Çinli kadın savaşçının büyüme hikayesi.

Türü: Aksiyon, dram, romantik
Bölüm sayısı: 67
Bölüm süresi: 45 dk

22- When a Snail Falls in Love (2016) – IMDb Puanı: 7,6

Dedektif Ji Bai ve yeni suç profesörü Xu Xu, ilk bakışta garip bir öğretmen-öğrenci çifti gibi görünebilir, ancak aslında polis gücünün en iyi ortaklarıdır ve suçları birbiri ardına çözerler. Ji Bai, Xu Xu’ya yavaş yavaş aşık olur, ancak aşk söz konusu olduğunda salyangoz kadar yavaş olan bir kızdır. Xu Xu, Ji Bai’nin duygularını karşılık vermeye başladığında, pusuda olan “Angel’s Killer” yeniden ortaya çıkar.

Türü: Aksiyon, suç, romantik
Bölüm sayısı: 21
Bölüm süresi: 33 dk

23- Well-Intended Love (2019) – IMDb Puanı: 7,5

Lösemili üçüncü sınıf bir oyuncunun, tedavi için bir şirketin güçlü CEO’suna ihtiyacı vardır. Kemik iliği nakli almak ve oyuncu olarak kariyerine devam etmek için Xia Lin, CEO Ling Yi Zhou ile gizli ve sözleşmeli bir evliliğe girer. İlişkilerinde yol alırken karşılaştıkları komplo ve yanlış anlamalara rağmen, ikisi aşkı bulmaya başlarlar.

Türü: Dram, romantik
Bölüm sayısı: 20
Bölüm süresi: 30 dk

24- Go Go Squid! (2019– ) – IMDb Puanı: 7,5

Bu, yüksek IQ’lu bir kız öğrencinin eski bir prens’i nasıl etkilediğinin yanı sıra, rüya ve dostluğu yeniden kazanmak için geri gelen bir kahraman hakkında ilham verici bir hikayeyi nasıl takip ettiğini anlatan tatlı bir aşk hikayesidir.

Türü: Dram, romantik
Bölüm sayısı: 40
Bölüm süresi: 45dk

25- Legend of Fuyao (2018– ) – IMDb Puanı: 7,5

Meng Fu Yao, ilahi lotus yapraklarından doğan bir kadındır. Gizli bir düzen arayışında ve göklerden kaynaklanan bir komployu ortaya çıkarmak için cennete doğru yol alır. Süreçte veliaht prensine aşık olur.

Türü: Aksiyon, macera, fantastik
Bölüm sayısı: 66
Bölüm süresi: 45dk

26- Love Me If You Dare (2015– ) – IMDb Puanı: 7,5

Genç kadın asistanıyla birlikte çalışan, parlak bir ceza psikoloğu, cezai zihnin derinliklerine girebilir; ama kendi geçmişi, geleceğini tehdit etmektedir.

Türü: Suç, romantik, gerilim
Bölüm sayısı: 24
Bölüm süresi: 45dk

27- My Amazing Boyfriend (2016) – IMDb Puanı: 7,4

Yüzyıllardır uykuda olan Mutant Xue Ling Qiao, şanssız aktris Tian Jing Zhi tarafından bir trafik kazasında uyandırılır. Daha sonra gizemli geçmişine rağmen evinde yaşamaya kendini zorlar. Jing, yüzeyde, süper güçlerinden rahatsız olmamış gibi davranır, ama aslında, bu “canavardan” kurtulmak için elinden geleni yapacaktır.

Türü: Komedi, fantastik, romantik
Bölüm sayısı: 28
Bölüm süresi: 45dk

28- The Flame’s Daughter (2018– ) – IMDb Puanı: 7,2

Ming Xiaoxi’nin aynı adlı romanından uyarlanan hikaye, büyük bir mirasa sahip Ru Ge’ye ve hayatındaki üç erkekle olan aşkına odaklanıyor.

Türü: Dram, fantastik, romantik
Bölüm sayısı: 52
Bölüm süresi: 45dk

29- Ice Fantasy (2016– ) – IMDb Puanı: 7,1

Hayali bir evrende bir fantastik hikaye yaşanır. Kar Ulusunun prensi Ka Suo, mahalleleriyle büyülü kutsal tapınağa yolculuk yapar ve tesadüfen kaderi ve sevgilileriyle ilgili sırları keşfeder.

Türü: Macera, fantastik, savaş
Bölüm sayısı: 62
Bölüm süresi: 44 dk

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.