cineshort kısa film

Kısa Filmler İçin Yepyeni Platform: Cineshort

Kısa Filmler İçin Yepyeni Platform: Cineshort, global ölçekte sahaya çıkıyor

Cineshort, gün içerisindeki ufak anlarınızda nefis filmleri, Türkçe altyazı seçeneğiyle izleyebileceğiniz bir mobil odaklı video platformu. Henüz çok yeni hayata geçen Cineshort, İTÜ Teknokent, Estonya ve Amerika’da bir grup sinemasever genç girişimci tarafından kuruldu. Global ölçekte büyüme hedefiyle yola çıkan ve 2 yıllık ön hazırlık sürecinde yüzlerce filmi bünyesine katan Cineshort, öne çıkan tasarım ve ürün özellikleriyle de dikkat çekiyor. Offline mod seçeneğiyle beraber eğlenceli film seçkileri de bulunan Cineshort’ta, “Ne izleyeceğim” sorusunda kaybolmuyorsunuz: Filtre seçeneğinde modunuza, filmin türüne ve zamanınıza göre aradığınız şeye kavuşuyorsunuz.

Prestijli ödüllere sahip yüzlerce kısa film, 13 farklı türde ve mod’da segmentlenmiş. Animasyondan, gerilime; belgeselden komediye pek çok film izleyebiliyorsunuz. Uygulamanın dikkat çeken yanlarından biri de ruh halinize göre (Mood) filmler seçebiliyor olmanız. Uygulama, en hızlı şekilde filme kavuşabileceğiniz şekilde tasarlanmış. Platformun kurucu ortağı Hasan Celil Tombul, Cineshort’a sıfır bilgi, sıfır para ve sıfır network ile başladıklarını söylüyor. Tombul, bu ürünü çıkardıkları bütçenin, en yakın rakibinin orta düzey yöneticisine verdiği aylık maaşa denk geldiğini belirtiyor.

Mayıs 2020’de BETA sürümünü yayına alan platform, beklediğinin çok üstünde bir ilgi görünce mevcut uygulamalarını geliştirmiş. Cineshort’ta 66 ülkeden yüzlerce yönetmen var ve en iyi filmleri avlayan global bir “Headhunter” topluluğu bulunuyor. Cineshort’u kendine has kılan şeylerden biri de bu, topluluk odaklı olması. Nitekim sadece “Headhunter” topluluğu değil, gönüllü değerlendirme ekibi ve çeviri topluluğu da var. Şimdiden 12 ülkede ortaklıklar yapan Cineshort, global bir platform olmak amacıyla her şeyi global perspektifle yapmaya çalışıyor.

Cineshort’u diğerlerinden ayıran ne?

Cineshort bir topluluk odaklı ürün olarak rakiplerinden ayrışıyor. “Tek işimiz, insanlara eğlenceli, sürüden uzak, orijinal filmler izletmek” mottosuyla çalışan Cineshort için rekabet, diğer platformlarla değil; kısa vakitlerinize talip hemen her şey ile. Cineshort’un ayrıca kısa filmin kanayan yarası olarak “sürdürülebilirlik” konusunda da iddiası büyük. Nitekim elde edilen gelirin %70’i, direkt olarak filmin yönetmeni ve yapımcısına ödeniyor. Bu sayede kısa filmin sadece festival ödüllerinden değil, kendi izlenebilirliklerinden de gelir elde etmesi hedefleniyor.

Cineshort Ücretli Mi?

Aylık ve Yıllık olmak üzere iki abonelik modeli bulunan Cineshort, kredi kartına gerek olmadan sadece email ile 7 gün deneme süresi sunuyor. Fiyat konusunda oldukça cezbedici olan Cineshort, aylık sadece 5 lira.

Platformu iOS cihazlarınız için App Store‘dan, Android cihazlarınız için Google Play Store‘dan indirebilirsiniz.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.