en iyi dc universe filmleri

DC Filmleri: IMDb Puanına Göre Sıralı 34 DC Filmi

En İyi DC Filmleri

1- Wonder Woman 1984 (2020) – IMDb Puanı: –

2017 yapımı Wonder Woman‘ın devam niteliğinde olacak filmi Patty Jenkins yönetirken, başrolde ise Pedro Pascal, Gal Gadot, Chris Pine, Connie Nielsen gibi isimler yer alıyor.

2- The Dark Knight (2008) – IMDb Puanı: 9

Prestige’den sonra Batman serisinin ikinci filmini çeken Christopher Nolan, bu filmde Batman’in en ünlü düşmanı Joker karakterini kullanmayı tercih etti. 2008 yılında The Dark Knight (Kara Şövalye) vizyona girdi. Önceki filmin kadrosuna ek olarak, Joker rolünde Heath Ledger ve Harvey Dent rolünde Aaron Eckhart da kadroya dahil oldu. Film gelmiş geçmiş en iyi süper kahraman filmleri arasında gösterilmesine karşın, 2000’lerin hatta sinema tarihinin en iyi filmleri arasında gösterilmiştir.

3- Joker (2019) – IMDb Puanı: 8,6

Gotham Şehrinde zihinsel engelli komedyen Arthur Fleck toplum tarafından dışlanır ve kötü muamele görür. Arthur daha sonra aşağı doğru bir devrim ve kanlı suç sarmalına başlar. Bu yol onu alter-egosu Joker ile yüz yüze getirir.

4- The Dark Knight Rises (2012) – IMDb Puanı: 8,4

Inception’dan sonra Batman serisine geri dönme konusunda endişeleri olan Nolan, kardeşi Jonathan ve Batman filmlerinde yazı partneri David S. Goyer ile üçlemeyi tamamlayacak hikayeyi yazdıktan sonra seriyi kendi bitirme kararı aldı. The Dark Knight Rises (Kara Şövalye Yükseliyor) 2012 tarihinde vizyona girdi. Batman’in düşmanı için bu sefer Bane karakterini seçen Nolan, rol için Inception’da yardımcı karakterlerden birini oynayan Tom Hardy’i seçti.

5- V for Vendetta (2005) – IMDb Puanı: 8,2

Gelecekte İngiliz zulmünde, sadece “V” takma adı tarafından bilinen gölgeler ardındaki bir özgürlük savaşçısı, genç bir kadının yardımıyla zulmü devirmeyi planlar.

6- Batman Begins (2005) – IMDb Puanı: 8,2

Batman karakterinin nasıl Batman olduğunu, Bruce Wayne’in çocukluğundan, ailesinden ve yarasa korkusundan ele alan film, kendisinden sonra gelen başlangıç hikayelerini de şekillendirdi. Bu filmden sonra yapılan süper kahramanların ortaya çıkış hikayesini anlatan çoğu film, Batman Begins’ten ilham alarak anlattı. Bu filme Hollywood’un en iyi ve en başarılı yönetmenler listesinde üst sıralara oturan Nolan, Hans Zimmer ile de tanıştı. Batman Begins’in müziğini yapan Zimmer bu filmden sonra yönetmenin neredeyse her filminin müziğini yaparak başarılara imza atacaktı.

7- Look, Up in the Sky! The Amazing Story of Superman (2006) – IMDb Puanı: 7,9

Kevin Burns‘ün yönetmenliğini üstlendiği bu belgeselde Superman’in tarih boyunca yer aldığı çeşitli medya tecessümlerine göz atıyoruz.

8- Watchmen (2009) – IMDb Puanı: 7,6

Eski süper kahramanların bulunduğu 1985’te, bir meslektaşın öldürülmesi, yasa dışı kanun infazcısı Rorschach‘ı kendi soruşturmasına göndererek tarihin bildiğimiz haliyle tamamen değişebilecek bir şeyini ortaya çıkarır.

9- Batman (1989) – IMDb Puanı: 7,5

Tim Burton‘ın yönetmenliğini üstlendiği bu Batman versiyonunda, Gotham şehrinin Kara Şövalyesi, suçla savaşına ilk büyük düşmanı Joker’le başlar.

10- A History of Violence (2005) – IMDb Puanı: 7,4

David Cronenberg‘in bu dram gerilim filminde, mülayim bir adam, şiddet eylemiyle yerel bir kahraman haline gelir ve bu, ailesini özüne sallayacak yankılar yaratır.

11- Wonder Woman (2017) – IMDb Puanı: 7,4

Bir pilot suya düşüp, bulunduğu adadakilere dış dünyadaki çatışmalardan bahsettiğinde, eğitimdeki Amazon bir savaşçı olan Diana, savaşta savaşmak için evinden ayrılır ve tüm güçlerini ve gerçek kaderini keşfeder.

12- Superman (1978) – IMDb Puanı: 7,3

Bir uzaylı yetim ölmekte olan gezegenden Dünya’ya gönderilir ve burada evlat edinen evinin ilk ve en büyük süper kahramanı haline gelir.

13- Shazam! (2019) – IMDb Puanı: 7,1

Annesini arayan yeni doğmuş bir genç çocuk bunun yerine beklenmedik süper güçler bulur ve çok geçmeden güçlü bir düşman kazanır.

14- Man of Steel (2013) – IMDb Puanı: 7,1

Yabancı bir çocuk, ölmekte olan dünyasından tahliye edilir ve insanlar arasında yaşamak için Dünya’ya gönderilir. Kendi gezegeninden kurtulanlar Dünya’yı istila ettiğinde barışı tehdit altındadır.

15- Constantine (2005) – IMDb Puanı: 7

Doğaüstü olaylarla görevli dedektif John Constantine (Keanu Reeves) bir polis memurunun kız kardeşinin intiharı konusunda yardım eder. Constantine’in yapması gereken bu ölümün intihar değil, çok daha büyük ve gizemli bir olay olduğunu ispatlamaktır. DC Comics’in Hellblazer çizgi roman serisinden uyarlanan filmde, başrol dedektife Keanu Reeves hayat vermiştir.

16- Batman Returns (1992) – IMDb Puanı: 7

Kendine Penguen diyen deforme olmuş bir adam, acımasız bir işadamı yardımıyla Gotham’ı tahrip ettiğinde Batman büyük ekrana geri döner.

17- Aquaman (2018) – IMDb Puanı: 7

Atlantis’in sualtı krallığının insan doğumlu varisi Arthur Curry (Jason Momoa), okyanus ve toprak dünyaları arasındaki savaşı önlemek için bir arayış içine giriyor.

Joker ile ayrıldıktan sonra Harley Quinn, genç bir kızı kötü bir suç lordundan kurtarmak için süper kahramanlar Black Canary, Huntress ve Renee Montoya’ya katılır.

19- Superman II (1980) – IMDb Puanı: 6,8

Superman, yanlışlıkla serbest bıraktığı üç Kripton suçlunun Dünya’yı fethettiğinden habersiz, Lois Lane ile bir ilişki kurmak için güçlerini feda etmeyi kabul eder.

20- Batman v Superman: Dawn of Justice (2016) – IMDb Puanı: 6,5

Süpermen’in eylemlerinin kontrolsüz kalmasından korkan Batman, Çelik Adam’ı ele geçirirken, dünya gerçekten ne tür bir kahramana ihtiyacı olduğuyla ilgili vicdanıyla mücadele eder.

21- Justice League (2017) – IMDb Puanı: 6,4

İnsanlığa inancıyla körüklenen ve Süpermen’in özverili hareketinden esinlenen Bruce Wayne, yeni bulunan müttefiki Diana Prince’in daha büyük bir düşmanla yüz yüze gelmesini ister.

22- The Losers (2010) – IMDb Puanı: 6,3

Bir CIA özel kuvvetler ekibi, üstleri tarafından ihanete uğrar ve ölüme terk edilir, bu da onları CIA’ye saldırmak için canlandırır.

23- Superman Returns (2006) – IMDb Puanı: 6

Süpermen, evi Krypton’ı inceleyerek beş yılını uzayda geçirdikten sonra Dünya’ya geri döner. Ama o giderken bazı şeylerin değiştiğini fark eder ve kendini bir kez daha dünya için önemli olduğunu kanıtlamak zorundadır.

24- Suicide Squad (2016) – IMDb Puanı: 6

Gizli bir devlet kurumu, savunmacı bir görev gücü oluşturmak için en tehlikeli hapsedilmiş süper kötü adamlardan bazılarını işe alır. İlk görevleri: dünyayı kıyametten kurtarmaktır.

25- Green Lantern (2011) – IMDb Puanı: 5,5

Pervasız test pilotu Hal Jordan, diğer dünyasal güçlerden, onu galaksiler arası bir polis gücüne, Yeşil Fener Kolordusuna iten, yabancı bir halka alır.

26- Batman Forever (1995) – IMDb Puanı: 5,4

Batman, sevdalı bir psikolog ve sonradan yardımcısı olacak Robin adında genç bir sirk akrobatının yardımıyla, eski bir bölge avukatı Harvey Dent ve Riddler Edward Nygma ile savaşmalıdır.

27- The Kitchen (2019) – IMDb Puanı: 5,3

1970’lerde Hell’s Kitchen‘daki New York gangsterlerinin eşleri, kocaları hapse tıkıldıktan sonra eşlerinin işlerini yürütmeye devam ederler.

28- Superman III (1983) – IMDb Puanı: 5

Katran ile bağlanan sentetik kriptonit, Superman’ı ikiye böler: iyi Clark Kent ve kötü Çelik Adam.

29- Jonah Hex (2010) – IMDb Puanı: 4,7

ABD ordusu, kendi kellesine ödül konulan bir ödül avcısına reddedemeyeceği bir teklif yapar: özgürlüğü karşılığında, Cehennemdeki Dünya’yı serbest bırakmaya hazır bir teröristi durdurmalıdır.

30- Supergirl (1984) – IMDb Puanı: 4,4

Güçlü bir küreyi kaybettikten sonra Süpermen’in kuzeni Kara Zor-El, onu almak için Dünya’ya gelir ve kendini kötü bir cadıya karşı bulur.

31- Batman & Robin (1997) – IMDb Puanı: 3,7

Batman ve Robin, Bay Freeze ve Poison Ivy’nin Gotham City’yi dondurmasını engellemek zorundalarken lişkilerini bir arada tutmaya çalışırlar. Kadroda ilginç bir şekilde Arnold Schwarzenegger, George Clooney, Chris O’Donnell, Uma Thurman gibi isimler yer alıyor.

32- Superman IV: The Quest for Peace (1987) – IMDb Puanı: 3,7

The Man of Steel, nükleer silahsızlanma için savaş ilan ediyor ve Lex Luthor’un son şaheseri Nuclear Man ile tanışıyor.

33- Catwoman (2004) – IMDb Puanı: 3,3

Bir kedinin hızı, refleksleri ve duyularıyla donatılmış utangaç bir kadın, her iki kişisinin de etkisiyle bir dedektif onu kovalarken bile suçlu ve kahraman arasında ince bir çizgide yürür. Başrolde Halle Berry var.

34- Steel (1997) – IMDb Puanı: 2,8

Teröristlerin icat ettiği ölümcül teknolojiyi kullanmasını durdurmak için bir silah geliştiricisi kendini çekiçli bir süper kahramana dönüştürür.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.