fantastik kore dizileri 2020

Fantastik Kore Dizileri: İzlenmesi Gereken 33 Fantastik Dizi (Güncel)

Fantastik Kore Dizileri

1- Sigeuneol (2016) – IMDb Puanı: 8,8

Sigeuneol

Şimdiki zamandaki dedektifler ve geçmişten gelen bir dedektif, uzun süredir çözülmemiş bir davayı çözmek için telsiz üzerinden iletişim kuruyor. Oyuncular: Lee Jehoon, Hye-su Kim, Jin-woong Cho, Hyun-Sung Jang. 16 bölüm.
Fragman

2- Sseulsseulhago Chalranhashin: Dokkaebi (2016) – IMDb Puanı: 8,6

Sseulsseulhago Chalranhashin- Dokkaebi

Dokkaebi’nin (Gong Yoo) ölümsüz yaşamını sona erdirebilmesi için bir insan geline ihtiyacı vardır. Bu arada Ölüm Meleği amneziye sahiptir. Her nasılsa bu ikisi bir araya gelir ve birlikte yaşamaya başlar. Oyuncular: Yoo Gong, Go-eun Kim, Dong-Wook Lee, In-Na Yoo. 16 bölüm.
Fragman

3- Dalui Yeonin – Bobogyungsim Ryeo (2016) – IMDb Puanı: 8,6

Dalui Yeonin - Bobogyungsim Ryeo

Startling by Each Step (2011) isimli Çin dramasının Kore uyarlaması. Oyuncular: Joon-Gi Lee, Ji-eun Lee, Ha-Neul Kang, Jong-Hyun Hong. 21 bölüm.
Fragman

4- The King: Youngwonui Gunjoo (2020) – IMDb Puanı: 8,5

The King- Youngwonui Gunjoo

Modern bir Kore imparatoru gizemli bir portaldan geçer ve cılız bir polis dedektifiyle karşılaştığı paralel bir dünyada kendini bulur. Oyuncular: Min-Ho Lee, Go-eun Kim, Do-Hwan Woo. 16 bölüm.
Fragman

5- Dangshini Jamdeun Saie (2017) – IMDb Puanı: 8,4

Dangshini Jamdeun Saie

Hayallerinde gelecekte meydana gelecek kazaları görebilen Nam Hong Joo adlı bir kadın ve kadının hayallerinin gerçekleşmesini durdurmak için mücadele eden bir savcı Jung Jae Chan hakkında bir dizi. Oyuncular: Suzy Bae, Jong-Suk Lee, Hae-In Jung. 32 bölüm.
Fragman

6- Hotel Del Luna (2019) – IMDb Puanı: 8,4

Hotel Del Luna

Ölü ruhlar için bir oteli yönetmeye davet edildiğinde, seçkin bir otelci kuruluşun eski sahibini ve garip dünyasını tanımaya başlar. Oyuncular: Ji-eun Lee, Jin-gu Yeo, Jeong-geun Shin. 16 bölüm.
Fragman

7- Joogoonui Taeyang (2013) – IMDb Puanı: 8,3

Joogoonui Taeyang

Tae Gong Sil hayaletleri görme yeteneğine sahiptir, ancak sürekli gelen yardım talepleri hayatını imkansız kılar. Her şeyi parayla ölçen yakışıklı CEO Joo Jong Won ile tanışınca hayaletler ortadan kaybolur. Oyuncular: Hyo-Jin Kong, Ji-seob So, In-Guk Seo. 17 bölüm.
Fragman

8- Teoneol (2017) – IMDb Puanı: 8,3

Teoneol

Kızını kurtarmak umuduyla geçmiş ve şimdiki zamandan geçen bir dedektifin hikayesi. 1986’da ipuçları için pirinç tarlalarının sırtlarında yürürken 2016’ya kadar gider. Nereye giderse gitsin belaya neden olur. Oyuncular: Choi Jin-Hyuk, Hie-bong Jo, Hyun-min Yoon. 16 bölüm.
Fragman

9- Aseudal Yeondaegi (2019) – IMDb Puanı: 8,3

Aseudal Yeondaegi

Arthdal Chronicles, antik çağlarda medeniyetin ve ulusların doğuşunu tasvir eder. Bu, efsanevi kahramanların, mücadelelerinin, birlik ve Arth adlı sanal bir ülkede yaşayan insanların sevgisinin bir hikayesidir. Oyuncular: Joong-Ki Song, Ji-won Kim, Dong-Gun Jang. 18 bölüm.
Fragman

10- Byeol-e-seo on geu-dae (2013) – IMDb Puanı: 8,3

Byeol-e-seo on geu-dae

400 yıl önce gezegenimize gelen bir uzaylı olan Min-Joon, 3 ay içinde gezegenine dönebilecekken, ünlü aktris Chun Song-Yi ile tanıştığında, yüzyıllar boyunca kendini insanlardan uzaklaştırmak için harcadığı çabanın sonuna yaklaşır. Oyuncular: Ji-Hyun Jun, Soo-hyun Kim, Hae-Jin Park. 22 bölüm.
Fragman

11- Sikago Tajagi (2017) – IMDb Puanı: 8,2

Sikago Tajagi

1930’larda Japon yönetimi altında yaşayan yazarlar, en çok satan yazarın bir hayranına, gizemli bir hayalet yazara ve düşüşte olan bir yazara reenkarne olurlar. Oyuncular: Ah-In Yoo, Soo-jung Lim, Kyung-pyo Go. 16 bölüm.
Fragman

12- Neoui Moksoriga Deulryeo (2013) – IMDb Puanı: 8,2

Neoui Moksoriga Deulryeo

Aklına gelen her şeyi düşünmeden söyleyen, sert dilli bir kadın avukat olan Jang Hye Sung’un etrafında dönen fantastik olaylar zinciri. Oyuncular: Bo-young Lee, Jong-Suk Lee, Sang-Hyun Yoon. 18 bölüm.
Fragman

13- Hi Bye, Mama! (2020) – IMDb Puanı: 8,2

Hi Bye, Mama!

Ölen ve 49 günlük reenkarnasyon projesine başlayan bir annenin ve karısını kaybetmenin acısını aştıktan sonra yeni bir hayat yaşamaya başlayan bir kocanın hikayesi. Oyuncular: Tae-hee Kim, Kyoo-hyung Lee, Ko Bo-Gyeol. 16 bölüm.
Fragman

14- Sikeurit Gadeun (2010) – IMDb Puanı: 8,2

Sikeurit Gadeun

Zengin bir genç CEO sınıf farklılıklarına, kültürel geleneklere ve adamın sıkıca itiraz eden annesine rağmen fakir bir dublör için aşk acısı çeker. Oyuncular: Ji-Won Ha, Hyun Bin, Sang-Hyun Yoon. 20 bölüm.
Fragman

15- Find Me in Your Memory (2020) – IMDb Puanı: 8,2

Find Me in Your Memory

Hayatının her saniyesini hatırlayan bir adamla acı dolu geçmişini unutmuş bir kadın arasındaki bir aşk hikayesi. Oyuncular: Dong-wook Kim, Ga-young Moon, Seul-gi Kim. 26 bölüm.
Fragman

16- Pooreun Badaui Junsul (2016) – IMDb Puanı: 8,1

Pooreun Badaui Junsul

Zeki bir adam olan Heo Joon Jae ve ona aşık olan Shim Chung adlı bir denizkızı arasındaki aşk hikayesine odaklanan bir yapım. Oyuncular: Ji-Hyun Jun, Min-Ho Lee, Hee-joon Lee. 21 bölüm.
Fragman

17- Guga-ui Seo (2013) – IMDb Puanı: 8,1

Guga-ui Seo

Yarı insan-yarı-efsanevi bir yaratık olarak doğan Choi Kang Chi’nin yolculuğunun bir hikayesi. İnsan olmamasına rağmen, herkesten daha çok insan gibi yaşamak için mücadele etmek nasıl bir şey onu izliyoruz. Oyuncular: Sung-ha Jo, Hye-Young Jung, Hee-won Kim. 24 bölüm.
Fragman

18- W – Du gaeui segye (2016) – IMDb Puanı: 8,1

W - Du gaeui segye

Otuzlu yaşlarının başında bir çift arasındaki bir aşk hikayesi. Aynı dönemde ama farklı dünyalarda yaşayan iki kişinin hikayesine odaklanıyoruz. Oyuncular: Hyo-joo Han, Jong-Suk Lee, Eu-Gene Jeong . 17 bölüm.
Fragman

19- Oh Naui Gwishinnim (2015) – IMDb Puanı: 8,1

Oh Naui Gwishinnim

Timid Na Bong Sun, patronu, ünlü şef Kang Sun Woo ile takılarak bitmemiş işini çözmek isteyen, kendine güvenen genç bir kadının hayaleti tarafından ele geçirilir. Oyuncular: Bo-Young Park, Jung-suk Jo, Ju-hwan Lim. 16 bölüm.
Fragman

20- Hwayugi (2017) – IMDb Puanı: 8,1

Hwayugi

2017 yılında, Son Oh Gong ve Ma Wang birbirleriyle çatışmaktadır ve her yerde kötülüklerin bulunduğu karanlık bir dünyada gerçek bir ışık ararlar. Oyuncular: Seung-gi Lee, Seung-Won Cha, Yeon-Seo Oh. 20 bölüm.
Fragman

21- Memoriseuteu (2020) – IMDb Puanı: 8,1

Memoriseuteu

Aynı adı taşıyan hit webtoon’a dayanan “Memorist”, doğaüstü güçleri olan bir dedektif olan Dong Baek’in hikayesini anlatan gizemli bir gerilim filmi. Oyuncular: Seung-ho Yoo, Se-yeong Lee, Chang-Seok Ko. 16 bölüm.
Fragman

22- 365: Unmyeongeul Geoseuleuneun 1nyeon (2020) – IMDb Puanı: 8,1

365- Unmyeongeul Geoseuleuneun 1nyeon

On kişinin bir yıl geriye dönme şansı elde ettiği bir hikaye; ancak beklenmedik bir şekilde kaderleri değiştiğinde gizemli durumlar ortaya çıkmaya başlar. Oyuncular: Joon-hyuk Lee, Ji-Hyun Nam, Ji-Soo Kim. 24 bölüm.
Fragman

23- Black (2017) – IMDb Puanı: 8

Black

Ölümün elinde olan bir adam. Ölümü görebilen bir kadın. Dünya ve öbür dünya tehlikeli bir şekilde çarpışacaktır. Oyuncular: Seung-heon Song, Ara Go, El Lee. 18 bölüm.
Fragman

24- Haereul poomeun dal (2012) – IMDb Puanı: 8

Haereul poomeun dal

Joseon’un kurgusal kralı Lee Hwon ve bir kadın şaman Wol arasındaki gizli aşk hikayesi. Wol, aslında veliaht prens Hwon’un sevgisini kazanan asil bir ailenin kızı olan Heo Yeon Woo olarak dünyaya gelmiştir. Oyuncular: Mi-seon Jeon, Mi-kyeong Yang, Eung-soo Kim. 20 bölüm.
Fragman

25- Eojjeoda Balgyeonhan Haru (2019) – IMDb Puanı: 7,9

Eojjeoda Balgyeonhan Haru

Aslında bir çizgi roman karakteri olduğunuzu öğrenirseniz ne yapardınız? Ve bunun üzerine fazladan bir karakter mi? Açıkçası hikayenin gidişatı değişecektir. Oyuncular: Kim Hye-Yoon, Ro-Woon Kim, Jae-Wook Lee. 32 bölüm.
Fragman

26- Saikometeuri Geunyeoseok (2019) – IMDb Puanı: 7,8

Saikometeuri Geunyeoseok

Kendisiyle temas edenlerin sırlarını okuyabilen bir çocuk ve acısını gizlemek için elinden geleni yapan bir kız. Dramada, erkek ve kız, hayatlarında meydana gelen küçük ve büyük olaylarda buluşmaya, iyileşmeye, büyümeye ve sevmeye çalışırlar. Oyuncular: Jin-young Park, Ye-Eun Shin, Kwon Kim. 16 bölüm.
Fragman

27- Ssawooja Gwishina (2016) – IMDb Puanı: 7,7

Ssawooja Gwishina

5 yıldır ölü olan bir liseli kızın hayaleti ve hayaletleri görme ve duyma yeteneğine sahip şeytan çıkarıcı bir liseli genç hakkında bir birlikte yaşama komedisi. Oyuncular: Taecyeon, So-Hyun Kim, Ki-Young Kang. 16 bölüm.
Fragman

28- Myeongbulheojeon (2017) – IMDb Puanı: 7,6

Myeongbulheojeon

Joseon’un en iyi akupunkturisti Heo Im, modern bir hastanede doktor Choi Yeon Kyung ile tanıştığı 400 yıl ötesine yolculuk yapar. Her ne kadar ondan etkilense de, yöntem ve önceliklerindeki farklılıklar birbirlerini kızdıracaktır. Oyuncular: Nam-gil Kim, Ah-jung Kim, Ju-hyeong Jin. 16 bölüm.
Fragman

29- Dan, Hanaui Sarang (2019) – IMDb Puanı: 7,6

Dan, Hanaui Sarang

Dan her zaman başı belada olan kaygısız bir melektir. Cennete dönmek için, soğuk ve sabit fikirli bir balerin Lee Yun Seo’ya gerçek aşkı bulma görevi ile görevlendirilir, ancak kendisi aşık olmaya başlar. Oyuncular: Hye-Sun Shin, Myung-Soo Kim, Dong-geon Lee. 32 bölüm.
Fragman

30- Byuti Insaideu (2018) – IMDb Puanı: 7,3

Byuti Insaideu

Dizi, her ayın bir haftasını bir başkasının vücudunda yaşamak zorunda kalan bir oyuncu olan Han Se Gye’nin ve Prosopagnosia’dan muzdarip bir adam olan Seo Do Jae’nin aşk hikayesini anlatıyor. Oyuncular: Hyeon-jin Seo, Min-ki Lee, Da-hee Lee. 16 bölüm.
Fragman

31- Eobiseu (2019) – IMDb Puanı: 7

Eobiseu

Farklı olaylarda zamansız bir ölümle karşılaştıktan sonra Cha Min ve Go Se-yeon, tanımadıkları yeni bedenlerde hayata döndüklerini keşfederler. Oyuncular: Bo-Young Park, Hyo-Seop Ahn, Si-eon Lee. 16 bölüm.
Fragman

32- Habaekui Shinboo (2017) – IMDb Puanı: 6,8

Habaekui Shinboo

Su Tanrısı Habaek, atalarının nesiller boyu Su Tanrısına hizmet edeceğine söz verdiği psikiyatrist Yoon So Ah adlı insan dünyasındaki hizmetçisinin yardımıyla görevini yerine getirmek için dünyayı ziyaret eder. Ne yazık ki kadın tanrılara inanmaz ve Habaek’i sanrılı bir hasta olarak karıştırır. Rüzgar tanrısı Bi Ryum, Su Tanrıçası Mu Ra ve Yarı-Tanrı Hu Ye işleri karmaşıklaştırmak için ortaya çıktığında işler daha da garipleşecektir. Oyuncular: Joo-Hyuk Nam, Ju-hwan Lim, Kyu Sun Park. 16 bölüm.
Fragman

33- Nal Nokyeojuo (2019) – IMDb Puanı: 6,8

Nal Nokyeojuo

Bu bilimkurgu romantik komedide, 24 saatlik bir insan dondurma deneyine katılan bir erkek ve bir kadının başına gelenleri izliyoruz. Gizemli bir plan nedeniyle ikilimiz 20 yıl sonra uyanır. Oyuncular: Chang-Wook Ji, Jin-ah Won, Se-ah Yun. 16 bölüm.
Fragman

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.