goldman v silverman

GOLDMAN v SILVERMAN: Safdie Kardeşler’den Adam Sandler’lı Kısa Film

Goldman v Silverman

2019 Telluride Film Festivali’nde dünya prömiyerini yapan Uncut Gems ile global çapta adını daha da duyurmaya başlayan Safdie Kardeşler’in, aynı filmin başrol oyuncusu Adam Sandler ile sessiz sedasız bir de kısa film çektiği ortaya çıktı. Yönetmenlerin belirttiğine göre, filmin aynı zamanda, Uncut Gems’i 35 mm olarak gösteren sinemalarda da vizyona girmesi bekleniyor. Uncut Gems’den sonra daha fazla Safdie Kardeşler yapımı arayanlara ilaç gibi gelen, altı dakikalık kısa filmin konusu şöyle:

Rod Goldman (Adam Sandler) ve Al Silverman (Benny Safdie), Times Meydanı’nın turistik alanında çalışan sokak sanatçılarıdır. Goldman hiçbir saygı görmez ve bundan emin olan ve durumdan istifade eden ilk kişi de Silverman’dir.

Yönetmen: Josh ve Benny Safdie

Başroldekiler: Adam Sandler ve Benny Safdie

Kamera: Josh Safdie ve John Paul Lopez

Yedek Kamera: Sebastian Bear-McClard, N’namdi Anderson

Müzik: Forget

Yapımcı: Sebastian Bear-McClard, Eli Bush, Scott Rudin

Ses yapımcısı: Ronald Bronstein

Kostümler: Miyako Bellizzi

Makyaj: Ann Pala Williams

Yapım Asistanı: Becky Novak

Renklendirme: The Mill’den Damien Van Der Cruyssen

Ses efektleri ve Ses Düzenleme: Warren Shaw

SFX: Paul Urmson

Özel Teşekkürler: A24

Uncut Gems’in de yapım kadrosunda yer alan Scott Rudin ve Eli Bush gibi isimleri barındıran GOLDMAN v SILVERMAN’in Vimeo açıklamasında A24’e de özel teşekkürler yer alıyor. Kısa filmin, Uncut Gems’ün Akademi Ödülleri’nde yer bulamayışının açıklanmasından hemen sonra Vimeo’ya konulması da manidar olarak karşılanıyor.

National Board of Review, Gotham Awards, Independent Spirit Awards gibi ödüllerde adı oldukça geçen ve onur ödülleri alan Adam Sandler’ın Akademi adaylığına kesin gözüyle bakılıyordu. Oscar’da boy gösteremese de, U.S. box office’te 45 milyon dolar hasılat yapan Uncut Gems, genel olarak A24 ve Safdie Kardeşler adına oldukça prestijli bir yıl geçirdi. Ladybird’ün 48.9 milyon dolarlık sınırını geçerse hatta A24’ün en hasılat yaratan işlerinden biri olacak. Indie Spirit Awards’a birçok dalda (Best Feature, Best Director, Best Screenplay, and Best Editing, Best Male Lead) aday olan filmin eli boş dönmemesi bekleniyor.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.