en iyi türk internet dizileri

İnternet Dizileri: Türk Yapımı En İyi 15 İnternet Dizisi

2017 – 2018 ağırlıklı yerli internet dizilerinin en iyilerini derledik

1- Hile (2017-2019) – IMDB Puanı: 9,2

hile dizi

Bir yazılımcı olan Felix, büyük bir şirketten yeni bir iş teklifi alır. İş ise yeni çıkartacakları oyundaki yazılım hatalarını düzeltmektir ancak tek bir sorun vardır: Oyunda hiç hata yoktur. Bu olay kısa süre içinde Felix’e oyun ve gerçek hayat arasında benzerlikler yaşandığını gösterecektir.

2- Şahsiyet (2018) – IMDB Puanı: 9,1

şahsiyet dizi

Agâh Beyoğlu (Haluk Bilginer), kendisine Alzheimer teşhisi konulduktan sonra yaptığı şeyleri hatırlamamayı bir avantaja çevirerek suçluları cezalandırmaya karar verir. Yazar Hakan Günday dizinin senaryosunu yazmış, Daha filminin yönetmenliğini yapmış olan Onur Saylak diziyi yönetmiştir.

3- Masum (2017) – IMDB Puanı: 8,8

masum dizi

Emekli Cevdet ve eşi şehirden uzak kırsal alanda huzurlu yıllar geçirmeyi hedeflemişlerdir. Ancak küçük oğullardan gelen bir haberle huzurları bozulacak ve eskiden polis olan Cevdet’in tekrardan işe koyulması gerekecektir.

4- Bozkır (2018-2019) – IMDB Puanı: 8,4

bozkır dizi

Yiğit Özşener tarafından oynanan tecrübeli dedektif Seyfi ve Ekin Koç’un canlandırdığı çaylak polis Nuri, şehirde gerçekleşen bir çocuk cinayetini çözmekle görevlendirilir. Katili arayışları onları şehrin en varlıklı insanlardan biri ve onun kızına doğru götürecektir.

5- Sıfır Bir (2016-…) – IMDB Puanı: 8,2

sıfırbir dizi

YouTube‘da başlayan ve ününden sonra BluTV‘ye taşınan dizi, Adana’da yaşanan yasa dışı suçları, bunları gerçekleştiren suçluları ve sonuçlarını gerçekçi bir şekilde anlatmaktadır.

6- Fi-Çi (2017-2018) – IMDB Puanı: 8,1

fiçi

Aşkı arayan, istediklerine ulaşmak için her şeyi yapabilecek, gerçeği açığa çıkarmak için herkesi ezip geçecek ve birbirlerinin hayatlarını derinden etkileyen Can Manay, Duru Durulay, Deniz, Özge ve Sadık Murat Kolhan’ın ilişkileri anlatılmaktadır. Azra Kohen‘in aynı isimli romanlarından uyarlanmıştır.

7- Sahipli (2017) – IMDB Puanı: 8

sahipli dizi

Köylerine geri dönen Büşra ve Selim’in ortaya çıkan aşkı, köylerinde yaşanan doğaüstü olaylar tarafından engellenecektir. İlk Türk korku internet dizisi unvanıyla yayınlanan Sahipli’yi Siccin serisinin yazar ve yönetmeni Alper Mestçi yazıp yönetmiştir.

8- 7YÜZ (2017) – IMDB Puanı: 7,9

7yüz dizi

7 ayrı ve bağımsız hikayeden oluşan dizi, her bölümde karanlık bir parçalarıyla yüzleşmek zorunda olan karakterlerin öyküsü anlatılmaktadır. Belçim Bilgin, Cem Davran ve Dolunay Soysert gibi ünlü isimler dizide rol almıştır.

9- Hakan: Muhafız (2018-…) – IMDB Puanı: 7,6

protector

İstanbul’u ele geçirmeye çalışan gizemli güçlere karşı Hakan, geçmişindeki sırları da açığa çıkartarak ölümsüz düşmanlara karşı savaşacaktır. Netflix‘in ilk Türk dizisi olma özelliğini de taşıyor.

10- Dip (2018) – IMDB Puanı: 7,5

dip dizi

İstanbul’da intihar etmek isteyenleri durdurmakla görevli Sahir‘in kariyeri ve geleceği Bilge adında bir bilim insanıyla tanıştıktan sonra derinden değişecektir.

11- Görünen Adam (2017) – IMDB Puanı: 7

görünen adam

Kurtuluş bir gün uyandığında herkese görünebiliyordur. Tek sorun ise dünyadaki herkes görünmezdir ve kendisi görünebilen tek insan olarak hayatına devam etmek zorundadır.

12- Dudullu Postası (2018) – IMDB Puanı: 6,2

dudullupostasi

Aynı isimli karikatürden uyarlanan dizide Dudullu’da yaşanan garip olaylar ve daha da garip karakterler anlatılmaktadır. Dizinin yazar ve yönetmen koltuğunda Leyla ile Mecnun dizisiyle tanıdığımız Onur Ünlü oturmaktadır.

13- Yaşamayanlar (2018) – IMDB Puanı: 6,1

yaşamayanlar

Mia, Dmitry tarafından bir vampire dönüştürülmüştür. İstanbul’a gelerek Dmitry’i bulup öldürmeyi amaçlayan Mia’nın önü, insanlar ve vampirler arasında ortaya çıkan bir savaşla kesilecektir.

14- Barut (2017) – IMDB Puanı: 5,7

barut diziKötü adamları ‘indirmekle’ görevli kiralık katil Tarkan Barut, her zamanki gibi rutin işini yapmaktadır: Adam öldürmek. Bir gece aldığı bir telefonla hayatı ve yaşadığı zaman dilimi değişecektir.

15- Kutu (2018) – IMDB Puanı: 5

kutu dizi

Türkiye’nin ilk bilim kurgu temalı web dizisi unvanını taşıyan Kutu, bir antikacı dükkanında esrarengiz bir kutu sebebiyle hayatı değişen Fırat ve Eren’in hikayesini anlatmaktadır.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.