wonder wheel kate winslet

Kate Winslet, “Wonder Wheel” İle Ortamlara Geri Dönüyor

Uzun süredir göremediğimiz Kate Winslet, sonunda Woody Allen’in yeni filmi “Wonder Wheel”i ile beyazperdede adından tekrar söz ettireceğe benziyor

IMDB sayfasından da görebileceğiniz üzere, 2011 yılındaki Contagion’dan beri saçma sapan filmlerde boy gösteren Kate, sonunda biraz daha düzgün (Woody Allen‘i ne kadar düzgün sayabilirsek) bir yapımla ekranlara dönüyor.

kate winslet wonder wheel kavga

Oscar Yolcusu

Yazar ve yönetmen koltuğunda Woody Allen’i gördüğümüz ve çekimleri tamamlanan Wonder Wheel filminde Kate Winslet‘ı, Mickey Rubin adlı cankurtaranı canlandıran Justin Timberlake‘in gözünden hikayesi anlatılan Ginny rolünde izleyeceğiz. Ve Woody Allen projesinde yer alarak Oscar’a aday olursa biraz üzüleceğiz doğrusu. Diane Keaton, Dianne Wiest, ve Cate Blanchett gibi isimlerden sonra Woody Allen sayesinde ödüle koşması onca yıllık kariyerine yazık olacak ama merakla bekliyoruz yine de.

15 Ekim 2017’de 55. New York Film Festivali‘nin kapanış filmi olarak gösterilecek Wonder Wheel 1 Aralık 2017‘de vizyona giriyor. Türkiye gösterim tarihi ise henüz belli değil.

kate winslet justin timberlake

Winslet daha öncesinde 2005 yapımı Woody Allen filmi olan Match Point için düşünülmüştü fakat ailevi sebeplerden dolayı filmde yer alamamıştı. Dolayısıyla Wonder Wheel, o kadar yıllık kariyerinde ilk Woody Allen işbirliği olacak aynı zamanda.

Filmin Kadrosu

Winslet ve Timberlake’e ek olarak Wonder Wheel kadrosunda Juno Temple, Debi Mazar, James Belushi, Max Casella, Tony Sirico, Geneva Carr ve Steve Schirripa gibi isimler de yer alıyor.

Filmin Konusu

Amazon Studios yapımı filmin henüz resmi sinopsisini bırakın ve afişi bile belli olmamışken filmle ilgili tek bilinen şey 1950’li yılların Cony Island‘ında geçtiği. Allen’ın en son Amazon yapımı projesi ise geçen sene Cannes’da açılış filmi olarak gösterilen “Cafe Society” idi.

Yine geçen sene “Manchester By the Sea” ile iki adet Oscar kazanan Amazon Studios, bu sene Todd Haynes’in yönettiği “Wonderstruck” ve Richard Linklater’ın “Last Flag Flying” ile daha fazlasını almak için iddialı gibi duruyor.

Vizyon Tarihi

A24’ün de 1 Aralık 2017’de vizyona girecek filmi “The Disaster Artist” ve sonraki hafta vizyona girecek Guillermo del Toro’nun “The Shape of Water”ı ile Woody Allen’ın nasıl baş edeceği merak konusu. Bu arada meraklısına not: 1 Aralık’ta Woody 82. yaşına da basıyor. Vay arkadaş.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.