the lord of the rings uclemesi

“Lord of the Rings” Dizi Mi Oluyor? Amazon ve Warner Bros Konuşmalara Devam Ediyor!

Amazon CEO’su Jeff Bezos, filmlerin diziye uyarlanması için Warner Bros ve Tolkien tarafıyla konuşmalara başladığını açıkladı

Variety, tüm zamanların en iyi film üçlemelerinden olan Yüzüklerin Efendisi üçlemesinin diziye dönüştürülmesi adına Amazon’un CEO’su Jeff Bezos‘un da bizzat müzakerelere dahil olduğu Amazon Studios ve Warner Bros görüşmelerinin devam ettiğini açıkladı. Jeff Bezos’un nadiren bizzat böyle görüşmelere katıldığı göz önünde bulundurulursa oldukça kıymetli ve güzel sonuçlar alınacak bir proje olacağa benziyor.

Peter Jackson‘ın gişelerde yaklaşık yaklaşık 3 milyar dolar hasılat elde eden Lord of the Rings uyarlamaları için kesinlikle müthiş bir fırsat ve Amazon için de Game of Thrones karşısında büyük bir sükse. The Return of the King‘in 11 Oscar Ödülü (En İyi Film ve En İyi Yönetmen dahil) almasından sonra filmler gişe dışında aynı zamanda Akademi Ödüllerinde de başarılı olduğunu ispatlamış durumda.

lord of the rings the fellowship of the ring

Variety ayrıca, Warner Bros ve Tolkien mülklerinin Tolkien’in üç romanına dayanan potansiyel serileri için ortak bir şekilde alışveriş yaptıklarını ve görüşmelerin “hala çok erken aşamalarda” olduğunu belirtti.

Bu arada şunu da belirtmekte fayda var, böyle bir ortaklığa girdiklerinde sadece Hobbit ve LOTR üçlemesi ile ilgili dizi yapabilirler. Çünkü Tolkien‘in diğer eserlerinin hakları hala 92 yaşındaki en küçük oğlu Christopher Tolkien‘de. Dolayısıyla Silmarillion ve the Unfinished Tales için beklemeleri gerekecek.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.