mo mag hirsizligi

oBiçimSinema, İçerikleri Çalınacak Kadar Büyüdü Mü? :o

“The Killing of A Sacred Deer”in İkinci Fragmanının Yayınlanmasını Müjdelerken İntihale Karıştığımızı Farkettik!

Olayın özet özeti kısaca şöyle:

Haziran 2017’de kurulan oBiçimSinema.com’da 26 Haziran’da Filmekimi 2017 programını oluşturmaya başlamıştık. The Killing of A Sacred Deer da bu festivalde gösterilecek filmlerden biri.

Filmin ikinci fragmanının haberini girerken Filmekimi haberinde bahsettiğimiz mitolojik hikaye kısmını da ekleyelim dedik. Acaba mitoloji kısmıyla ilgili başka benzer neler yazılmış diye sağ tıkla içeriği Google’da arattık ki ne görelim:

mo mag hirsizligi

mo mag adında bir oluşum filmle ilgili yazımızı kendi yazmış gibi aynen kullanmış. Üstelik sadece bu film ve bu kısım değil, hiçbir kaynak gösterme ya da yeniden yazma ihtiyacı duymadan başlıktaki görsel hariç boldmalara kadar tüm içeriği kopyalamışlar sağolsunlar.

Bari öne çıkan görseli değiştirirken başka bir filmin afişini kullansaydınız bu ne : ( Filmekimi’nin resmi afişi sanmışlar herhalde:

mo mag hirsizligi2

“Aşkın Gören Göze İhtiyacı Yok” filminin fragmanını YouTube vb. bir sitede bulamadık diye Onur Ünlü’nün Instagram hesabından paylaştığı videoyu embed etmiştik, onu bile aynen öyle koymuşlar.

Yalnız birkaç düzeltmemiz olacak:

“Filmekimi 2017’de gösterime girecek tüm filmleri listeledik. Uzun bir liste. Karar vermesi güç. Hepsi bir arada olsun, tanıtım filmlerini tek bir sayfada görmenizi ve seçiminizi kolaylaştırmayı amaçladık” demişsiniz fakat:

“Le Redoutable”da kullandığınız fragman “Loveless”a ait. Hızlıca hırsızlamaya çalışırken unuttunuz herhalde değiştirmeyi:(

Yine de takip edildiğimizi bilmek güzel.

Kendinize çok iyi bakıyosunuz, öpüyosunuz mo mag.

Güncelleme: 

Yazıyı dün gece bu intihal haberini girdikten sonra değiştirmişler. Fakat buradan orijinal haline ulaşabilirsiniz. Hatta embed de edeyim tam olsun:

Bu mo mag’in 24 Eylül’de yayınladığı çalıntı içeriği (dün gece değiştirdikleri için Google cache’ini aldık):

Bu da bizim 26 Haziran’da yayınlamaya başladığımız orijinal yazımız:

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.