showtv dizileri

Show TV Eski Dizileri: Unutulmaz 15 Show TV Dizisi

Show TV Eski Dizileri

Eskiye özlem televizyonda da hiçbir zaman bitmiyor. Show TV Arşiv, nostalji aşıklarına eski Show TV dizilerinin tüm bölümlerini sunuyor. Bu yazımızda bazılarından bahsetmeye çalıştık. Bundan önceki yazımızda bahsettiğimiz TRT eski dizilerine de buradan ulaşabilirsiniz.

1- Ezel (2009) – IMDb Puanı: 8,6

ezel

 

Çıktığı dönemde Türkiye’de reyting rekorları kıran ve günümüze dek büyük bir hayran kitlesine sahip olan Ezel’in hikâyesi ihanetle başlar. Ömer (Kenan İmirzalıoğlu) en yakın arkadaşları Ali (Barış Falay) ve Cengiz (Yiğit Özşener) ile sevdiği kadın Eyşan (Cansu Dere) tarafından ihanete uğrar ve hapse girer. Hapiste tanıştığı Ramiz Karaeski (Tuncel Kurtiz) ona nasıl intikam alacağını öğretir. Ömer hapisten çıktığında intikam planı olan yepyeni bir insandır ve ihanetin bedelini ödetecektir.
Fragman

2- Sıdıka (1997) – IMDb Puanı: 8,6

Atilla Atalay’ın aynı adı taşıyan ünlü romanından uyarlanan Sıdıka, evden dışarı çıkmayan, günlerini pencere önünde geçiren kitap kurdu Sıdıka Saka’nın hayatını ve onun çekirdek ailesiyle yaşadıklarını konu alır.
Fragman

3- Ekmek Teknesi (2002) – IMDb Puanı: 8

2000’li yılların başlarında ekranlara konuk olan Ekmek Teknesi, İstanbul’da yaşayan orta sınıf bir Türk ailesinin hayatını konu alır. Türk aile yapısını işleyişi ve izleyenlerin kendilerinde bir şeyler bulabildiği senaryosu ile bolca övgü ve takdir toplayan dizi; Nusret Baba (Savaş Dinçel), Heredot Cevdet (Hasan Kaçan), Celal (Ahmet Yenilmez) ve Ayhan Anne (Sermin Hürmeriç) gibi karakterler de seyircilerin gönlünde taht kurmayı başarmıştır.
Fragman

4- İçerde (2016) – IMDb Puanı: 8

içerde

İçerde, polis akademisinde eğitim gören Mert (Aras Bulut İynemli) ve Sarp’ın (Çağatay Ulusoy) düşmanlığını konu alır. Öz kardeş olduklarını bilmeden birbirleriyle girdiği yarış, hiç beklemedikleri bir noktaya gider. Çetin Tekindor ve Uğur Yücel gibi usta oyuncuların yer aldığı dizi, bir sezon sürmesine rağmen özellikle dizi müziği ile akıllara kazınmıştır.
Fragman

5- Deli Yürek (1998) – IMDb Puanı: 7,7

Askeri izne çıktığında terörist pusuyu engelleyerek halkın gözünde kahramana dönüşen Yusuf Miroğlu (Kenan İmirzalıoğlu), idolü olan mafya Kara Hamit’i (Bulut Aras) de silahlı saldırıdan kurtarınca kendini bir anda mafya ve siyaset ikilisi içinde bulur. Çıktığı dönemde Miroğlu karakteri bir efsaneye dönüşmüş, izleyenler tarafından kahraman gözüyle bakılmıştır. Dizide geçen “Yusuf Miroğlu Yasaları” hafızalara kazınmış, karakterin giydiği palto bir dönemin modası haline gelmiştir.
Fragman

6- Kurtlar Vadisi (2003) – IMDb Puanı: 7,5

Osman Sınav’ın yapımcılığını ve yönetmenliğini yapmış olduğu Kurtlar Vadisi, Türk televizyon tarihinin en ses getiren dizilerinden biridir. Günümüzde efsaneleşmiş karakterlere sahip olan Kurtlar Vadisi, devlet ajanı Ali Candan’ın “Kurtlar Vadisi Operasyonu” görevi için yüz nakli yaptırıp Polat Alemdar (Necati Şaşmaz) ismi ile mafyanın arasına karışmasını konu alır. Operasyonun temel hedefi olan Kurtlar Konseyi’nde önemli yere sahip Süleyman Çakır’ın (Oktay Kaynarca) güvenini kazanan Polat, konseyi içten çökertmek ve operasyonu başarıyla tamamlamak için mafya ile çalışmaya başlar.
Fragman

7- Çukur (2017) – IMDb Puanı: 7,3

çukur

Son zamanların en çok izlenen dizilerinden, ikonikleşmiş bir simgeye sahip Çukur, adını Koçovalı ailesinin yönettiği mahallenin isminden alır. Suça karışma konusunda sabıkalı olan bu aile prensip olarak uyuşturucuya karşıdır ve mahallelerine sokmamakta da kararlıdır. Bu kararlılık, Vartolu (Erkan Kolçak Köstendil) ve adamlarının mahalledeki güç dengesini bozup uyuşturucu satmaya çalışmasıyla değişir. Koçovalı ailesinin Çukur mahallesindeki hâkimiyetini koruyabilmek için de suçla iç içe olan bu ailede yer almak istemediği için mahalleyi yıllar önce terk etmiş Yamaç Koçovalı (Aras Bulut İynemli), evine geri dönmek zorunda kalır. Böylece Vartolu ve Yamaç Koçovalı arasındaki güç savaşı başlar.
Fragman

8- Şehnaz Tango (1994) – IMDb Puanı: 7,2

Döneme damgasını vurmuş olan Şehnaz Tango’nun konusu, güçlü ve kendine yeten bir kadın olan Şehnaz (Perran Kutman) ve eşi Tango Muhsin’in (Erdal Özyağcılar) aşkıdır. Dizide özür için alınan sarı güller, ülkedeki sarı gül satışlarında artışa sebep olmuştur. Reytingler düştüğünde kanal diziyi bitirme kararı almıştır ve seyirciler buna tepki olarak protesto yürüşleri düzenlemiş, dizi iptal edilmesin diye mücadele etmişlerdir. 90’ların sonunda seyircileri ekrana kitleyen Şehnaz Tango, kadınların gücünü dizi boyunca vurgulamıştır.
Fragman

9- Hayat Bilgisi (2003) – IMDb Puanı: 6,4

Afet Öğretmen (Perran Kutman) anne ve babasını kaybedince kardeşi Kerem’e (Kerem Kupacı) bakma sorumluluğunu üstlenmiştir ve onu yanında götürerek Türkiye’nin dört bir yanında öğretmenlik görevini sürdürür. Atandığı son yer olan İstanbul Rıdvan Kanat Lisesi hem öğrencilerine ve eğitime değer veren Afet Güçverir hem de kardeşi Kerem için bambaşka bir hayatın kapılarını açacaktır. Lise hayatını her yönüyle işleyen bu dizi, iki yıllık yayın hayatına rağmen 7’den 70’e tüm izleyenlerin kalbinde yer edinmeyi başarmıştır.
Fragman

10- Acı Hayat (2005) – IMDb Puanı: 6,3

aci hayat

Mehmet (Kenan İmirzalıoğlu) ve Nermin (Selin Demiratar) adlı iki yoksul gencin aşkıyla başlayan Acı Hayat, çok çalışmasına rağmen kurtulamadığı yoksulluktan dolayı Nermin’i kaybeden Mehmet’in zengin olmak için yaptıklarına dayanan bir intikam hikâyesine dönüşür. Zengin biriyle tanışıp kendini bambaşka bir hayata kaptıran Nermin, Mehmet’in planlarından habersizdir.
Fragman

11- Deli Saraylı (2010) – IMDb Puanı: 6,3

Deli Saraylı, Gani Müjde’nin ortaya çıkardığı ve yönetmenliğini yaptığı 11 bölümlük kısa yayın hayatında 1. Dünya Savaşı dönemi İstanbul’u konu alır. İngilizler’in işgal ettiği İstanbul’da İngiliz Muhipleri Cemiyeti’nin faaliyetlerini Anadolu’ya aktaracak birine ihtiyaç duyulur. Bu noktada Hüsrev Binbaşı’na (Çetin Tekindor) görev verilir ve kurulan ekip alışık olmadıkları bir hayata ayak uydurmaya çalışırken bir yandan da istihbarat için çalışmaya başlar.
Fragman

12- Cennet Mahallesi (2004) – IMDb Puanı: 4,3

Show TV’nin sevilen komedi dizilerinden Cennet Mahallesi’nin konusu, İstanbul Balat’da bir kenar mahallede yaşayan Ferhat (Alişan) ile Sultan’ın (Çağla Şikel) imkânsız aşkı etrafında şekillenir. İki düşman ailenin çocukları olan bu çift, her bölüm kavuşmanın bir yolunu arar fakat Sultan’ın annesi Penbe (Melek Baykal) önlerindeki en büyük engel olmaya devam eder.
Fragman

13- Doktorlar (2006) – IMDb Puanı: 3,7

doktorlar

Türk televizyon tarihinin en popüler hastane dizisi Doktorlar, Türkiye’nin önemli hastanelerinden birinde çalışan Levent (Kutsi), Ela (Yasemin Ergene), Suat (Bekir Aksoy), Zenan (Melike Güner), Kader (Aysun Kayacı) ve Hasan’ın (Yağmur Atacan) hastane ve hastane dışında yaşadıkları hayatlarını, mücadelelerini ve aşklarını konu alır. Efsaneleşmiş Grey’s Anatomy dizisinin uyarlaması olan bu dizi, yaklaşık 10 yıl önce final yapmasına rağmen hala sevilmekte ve tekrarlarının yayınlandığı kanallarda izlenmektedir.
Fragman

14- Emret Komutanım (2005) – IMDb Puanı: 3,7

Mustafa Altıoklar ve Kartal Tibet gibi ünlü yönetmenlerin de yönetmen koltuğunda yer aldığı, Türkiye’nin fenomen haline gelmiş askerlik dizisi Emret Komutanım, askerlikte geçen dostluk, mücadele ve aşk konularını mizahla harmanlayarak seyirciye sunmuştur. Posta Ferit (Arda Kural), Foto Fato (Rüzgar Erkoçlar), Terliksi Vedat (Ufuk Özkan), Laz Cemal (İsrafil Köse), Arıza Hamza (Sermiyan Midyat), Sinyor Seyfi (Engin Hepileri), Tosun Paşa (Mehmet Kurt) ve Jumbo Gökhan (Ferdi Kurtuldu) en bilinen karakterlerdendir.
Fragman

15- Türk Malı (2010) – IMDb Puanı: 3,5

Yayınlanmaya başladığı dönemde sevilerek izlenen Türk Malı’nın konusu 5 kişilik Kuzu ailesinin hayatıdır. 20 yıldır evli olan Abiye (Binnur Kaya) ve Erman (Şafak Sezer), çocukları Arda (Barış Çelikkol) ve Melodi (Hazal Şener) ve Abiye’nin çapkın kardeşi Yarcan (Sinan Çalışkanoğlu) ile yaşar. Kimsenin birbiriyle anlaşamadığı bu ailenin hayatı, yeni komşuları Seval (Devin Özgür Çınar) ve Gökhan (Bekir Aksoy) ile değişir. “Mikemmel, ne kadan, ivet, yürüşen merdiven, tikkat” gibi yanlış telaffuz ettikleri kelimelerle akıllara kazınmış Abiye ve Erman Kuzu karakterleri, zamanında RTÜK tarafından dili düzgün kullanmamak ve gençleri kötü etkilemekten dolayı uyarı almıştır. Bunun sonucunda, kurum bu diziye özel sözlük oluşturmuştur.
Fragman

Show TV dizi arşivine buradan ulaşabilirsiniz.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.