nelsan ellis lafayette

True Blood’ın Lafayette’i 39 Yaşında Hayatını Kaybetti

Efsanevi dizi True Blood’ın en eğlenceli karakterini canlandıran ünlü oyuncu Nelsan Ellis hayatını kaybetti

HBO’nun en uzun soluklu ve sevilen dizilerinden, yedi sezonu ile bir zamanlara damga vurmuş True Blood‘ın en renkli karakteri şüphesiz ki Lafayette Reynolds‘tı. Dizide son derece esprili ve zeki bir karakter olan Lafayette’i canlandıran oyuncu Nelsan Ellis‘in menajeri Emily Gerson Saines’den ne yazık ki genç yaşında kalbine yenik düştüğü haberi alındı.

lafayette-reynolds

Saines’in Hollywood Reporter’a verdiği habere göre, Nelsan Ellis’in ölüm nedeninin kalp rahatsızlığı olduğu düşünülüyor fakat tam nedeni otopsiden sonra belli olacak. Saines şöyle bahsetmiş Nelsan’den:

“Muhteşem bir yetenekti. Sözleriyle, varlığıyla, her şeyiyle hep hatırlanacak ve sonsuza kadar özleyeceğiz…”

HBO ise yaptığı açıklamada şunları yazdı:

“Nelsan Ellis’in ölüm haberini almaktan son derece üzgün olduğumuzu belirtmek isteriz. Nelson HBO ailesinin çok uzun zamandır üyesiydi ve True Blood’daki eşsiz karakteri Lafayette ile hayranları tarafından da her zaman hatırlanacak.

Nelsan Ellis, Juilliard’dan mezun olduktan sonra True Blood’da oynamaya başlamıştı. Dizide eli çabuk aşçı ve vampir kanı satıcısını canlandırıyordu. Dizinin dayandığı kitaplarda karakteri çok daha öncesinde öldürülmüş olmasına rağmen çok geniş bir hayran kitlesine sahip olduğundan dolayı karakter sonuna kadar götürüldü. True Blood’ın yaratıcısı Alan Ball ise üzücü haberi aldıktan sonra şunları söyledi:

“Nelsan yaratıcılığı ile beni asla şaşırtmaktan bıkmayan bir yetenekti. Onunla çalışmak bir ayrıcalıktı.”

Aktör True Blood’dan sonra Kyle Patrick Alvarez’in yönettiği The Stanford Prison Experiment’ta, “Send Me” adlı web dizisinde, Little Boxes’ta ve Elemantary dizisinde rol almıştı. Aktör bir yandan da bu sene sonbaharda vizyona girecek, yönetmenliğini Preston A. Whitmore’un üstlendiği True to the Game filminde de yer alıyor.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.