Quentin Tarantino charles manson

10 Ünlü Yönetmenin Yapım Aşamasında Olan ve Merakla Beklenen Projeleri

Guillermo del Toro, Alfonso Cuarón, Lars von Trier ve daha birçok yönetmenin şu an neyle uğraştığını merak ediyorsanız bu liste tam size göre

10. First Man (Damien Chazelle)

First ManDamien Chazelle, “La La Land”deki başarısından sonra şimdi yine Ryan Gosling‘in başrolde olduğu bir projeyle dönmeye hazırlanıyor. “First Man” adını taşıyan yeni projesinde Gosling, 1969’da aya ilk kez ayak basan ünlü astronot Neil Armstrong’u canlandıracak. IMDB‘ye göre film Ekim 2018’de vizyona girecek.

9. If Beale Street Could Talk (Barry Jenkins)

If Beale Street Could Talk

Chazelle’e ek olarak, Moonlight ile tanıdığımız ve En İyi Uyarlama Senaryo Oscar’ını kapan Barry Jenkins de 2017’de yıldızı parlayan yönetmenlerden.  Bir sonraki projesi James Baldwin’in 1974 tarihli aynı adlı romanından uyarlanan “If Beale Street Could Talk”. Harlem’de geçen hikayede, Tish ve Fonny adlı bir çiftin ilişkisinin, Fonny’nin yanlışlıkla tecavüzle suçlanmasından sonra teste tabi tutulmasını izleyeceğiz. Bu filmi de en erken 2018’de izleyeceğiz gibi duruyor.

8. Pinocchio (Guillermo del Toro)

Pinocchio (Guillermo del Toro)Guillermo del Toro, ta 2012’de Italyan yazar Carlo Collodi’nin başyapıtı “Pinocchio”yu uyarlayacağını açıklamıştı. İlk olarak Walt Disney tarafından 1940 yılında uyarlanan hikayeye del Toro’nun yaklaşımı tabii ki yine karanlık ve garip olacak. Stop-motion animasyon tekniğiyle çalışacağını açıklayan yönetmenden ilk görüntüler de düşmüştü medyaya ama hala ortada elle tutulur bir şey yok. IMDB verisi de en son Şubat 2017’de güncellenmiş.

7. Roma (Alfonso Cuarón)

Roma Alfonso Cuaron
Roma ile sonunda Alfonso Cuaron hep aklında olan Meksika’ya geri dönüyor. “Roma” yönetmenin hem 2014’teki bilimkurgu “Gravity”sinden sonraki ilk filmi, hem de 2001 yapımı “Y Tu Mamá También”den sonra Meksika’da çektiği ilk filmi olma niteliğini taşıyor. Hikaye, 70’lerin başında Meksika’da orta sınıf bir ailenin hayatının etrafında geçiyor. Bununla birlikte, filmin “oldukça evrensel bir hikayeye” sahip olacağı söyleniyor. Bunların dışında, askerlerin liberal öğrenci protestocularını öldürdüğü Corpus Christi Katliamı‘ndan da bahsedileceğinden konuşuluyor ama henüz resmi bir açıklama yok.

6. The Girl In The Spider’s Web (Fede Alvarez)

The Girl In The Spiders Web (Fede Alvarez)

İsveçli yazar Stieg Larsson‘un 2004 yılındaki ani ölümünden sonra, hacker Lisbeth Salander ve gazeteci Mikael Blomkvist ile ilgili planlanan 10 kitabı yalnızca üç seri haline gelebildi. Yine de, Millennium serisi büyük bir başarı yakaladı ve dört sinema uyarlaması haline getirildi (üç İskandinav filmi ve 2011’de David Fincher tarafından Oscar kazanan bir Amerikan uyarlaması) var. “The Girl in the Spider’s Web“, Larsson tarafından yazılmamış ama serinin devamı niteliğindeki ilk çalışma olacak. David Lagercrantz tarafından yazılan hikaye Fede Alvarez tarafından sinemaya uyarlanacak. UK için vizyon tarihi 26 Ekim 2018 olarak gözüküyor.

 

5. The House That Jack Built (Lars von Trier)

Lars von Trier House That Jack Built

Başlangıçta bir televizyon dizisi olarak düşünülen “The House That Jack Built“, her cinayetini saf bir sanat eseri olarak kutlayan bir seri katilin 12 yıllık öyküsünü anlatıyor. Afişinde ünlü yönetmen Carl Theodor Dreyer tarafından yönetilen Vampyr filminden esintiler gördüğümüz filmde başrolde Matt Dillon olacak. Kadrodaki diğer isimler ise Uma Thurman, Bruno Ganz ve Riley Keough olarak biliniyor şimdilik. Von Trier’in filmdeki amacı, “yaşamın kötü ve ruhsuz olduğu fikrini” kutlamak olacakmış.

 

4. Mad Max: The Wasteland (George Miller)

Mad Max- The Wasteland (George Miller)Mad Max: Fury Road“, eleştirmenler ve izleyiciler tarafından oldukça olumlu yorumlar topladı hem de 2016’da altı Oscar’la taçlandırıldı. George Miller ise Mad Max devam filmlerinin çekileceğini doğruladı. Tom Hardy‘li iki devam filmi için şimdiden senaryolar hazırmış.

3. Dune (Denis Villeneuve)

Dune (Denis Villeneuve)

Kanadalı yönetmenin altıncı büyük bütçeli filmi olacak Dune, bilimkurgu alanında uzmanlaşmış olma eğilimini doğruluyor. “Arrival” ve yakında vizyona girecek “Blade Runner 2049” dan sonra, bu bu türdeki üçüncü çalışması olacak. Jodorowsky’nin dev kadrolu denemesi ve David Lynch’in 1984’teki denemesinden sonra bakalım nasıl bir Dune bizleri bekliyor olacak.

2. Manson Ailesi Cinayetleriyle İlgili İsimsiz Proje (Quentin Tarantino)

Quentin Tarantino charles manson

2012’de çektiği “Django Unchained“in sonrasında, Quentin Tarantino sayısız röportajda bir aile filmi yapma isteğini belirtmişti. Temmuz 2017’de, yakında çıkacak olan film hakkında bazı dedikodular dolaşmaya başladı. Rezil Manson ailesini (Charlie Manson) temsil eden ve 1969’da işledikleri cinayetleri konu alan bir proje olacağı kesinleşti. 2019 ise acımasız olayların 50. yıldönümüne işaret ediyor. Kadrosu henüz kesinleşmeyen yapım için konuşulan isimler arasında Brad Pitt, Jennifer Lawrence, Samuel L. Jackson geçiyor.

 

1. The Irishman (Martin Scorsese)

Martin Scorsese The Irishman
“Casino”, “Goodfellas” ve “Mean Streets” gibi efsanevi yapımlara imza atmış yönetmen Martin Scorsese, “The Irishman” ile mafya ortamlarına geri dönüyor. Hollywood stüdyoları tarafından reddedilen film şu anda Netflix tarafından finanse ediliyor. Film, Cosa Nostra‘nın emriyle 25’ten fazla cinayetten sorumlu olduğuna dair söylentileri olan mafya üyesi Frank “Irishman” Sheeran’la ilgili.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.