mother!’ın Beyin Yakan Uzun Metraj Fragmanı Sonunda Geldi!

823
Görüntülenme

Aronofsky’nin mother!’ından beklenen uzun fragman sonunda bugün geldi. Pislik işler Javier Bardem’in başının altından çıkacak gibi görünüyor. Ama belli de olmaz.

Darren Aronofsky‘nin korku türünde ortalığın tozunu attıracağı yeni filmi mother!’ın küçük, tadımlık, ağza bir parmak bal çalmalık fragmanı 1 Ağustos’ta yayınlanmıştı. Küçük çığlıklar ve kafa sesleri eşliğinde Jennifer Lawrence‘ın yavaşça delirdiğine şahit olduğumuz 30 saniyelik teaser‘da, davetsiz misafirlerle birlikte evin iç huzuru kalmayacağı sinyallerini çok net bir şekilde almıştık.

Derken birkaç gün önce Javier Bardem ve Jennifer Lawrence’lı posterlerindeki ince düşünülmüş detaylar gün ışığına çıkmıştı. Jennifer’ın posterinde sinsice saklanan Javier mi arasınız, ikisinin posterine usulca gömülen balık burcu simgeli kilitler mi dersiniz, Javier posterindeki çığlık atan figürler mi dersiniz, Javier’in ses kaydını spectogram olarak inceleyince çıkan yüzü mü dersiniz, ne gariplik ararsanız hepsi var yani.

mother fragman

mother!‘ın bugün yayınlanan uzun metraj fragmandan gördüğümüz kadarıyla, film düz bir korku filmi olmayacak. Jennifer Lawrence kendi Black Swan’ını yaratmış gibi duruyor hatta. Tıpkı filmin başından sonuna doğru olacağı gibi, fragmanda da Lawrence’ın Meryem’den, yakılası lanetli cadıya dönüş hikayesini izliyoruz.

Michelle Pfeiffer ve Westworld’ün Man in Black’i Ed Harris‘i, kızımıza rahatsızlık veren ziyaretçiler olarak izlediğimiz mother!’ı merakla bekliyoruz. 15 Eylül‘de vizyonda. Resmi fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz:

mother! poster jennifer lawrence

Kısa film, Tumblr, MUBI, ekşisözlük deneyimlerinden sonra ivedi bir kararla Haziran 2017'de oBiçimSinema'yı kurdum. Filmlerle doldurdum sessizliği. Festivalleri kodladım. Makas-ellerin çocukluğunu bilirim. Film afişlerinden arkadaşlarım oldu, hala da var. Primer'i anlamadım. H.A.L. 9000'i de. (Yapay zekalar daha bulunmamış gibi davranıyorlardı.) Yalnız Matrix'le içli dışlı oldum. (Kim olmamıştır ki?)

Yanıt Bırak

Yorumunuzu girin
İsminizi girin