annihilation

“Annihilation”: “Ex Machina”nın Yönetmeninden Yeni Film

“Ex Machina”nın yönetmeni Alex Garland’dan yeni bir bilimkurgu efsanesi “Annihilation” geliyor

Şimdiden 2018’in en çok beklenen filmleri arasında yer alan ve Jeff VanderMeer‘in aynı adlı romanından (Southern Reach üçlemesinin ilk kitabı) uyarlanan filmin ABD vizyon tarihi 23 Şubat 2018 olarak gözüküyor.

Henüz post prodüksiyon aşamasında olan Annihilation, bir grup biyoloğun, doğanın bildiğimiz kanunlarının geçerli olmadığı gizemli bir alandaki sırlarla dolu seyahatini konu alıyor.

Kadrosunda kayıp kocasına ne olduğunu bulmak için yola çıkan biyolog olarak başrolde izleyeceğimiz Natalie Portman‘a, Garland ile ikinci çalışması olan Oscar Isaac kocası olarak eşlik ediyor.

annihilaion post produksiyon

Bu iki isme olarak, araştırmacı kadrosunda Westworld‘deki Charlotte Hale rolüyle tanıdığımız Tessa Thompson, psikiyatrist kadrosunda Jennifer Jason Leigh ve biliminsanı kadrosunda da Honey Holmes gibi isimler de yer alıyor.

Filmin kaba kurgusunu gördükten sonra The Ringer’daki The Watch podcast‘e konuşan kitabın yazarı Jeff VanderMeer’a göre film sürreal bir başyapıt ve sonu 2001: A Space Odyssey‘de geçiyor.

VanderMeer görüşlerini şöyle açıklamış:

“Aslında romandan daha gerçeküstü. ‘Hmm, burada sanırım biraz yardıma ihtiyacım var.’ dediğim yerler oldu. Filmin sonu inanılmaz bağlanmış, bazı açılardan kitabımdan farklı olsa da insanların gelecekte 2001: A Space Odyssey kadar konuşacağı bir film olmuş. Görsel olarak da inanılmaz. Şimdilik tek söyleyebileceklerim bunlar.”

Yazarın övgüleri bununla da sınırlı kalmamış tabii, Facebook gönderisinde de şunları yazmış aylar önce:

Yani “film bittikten sonra dayak yemiş gibi olacaksınız” diyor. Bu arada romanın yazarının filmin senaryosuna hiçbir şekilde müdahale etmediğini de hatırlatalım. Film uyarlamasını Alex Garland tamamen tek başına yazmış ve yönetmene sadece “şunları şunları yapıyorum hacı haberin olsun” şeklinde bildirimlerde bulunmuş.

Film aslında bu sonbaharda gösterime girecekti ama Paramount Pictures gösterimini 2018’e ertelemiş bulundu artık ne çakallıklar peşindeyse. Bekleyip göreceğiz.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.