netflix

Profesyonel Netflix İzleyicisi Olmanın 14 Yolu 💁‍♀️💁‍♀️

Dünya çapında 75 milyon üyeye sahip Netflix’ten hanginiz sonuna kadar faydalanıyorsunuz acaba?

David Nield‘in derlediği bu rehberi sizlerle paylaşmasak olmazdı. Chrome eklentileri, online uygulamalar ve websitelerinden oluşan bu listede yok yok. Netflix’i web tarayıcı üzerinden izleyenler için biçilmiş bir kaftan:

1- Flix Plus – Lifehacker

fix plus netflix

Lifehacker tarafından hazırlanan Chrome eklentisi Flix Plus‘ta birbirinden çeşitli Netflix hackleri yapabiliyorsunuz. Rastgele dizi önerisi, spoiler gizleme, izlediklerini daha koyu bir tonda gösterme, popüler olanları renklendirme, özel listeler, gelişmiş arama gibi seçenekler var.

2- Netflix Party

netflix party

Netflix Party eklentisi sayesinde dizileri arkadaşlarınızla uzaktan izleyebiliyorsunuz. Aynı zamanda sağ köşede grup sohbet özelliği kısmı da var.

3- NEnhancer

nenhancer

NEnhancer Chrome eklentisi, pop-up olarak fragman, oylama, kategorileri saklama vb. hizmetler sunuyor.

4- OttoPlay

ottoplay

OttoPlay eklentisi sizlere nostalji yaratmak için var. Eski nesil TV’den izlermişcesine bir deneyim yaşatıyor.

5- Super Browse

superbrowse netflix

Super Browse‘un hem Chrome hem de Firefox için eklentisi var. Bu eklenti, Netflix’in gizli binlerce kategori kodunu kaldırıyor ve hangi kodun ilgilendiğiniz hangi kategoriye ait olduğunu tahmin etmeye çalışıyorsunuz.

6- Super Netflix

super netflix

Super Netflix yine bir Chrome eklentisi. Video kalitesini anında ayarlamanıza, özel altyazı eklemenize ve bir tıklama ile ekrandakileri teşhis almanıza olanak tanıyor.

7- FlickSurfer

flicksurfer

FlickSurfer bu sefer bir Chrome uygulaması değil. İzleyecek bir şey bulamıyorsanız ve Netflix’in tavsiye algoritmalarından hiç zevk almıyorsanız FlickSurfer’ı deneyebilirsiniz. Filmler, diziler, aktörler, tür, ödül ve daha birçok filtreleme seçeneği sunuyor.

8- Netflix Movies

netflixmovies

Yine bir websitesi. En iyi Netflix film listelerini derlemişler.

9- JustWatch

JustWatch

JustWatch da bir websitesi ve uygulama. Sadece Netflix değil birçok ısmarlama video sitelerinin içeriklerden oluşuyor. Hangi ortamda neyin sunulduğunu öğrenmek için faydalı bir uygulama.

10- Leanflix

leanflix

Leanflix Netflix için özel olarak geliştirilmiş bir araç değil fakat eleştirmenlerin puanları, IMDB derecelendirmeleri, yayın yılı, tür, vb. filtreler üzerinden ne izleyeceğinize karar vermenize yardımcı olabilecek bir uygulama.

11- Netflix Roulette

Netflix Roulette

Netflix Roulette adından da tahmin edebileceğiniz üzere tamamen rastgelelik üzerine kurulu bir uygulama. Tamamen rastgele bir şey istemiyorsanız, derecelendirme, yönetmen, oyuncu, anahtar kelime ve içerik türüne (film veya şov) göre filtreleyebilirsiniz.

12- New On Netflix

new on netflix

New On Netflix de başka bir listeleme sitesi, ancak diğerlerinden daha kapsamlı bir site. Platformdan önümüzdeki günlerde gidecek olan her şeyin güncel bir listesine sahip olduğu için favori film ve dizilerinizi artık gitmeden önce izleyebilirsiniz.

13- What Is My Movie?

whatismymovie

What Is My Movie? inanılmaz eğlenceli deneysel bir site. Filmin adını tam hatırlayamadıysanız ve aklınıza takılan bir şey ile ilgili bir arama yapmak istiyorsanız tam size göre. 130binlik bir veritabanı üzerinden İngilizce çalışıyor. “Tom Hanks is young”, “child monster” gibi aramalar yapmayı deneyin.

14- What Is On Netflix?

whatsonnetflix

What Is On Netflix? diğer dizin akışı sitelerine benzemekle birlikte birkaç tıklamayla tüm yeni şeyleri görmenizi sağlar ve mobil cihazlarınızda kullanabileceğiniz Android ve iOS uygulamaları ile birlikte gelir.

Listedeki eklenti ve siteleri Türkiye’de denerseniz haberimiz olsun. Bu arada 15. eklenti de bizden olsun: Flix Assist. Netflix’in hala orada olup olmadığınızı sorma özelliğini ve bir sonraki bölüme geçiş sırasında gösterilen geri sayımı kapatıyor.

Eylül’de Netflix’e gelecek dizi ve filmlerin gün gün tam listesi içinse sizi şuraya alalım.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.