cersei game of thrones

Game of Thrones 8. Sezonu İçin Şimdiden Akılları Yakmaya Başlayan Sorular

Taht savaşlarının 7.sezonu taze bitmişken kafalarda deli sorularla 8.sezona hazır mısınız?

İşte Game of Thrones 8.sezonu için akıllarda kalan sorular:

1- Jon Snow’un gerçek soyunun Daenerys Targaryen ile olan ilişkisindeki anlamı ne?

jon snow danyDemir Tahtı göz önünde bulundurduğumuzda Jon Snow, halası ve aynı zamanda sevdiceği Dany’nin en büyük rakibi. İkisinin bu gerçeği ne zaman farkedeceği ve nasıl tepki vereceği merak konusu. Bir bakıma Dany’nin taht hayalleri suya düştü anlayacağınız.

2- Tormund Giantsbane duvardaki saldırıdan kurtulabildi mi?

Tormund Giantsbane
Night King tarafından sürülen Viserion mavi bir ateşle duvara dayanmışken, Kristofer Hivju tarafından canlandırılan karakter Tormund Giantsbane herkese kaçmalarını söylüyordu. Duvar düştüğünde Tormund hala yukarda olmasına rağmen, yere düştüğünü de görmedik. Yani 8.sezonda kendisinin karlı molozdan çıkıp güneye doğru ilerleyeceğini umuyoruz.

3- Cersei’nin ikiyüzlülüğü Westeros’u tehlikeye atacak mı?

cersei game of thronesCersei Lannister (Lena Headey), yalnızca Daenerys‘le (Emilia Clarke) ittifak yapacağını açıklamakla kalmayıp, ölülere karşı savaşmak için ordularını göndereceğini de söylemişti. Bunun gerçek olamayacak kadar güzel olduğunu düşünmüştük. Şimdi biliyoruz ki, Cersei, elini kuvvetlendirmek için 20,000 kişilik paralı askeri olan Golden Company‘i kiralamayı planlıyor. Ancak yaşayanlar ve ölüler arasındaki savaş bir çözüme ulaşana kadar bekleyecek mi? Felaket senaryosu şu ki: Cersei, öfkesinin ve paranoyasının Daenerys’e karşı erken bir hamle yapmasının önüne geçemeyecek ve bunun sonucunda Night King hayali olan Demir Taht’a löps diye kurulacak.

4- Jorah, Daenerys ve Jon’un ilişkisini öğrendiğinde nasıl tepki verecek?

game of thrones jorahZavallı Jorah Mormont (Iain Glen). Kraliçesinin yanında olabilmek için sürgünden sağ kurtuldu. Ve şimdi Jon Snow peydah oldu. Daenerys birkaç sezon önce bir ilişki için umudunu kesmiş olmasına rağmen, Jon ve Daenerys’in ilişki olasılığına nasıl tepki vereceğinden emin değiliz. Kayıtsız şartsız yanında kalmaya devam edecek mi? Buna karşı mı çıkacak? Hiç karşılık göremediği bir kraliçeye olan sevgisini kanıtlamak için kendini savaşta feda edecek mi?

5- Sir Jamie için sırada ne var?

sir jamieJamie Lannister’ın (Nikolaj Coster-Waldau), Cersei’nin (Lena Headey) onu bir hain ve sahtekar olarak anmak için sürüklediği özel testten kız kardeşiyle birlikte sağ kurtulması sürpriz oldu. Jamie uzun zamandır favori karakterlerden biri olsa da dizide son zamanlarda daha çok arka plan oyuncusu haline gelmişti. Ve The Mountain tarafından Cersei’den gelecek bir emirle her an öldürüleceğinden emindik. En son King’s Landing’e ilk kar düştükten sonra yola koyulduğunu görmüştük. Ve 8.sezonda nasıl bir rolde olacağını merak ediyoruz. Daenerys’in danışmanlığını yapacak mı? Ve nereye gittiğine bakmaksızın, Bronn (Jerome Flynn) ona katılacak mı?

6- Theon’un Euron’a karşı bir şansı var mı?

theonTheon (Alfie Allen), Jon Snow ile kardeşçe konuşmak için cesaretini toplayarak kalplerimizi ısıtmıştı. Sonra Yara‘ya (Gemma Whelan) sadık olan Ironborne savaşçılarının küçük bir grubuna, Euron‘un (Pilou Asbæk) peşinden koşup kızkardeşini ve kraliçelerini kurtarmak için kendini kanıtladı. İmkansız bir görev gibi gözüküyor ama yine de Theon’un bu noktadaki tek seçeneği ve biz de kendi kaderini seçtiği için kendisini bir kez daha seviyoruz.

7- Tüm kış boyunca Stark’ların evine kim liderlik edecek?

arya starkSansa (Sophie Turner) ve Arya (Maisie Williams) ne zaman Littlefinger‘ın (Aidan Gillen) emellerinin farkına varacak emin değiliz. Ve yakında Jon Snow’un kardeşleri olmadığını da öğrenecekler. Sansa’nın Kuzey Kraliçesi olacağını varsayarsak, Arya da danışmanı olur mu?

8- Lord Varys olmadan bir sezon finali gerçekten bir sezon finali midir?

lord varysKoskoca 80 dk’lık “The Dragon and the Wolf” boyunca Lord Varys’ten (Conleth Hill) gizli taşlamalar duymamak biraz üzdü ve hayal kırıklığına uğrattı doğrusu.

Game of Thrones finalini izlemeden önce sormanız gereken 7 soruyu şurada derlemiştik.

Bu sezon da cevaplanmayan10 soru için ise sizi şuraya alalım.

Game of Thrones 7.Sezon finalini izlerken haykıracağınız 50 cümle içinse buraya buyursunlar.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.