en iyi boks filmleri

Boks Filmleri: Boks Meraklılarının İzlemesi Gereken 21 Film ??

En iyi boks filmlerini 2015-2019 yıllarını kapsayacak şekilde derledik

1- Foreman (2017) – IMDB Puanı: 7,8

Foreman

FOREMAN, efsanevi boksör George Foreman’ın en iyi belgesellerinden biri. Amerika’daki en şiddetli ve tehlikeli mahallelerden biri olan Houston’daki “Kanlı Beşinci” den, Olimpiyat altınlarına ve ağır siklet şampiyonasına olan yolculuğuna odaklanıyor.

2- Creed (2015) – IMDB Puanı: 7,6

creed

Eski Dünya Ağır Siklet Şampiyonu Rocky Balboa, son arkadaşı ve eski rakibi Apollo Creed’in oğlu Adonis Johnson’a antrenör ve danışman olarak hizmet ediyor.

3- Saala Khadoos (2016) – IMDB Puanı: 7,6

Saala Khadoos

Yetkili makamların politik yanlışlıklardan dolayı boksu bırakan, ancak bir balıkçıya rüyasını gerçekleştirmek için koçluk ederek boksa devam eden eski bir boksörün hikayesi.

4- Southpaw (2015) – IMDB Puanı: 7,4

 

southpaw film

Şampiyon bir boksör, ölümcül bir olayın onu yoksul bir yıkım yoluna göndermesinden sonra, kızını çocuk koruma hizmetlerinden geri almak ve profesyonel kariyerini yeniden canlandırmak için savaşır.

5- Creed II (2018) – IMDB Puanı: 7,2

Creed 2

Rocky Balboa vesayetinde, yeni taç giydirilmiş ağır şampiyon Adonis Creed, Ivan Drago’nun oğlu Viktor Drago’yla karşı karşıya gelir.

6- First Love (2019) – IMDB Puanı: 7,2

first love

 

 

 

 

Genç bir boksör ve bir telekız, kendilerini Tokyo’da bir gece boyunca süren uyuşturucu kaçakçılığı planının ortasında bulur. Film eleştirmenler de oldukça yüksek puan aldı.

7- Saint George (2016) – IMDB Puanı: 7,2

Saint George film

İşsiz bir boksör, yeni tahsil ajansı çalışanı olarak kötü borçları tahsil ederken kullanması gereken konuşlandırılabilir yöntemlerle ilgilenmektedir.

8- The Happiest Day in the Life of Olli Mäki (2016)- IMDB Puanı: 7,2

The Happiest Day in the Life of Olli Mäki

1962 Dünya Tüy Sıklet şampiyonası finalisti Olli Maki’nin gerçek hikayesi. Finlandiya varını yoğunu ülkeden çıkmasını ümit ettikleri ilk Dünya Tüy Sıklet Boks Şampiyonu 25 yaşındaki utangaç ve içine kapanık boksör Olli Maki için harcamaktadır. Tüm ülke ve boksörün arkasındaki ekip onun şampiyonluğuna gönülden inanmıştır. Şampiyonluğa çok yaklaşmış olan Olli Maki’nin tek yapması gereken şey sıkı bir diyet programına girmek ve kendini yoğun antrenmanlarına ve hedefine odaklamaktır. Fakat o tüm bu ilgi alaka ve beklentinin üstesinden gelmeye çalışırken aksi gibi hayatındaki ilk defa aşık olur.

9- Journeyman (2017) – IMDB Puanı: 7,1

Journeyman

Boksör Matty Burton dövüş sırasında ciddi bir kafa travması geçirir. Filmin hikayesi bu durumun, evliliği, hayatı ve ailesi üzerindeki etkileriyle bezenmiştir.

10- Brawl in Cell Block 99 (2017) – IMDB Puanı: 7,1

brawl

 

Eski bir boksör olan uyuşturucu kuryesi, bir anlaşma ölümcül olduktan sonra cezaevi savaş alanına girer. Başrolde True Detective’den tanıyacağınız Vince Vaughn yer alıyor.

11- A Prayer Before Dawn (2017) – IMDB Puanı: 6,9

aprayerbeforedawn

Muay Thai turnuvalarında özgürlüğünü kazanmak için savaşırken Tayland’ın en ünlü hapishanelerinden birine hapsedilen bir İngiliz boksörünün gerçek hikayesi.

12- Bleed for This (2016) – IMDB Puanı: 6,8

Bleed for This

Dünya Şampiyonu Boksör Vinny Pazienza’nın, bir daha yürüyüp yürüyemeyeceğini bilmediği ölümcül bir araba kazasından sonra, sporun en inanılmaz geri dönüşlerinden birini yaptığı ilham verici hikayesi.

13- Hands of Stone (2016) – IMDB Puanı: 6,6

Hands of Stone

Efsanevi Roberto Duran ve eşit derecede efsanevi antrenörü Ray Arcel birbirlerinin hayatını değiştirir.

14- Chuck (2016) – IMDB Puanı: 6,5

chuck

Hayatında bir kez Muhammed Ali ile dövüşmüş olan ağır boksör Chuck Wepner’in hayatından ilham alan ve Rocky (1976) filmine ilham verecek olan bir drama.

15- Jawbone (2017) – IMDB Puanı: 6,4

Jawbone

Eski gençlik boks şampiyonu Jimmy McCabe, dibe vurduktan sonra, çocukluk boks kulübüne ve eski takımı, spor salonu sahibi Bill ve hücum oyuncusu Eddie’ye geri döner.

16- Golden Girl (2016) – IMDB Puanı: 6,3

Golden Girl

Golden Girl, WBC dünya şampiyonu Frida Wallberg hakkında bir film. Acımasız gerçeklikten başka bir şeye çökmeyen pembe rüyalar hakkında.

17- Sparring (2017) – IMDB Puanı: 6,3

Sparring film

Kazandıklarından daha fazla kaybettikleri olan boksör Steve Landry, şampiyonluk vadeden bir boksör için dövüş partneri olmayı kabul eder.

18- Bayonet (2018) – IMDB Puanı: 5,8

Bayoneta

Hayatında şok edici bir olayın ardından emekli olan boksör Miguel “Bayoneta” Galíndez, Finlandiya’da herhangi bir amacı olmadan yaşamaktadır. Ta ki önemli bir kararın eşiğine gelene kadar.

19- Tiger, Blood in the Mouth (2016) – IMDB Puanı: 5,7

Tiger, Blood in the Mouth

 

Ramon Alvia, birkaç uluslararası şampiyonluk kazanmasına rağmen eski ve kariyerinin sonunda olan profesyonel bir boksördür. Spor salonunda, güzel bir kız olan genç boksör Deborah’ı keşfeder.

20- The Challenger (2015) – IMDB Puanı: 5,6

The Challenger

Bir Bronx boksörü daha iyi bir yaşam için mücadele eder.

21- Donnybrook (2018) – IMDB Puanı: 5,4

Donnybrook

İki adam, kazananın 100.000 dolarlık ödülü aldığı efsanevi bir yalın savaşta yarışmaya hazırlanıyor.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.