J.J. Abrams’tan Canlı Canlı “Your Name” Uyarlaması Geliyor

533
Görüntülenme
j j abrams your name

J.J. Abrams, Paramount Pictures için bu senenin Anime hiti “Your Name”i gerçek oyuncularla çekeceğini açıkladı

Senseimiz Evren Şahin, zaman algınızı bozacak anime filmler listesinde “Your Name“in (Kimi No Na Wa) güzelliğinden bahsetmişti hatırlarsanız. Los Angeles Film Eleştirmenleri Derneği tarafından 2016’nın en iyi Japon anime hiti seçilen Your Name için J.J.Abrams da kolları sıvamış bulunuyor.

IMDB sayfasında henüz bir bilgi bulunmuyor olmasına rağmen Abrams, yapım şirketi Bad Robot‘un Toho Co iş birliği ile Makoto Shinkai‘nin gözbebeği Your Name’i gerçek oyuncularla çekeceğini açıkladı. Hatta filmin senaristi Oscar adaylığı olan ve aynı zamanda Arrival’ın da senaryosunu yazan Eric Heisserer olacak.

Your Name - Kimi No Na Wa

Konusu kısaca farklı sosyal çevrelerden gelen ve bedenleri takas edebileceklerini keşfeden genç bir oğlanla ve kızın öyküsünden oluşuyor. Yaklaşan bir felaketi durduracak bir yol bulmak için uzay ve zamanı kırmaya çalışıyorlar.

Animenin film uyarlamasının Ghost in the Shell’deki Scarlett Johansson’lı “whitewashing” vakası gibi olup olmayacağı ise şimdiden merak konusu. Japonya’da, Japon aktörlerle birlikte çekilmediği sürece çok tepki toplayacağı kesin.

Kısa film, Tumblr, MUBI, ekşisözlük deneyimlerinden sonra ivedi bir kararla Haziran 2017'de oBiçimSinema'yı kurdum. Filmlerle doldurdum sessizliği. Festivalleri kodladım. Makas-ellerin çocukluğunu bilirim. Film afişlerinden arkadaşlarım oldu, hala da var. Primer'i anlamadım. H.A.L. 9000'i de. (Yapay zekalar daha bulunmamış gibi davranıyorlardı.) Yalnız Matrix'le içli dışlı oldum. (Kim olmamıştır ki?)

Yanıt Bırak

Yorumunuzu girin
İsminizi girin