oats studios

Neill Blomkamp’un Stüdyosu Oats’tan Üçüncü Kısa Film Mi Geliyor?

District 9’dan sonra duraklama dönemine giren ama son günlerde Oats Studios tarafından desteklenen kısa filmleri Rakka ve Firebase ile ortamlara dönüş yapan Neill Blomkamp, üçüncü bir kısa filmle mi geliyor?

Deneysel kısa filmler çekmek için kurduğu Oats Studios tarafından yaratılan kısa filmleri ile son zamanlarda adından söz ettiren Blomkamp, 1 Temmuz’da Twitter’dan yaptığı paylaşımla dikkat çekti:

Twitter’ı aktif olarak kullanan Blomkamp, bir yandan yeni stüdyosunu ziyaret edip röportaj yapacak gazeteci ararken, bir yandan da yayında ve yapımda emeği geçen insanlara teşekkür etmekle geçiriyor çekim dışındaki vaktini.

neill blomkamp oats

Fakat daha Rakka ve Firebase‘in tadı yeni damağımızda kalmışken, Diefenbunker Museum ile Blomkamp arasında şu diyalog yaşandı:

Diefenbunker Museum: Sizi yeraltında ağırlamak bir zevkti.

Neill Blomkamp: Teşekkürler, Zygote 12 Temmuz’da Diefenbunker Museum eşliğinde yayınlanacak.

Yeni kısa filmin adı Zygote mu olacak?

Vancouver’da yaşayan yönetmenin stüdyosunun da Kanada’da olduğunu biliyoruz. Diefenbunker Müzesi’nin de Kanada’yı olası bir nükleer savaştan korumak adına inşa edilmiş bir sığınak olduğu düşünülürse burada yine distopik bir film çekmiş olması hiç de imkansız ve olanaksız değil.

neill blomkamp yeni film

Filmin adı ise evet Blomkamp’ın verdiği cevaba göre Zygote (zigot) olacak gibi duruyor. 12 Temmuz’u bekleyip göreceğiz. Belki de Children of Men‘deki gibi insanlığın kısırlaştığı apokaliptik bir gelecekte dünyaya gelen umut ışığından bahsediyor olacak. Belki de bu bebek sığınakta elyınlar tarafından dünyaya getirilecek.

Peki Diefenbunker Müzesi Nedir?

İnşası 18 aydan daha az süren Diefenbunker Müzesi aslında 1959 yılında Soğuk Savaş döneminde, Başbakan John Diefenbaker tarafından kurulmuştur. Kanada hükümetinin, savaş dönemindeki yükselen tansiyona bir cevabı niteliğindedir. Amacı ise olası bir nükleer saldırıya karşı Kanada hükümeti görevlilerini ve orduyu korumaktır.

diefenbunker muzesi

2 kilometre uzaklıktaki 5 megaton nükleer patlamaya dayanıklı Diefenbunker Müzesi, dayanıklı çatısının altında 30 gün boyunca güvenli bir operasyon alanı sunmaktadır. Sığınakla ilgili detaylı bilgi almak için müzenin hazırladığı videoyu izleyebilirsiniz. Müzeyi burada yeterince tanıttıktan sonra kendi Twitter hesaplarından paylaştıkları ilginç bilgileri öğrenmek içinse sizi şuraya alalım. Gelişmeler için obiçimsinema’yı takipte kalın!

Hatta ilk kısa fragman geldi bile!

 

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.