İzlanda’da Çekilmiş Film ve Dizi Mekanlarını İnteraktif Haritada Keşfetmeye Ne Dersiniz?

899
Görüntülenme
İzlanda

Huzur İzlanda!

The Iceland Tourist Board (İzlanda Turist Kurulu), Game of Thrones, Interstellar, Batman Begins, Thor, Noah vb. popüler Hollywood filmlerinin ve dizilerinin çekildiği mekanlardan interaktif bir harita oluşturmuş. Amaçları kendi sitelerinde de belirtildiği gibi daha çok turist çekmek. İnsanlar çünkü Prometheus’taki mühendisin ilksel çorbayı içtiği yere gidip bir kaşık almak istiyor. İnsanımız meraklı.
Biz de O Biçim Sinema olarak bu interaktif haritadaki tüm yerlerden değil de, kendimizce bir rota çizerek en popüler 10 İzlanda mekanını işaretleyerek haritayı baştan oluşturduk. Umarız beğenirsiniz.

İzlanda’da Çekilen Filmler

Başlamak için haritanın sağındaki gri ok tuşuna ya da “start exploring” butonuna basın ve sağa doğru kaydırarak ilerleyin.

İskandinav Sineması’ndan Soğuk Yemeniz Gereken 15 Film listemiz için ise sizi şuraya alalım.

İspanyol ve İskandinav sinemasından önerilerimizi tamamladıysanız Rus sineması özelinde hiçbir yerde bulamayacağınız önerilere göz atın deriz.

KAYNAKicelandmonitor
Kısa film, Tumblr, MUBI, ekşisözlük deneyimlerinden sonra ivedi bir kararla Haziran 2017'de oBiçimSinema'yı kurdum. Filmlerle doldurdum sessizliği. Festivalleri kodladım. Makas-ellerin çocukluğunu bilirim. Film afişlerinden arkadaşlarım oldu, hala da var. Primer'i anlamadım. H.A.L. 9000'i de. (Yapay zekalar daha bulunmamış gibi davranıyorlardı.) Yalnız Matrix'le içli dışlı oldum. (Kim olmamıştır ki?)

Yanıt Bırak

Yorumunuzu girin
İsminizi girin