game of thrones kum sanati

Kum Sanatı İle Yaratılan Game of Thrones 7. Sezon Göndermesi

Ukraynalı ünlü kum sanatçısının sadece kum ile harikalar yaratarak oluşturduğu Game of Thrones 7. sezon göndermesine hayran kalacaksınız

Ukrayna’dan Kum Sanatı ile Game of Thrones Şovu

İlk bölümü 17 Nisan 2011’de yayınlanan efsane dizi Game of Thrones‘un 7. sezonu 16 Temmuz’da ekranlarda olmaya yaklaşadursun, dizi daha başlamadan hayranlarının sanatsal çalışmaları ortalığı sarmış durumda.

Fotogerçekçilik, gölge ilüzyonları, duman oyunları derken diğer bir hayret verici ve bir o kadar da etkileyici sanat dalı ise “kum sanatı” olmaya başladı. Kalıcı olmadığı ve saklanamadığı için o anın içinde varolan tek sanat dallarından biri olma özelliğini taşıyor aynı zamanda. Tabii ki Game of Thrones örneğinde olduğu gibi videoya kaydedilmediği sürece.

game of thrones yedinci sezon kum sanati

Game of Thrones 7. Sezondan Kumlu Kareler

Ukraynalı kum sanatçısı Tetiana Galitsyna‘nın YouTube kanalı üzerinden paylaştığı videoda, Game of Thrones’un en ünlü karakterleri ve gelecek bölümlerden sahneler kum ile resmedilmiş. Sanatçının eseri aynı zamanda popüler bir TV dizisiyle ilgili olarak hazırladığı ilk sanat eseri olma özelliğini de taşıyor çünkü sanatçı normalde klasik müzik eşliğinde artistik videolar paylaşıyor.

game of thrones jon snow

Üflemeye bile gerek kalmadan düşünsen dağılacak kum ile böyle şeyler inşa etmek aşırı yetenek gerektiren bir iş. Game of Thrones videosunda ise, aslan bir anda Cersei oluyor, kurdun teki Jon Snow‘a dönüşüyor, üç gözlü kuzgundan üretilen White Walker ise “ateş ve buz”a yeni bir anlam getirerek dragonların annesi oluyor.

Galitsyna’nın muhteşem videosunun tamamını buradan izleyebilirsiniz:

Sanatçının diğer işlerini görmek ve detaylı bilgi almak için resmi websitesine ise buradan ulaşabilirsiniz.

Bu arada kum sanatı demişken, “Ukrayna’da epey yaygın herhalde ya da yetenekli insanlar tesadüfen hep oradan çıkıyor” diye düşünmüyor değiliz. 2009 yılında Ukraine Got Talent yarışmasında Kseniya Simonova‘nın ne harikalar yarattığını unutmadık zira. Kendisi Guardian’dan mentalfloss’a kadar bütün ünlü haber sitelerine çıkmıştı. Simonova’nın websitesine ise buradan ulaşabilirsiniz.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.