jodie whittaker

Doctor Who’nun 13. Doktoru Jodie Whittaker İle Tanışın

Doctor Who dizisinin dün resmi YouTube hesabından da ilan ettiği üzere, 13. doktor ilk defa bir kadın tarafından canlandırılacak

Aylarca süren spekülasyonların ve tahminlerin ardından, senelerdir Peter Capaldi‘nin başını çektiği BBC’nin efsaneleşmiş Doctor Who‘sunda, yeni Doktor unvanını kimin kazanacağına dair sorular sonunda dün cevaplanmış oldu. Ve başroldeki isim hepimizin tahmin edebileceği bir isim de değil. Belki de hiç duymadığınız bir İngiliz dizisi olan Broadchurch‘ün aktrisi Jodie Whittaker!

Death in Paradise’tan aniden ayrıldıktan sonra tahminler yeni doktorun Kris Marshall olacağı yönündeydi. Bunun yanında akıllardaki adaylarda, yine Broadchurch dizisinden Olivia Coleman, Fleabag’den Phoebe Waller-Bridge, Doctor Strange’den Tilda Swinton da vardı.

jodie whittaker onucuncu doktor

Gelin Jodie Whittaker’i yakından tanımak için BBC’nin kendisine sorduğu sorulara göz atalım

1) Onüçüncü Doktor olmak nasıl bir duygu?

Şu ana kadar çok gizli olduğu için çok sinir bozucuydu!

2) Neden rolü istiyordunuz?

Oyuncu olmaktaki amacım hep uçtaki, en üst düzey karakterleri oynamak, onları en doğru biçimde taklit etmek istememden kaynaklanmıştı. Sahnede tekrar tekrar yeniden yaratılan birini, getirdiği tüm özgürlüklerle canlandırma fırsatı yakalamak ne büyük bir gurur benim için. Aynı zamanda bu rolü canlandıran ilk kadın olmak da istedim.

3) Sır olarak saklamak zor oldu mu?

Evet. Çok zor! Bir sürü yalan söyledim! İlan edildiğinde bana geri dönecek yalanların dünyasına bulaştırdım kendimi.

4) Rol aldığınızda ilk söylediğiniz kişi kimdi?

Kocam. Çünkü ona izin vardı.

6) İlk kadın Doktor olmak nasıl bir duygu?

Bir feminist, bir kadın, bir aktör olarak, bir insan olarak, kendini sürekli zorlamak ve meydan okumak isteyen biri olarak büyük bir başarı ve inanılmaz bir duydu.

7) Fanlara ne söylemek istersiniz?

Hayranlara cinsiyetimden korkmamalarını söylemek istiyorum. Çünkü bu gerçekten heyecan verici bir zaman ve Doktor, değişim hakkında heyecan verici her şeyi temsil ediyor. Hayranlar çok fazla değişiklik yaşadılar ve bu sadece korkunç bir şey değil, yeni bir farklılıktır.

8) En çok neye heyecanlanıyorsunuz?

Varolduğunu bile bilmediğim bir ailenin parçası olma konusunda çok heyecanlıyım. 1982’de doğdum, dizi benden daha yaşlı ve bu benim bir parçası olduğumu hayal edemediğim bir aileydi.

9) Ne giyeceksiniz peki?

Henüz bilmiyorum.

12) Sizi yeni doktor olarak tanıtan filmde giydikleriniz yeni kostümünüz mü olacak?

Hayır.

Yeni Doktor Jodie Wittaker‘ın tanıtım filmini aşağıdan izleyebilirsiniz:

BBC röportajının orijinaline ise buradan ulaşabilirsiniz.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.