samuray filmleri

Samuray Filmleri: Gelmiş Geçmiş En İyi 27 Samuray Filmi

Samuray Filmleri

Masaki Kobayashiz x2, Akira Kurosawa x5, Yôji Yamada x2, Kihachi Okamoto x4, Toshio Matsumoto, Toshiya Fujita, Hideo Gosha, Takashi Koizumi, Takashi Miike, Kenji Misumi x2, Hiroshi Inagaki x3, Jim Jarmusch, Takeshi Kitano ve Terence Young yapımlarından oluşan dev samuray filmleri listemize hoş geldiniz.

1- Seppuku (1962) – IMDb Puanı: 8,7

seppuku

Feodal bir lordun sarayında Seppuku isteyen bir Ronin, daha önce ziyaret etmiş olan başka bir Ronin intiharından bahsedildiğinde, geçmişlerinin nasıl iç içe geçtiğini ortaya çıkarır ve böylece klanın bütünlüğüne meydan okur.
Fragman

2- Shichinin no samurai (1954) – IMDb Puanı: 8,6

Shichinin no samurai

Akira Kurosawa’nın kült filmi Seven Samurai’da haydutların saldırısı altındaki fakir bir köy, kendilerini savunmak için yedi işsiz samurayı işe alır.
Fragman

3- Samurai Rebellion (1967) – IMDb Puanı: 8,4

Samurai Rebellion

Feodal bir lordun tek varisinin annesi, lord tarafından kocasından kaçırılır. Kocası ve samuray babası haksız kararı kabul edip etmeyeceklerine veya onu geri almak için ölümü göze alıp almayacaklarına karar vermelidir.
Fragman

4- Yojimbo (1961) – IMDb Puanı: 8,2

Yojimbo

Kurnaz bir ronin iki suç çetesine bölünmüş bir şehre gelir ve kasabayı kurtarmak için onları birbirlerine düşürmeye karar verir.
Fragman

5- Ran (1985) – IMDb Puanı: 8,2

Ran

Ortaçağ Japonya’sında yaşlı bir savaş ağası emekli olur ve imparatorluğunu üç oğluna teslim eder. Bununla birlikte, yeni elde edecekleri gücün onları nasıl bozacağını ve birbirlerini açmaza sokacağını hafife alacaktır.
Fragman

6- Throne of Blood (1957) – IMDb Puanı: 8,1

Throne of Blood

Hırslı karısı tarafından dolduruşa getirilen, savaşlar boyunca sertleştirilmiş bir general, Örümcek Ağı Kalesi’nin efendisi olacağına dair bir kehaneti yerine getirmek için çalışır.
Fragman

7- Tasogare Seibei (2002) – IMDb Puanı: 8,1

Tasogare Seibei

Feodal Japonya dönemi sona yaklaşırken, dul bir samuray, klan sadakatleri ile 2 genç kızı, yaşlı annesi ve aniden ortaya çıkan çocukluk sevgilisi arasındaki dengeyi sağlamakta zorluk yaşar.
Fragman

8- Sanjuro (1962) – IMDb Puanı: 8,1

Sanjuro

Kurnaz bir samuray, genç bir adama ve klan arkadaşlarına, yolsuz bir müfettiş tarafından enselenen ve hapsedilen amcalarını kurtarmaya yardım eder.
Fragman

9- Shura (1971) – IMDb Puanı: 8

Shura

Bir geyşa tarafından soyulduktan sonra, savaşçı ve başıboş bir samuray, intikam almak için kanlı bir yola çıkar.
Fragman

10- The Sword of Doom (1966) – IMDb Puanı: 8

The Sword of Doom

Bir sosyopat samuray, başkalarına karşı işlediği akıl almaz eylemler yüzünden, onu yakından takip eden bir kan davası silsilesi oluşturur.
Fragman

11- Shurayukihime (1973) – IMDb Puanı: 7,7

Shurayukihime

Çarpıcı derecede güzel bir genç kadın, doğumundan itibaren, ailesini yok eden dolandırıcılara karşı ölümcül bir intikam aracı olmak için yetiştirilir.
Fragman

12- Kakushi ken oni no tsume (2004) – IMDb Puanı: 7,7

Kakushi ken oni no tsume

Rahmetli babasının bir eylemi nedeniyle düşük saygınlığa sahip olan 19. yüzyıl samurayı, kendi tarihini çözmek için bir hizmetçi ve yakın arkadaşı ile iş birliği yapar.
Fragman

13- Ame agaru (1999) – IMDb Puanı: 7,7

Ame agaru

Sağanak yağış sırasında, cömert ve bağımsız bir samuray, karısı ile bir kır evinde mahsur kalır. Sonrasında adamlarına eğitmen arayan efendinin dikkatini cezbeder.
Fragman

14- Sanbiki no samurai (1964) – IMDb Puanı: 7,7

Sanbiki no samurai

Yoksul köylüler, bir sulh yargıcının kızını vergileri azaltmaya zorlamak için kaçırdığında, göçebe bir samuray ve iki kaçak, bu savaşı üstlenir.
Fragman

15- 13 Assassins (2010) – IMDb Puanı: 7,6

13 Assassins

Bir grup suikastçı, kötü bir efendiyi öldürmek üzere bir intihar görevi için bir araya gelir.
Fragman

16- Samurai III – Duel at Ganryu Island (1956) – IMDb Puanı: 7,6

Samurai III- Duel at Ganryu Island

Musashi Miyamoto, kendinden emin bir kılıç ustası Sasaki Kojiro tarafından düelloya davet edilir. Bir yıl içinde onunla savaşmayı kabul eder.
Fragman

17- The Tale of Zatoichi (1962) – IMDb Puanı: 7,6

The Tale of Zatoichi

Kör bir kumarhane masörü ama aynı zamanda bir kılıç ustası olan Zatoichi’nin maceraları.
Fragman

18- Miyamoto Musashi (1954) – IMDb Puanı: 7,5

Miyamoto Musashi

Hevesli bir savaşçı, bir kanun kaçağı ve nihayet gerçek bir samuray olarak yaşayan efsanevi savaşçı Musashi Miyamoto’nun erken yaşamı üzerine bir film.
Fragman

19- Samurai (1965) – IMDb Puanı: 7,5

Samurai

17 Şubat – 3 Mart 1860, Edo kalesinin içi. Bir grup suikastçı, Tokurawa hükümetinde 300 yıldır Japonya’yı yöneten güçlü bir adam olan Ii Hanedanı’nın efendisini öldürmek için Sakurada Kapısı’nı beklemektedir. İçerde bir hain olduğundan şüphelenirler ve şüpheleri samuray olmayı hayal eden fakir bir ronin olan Niiro’ya ve Niiro ile arkadaş olan aristokrat bir samuray olan Kurihara etrafında yoğunlaşır.
Fragman

20- Zatoichi (2003) – IMDb Puanı: 7,5

Zatoichi

Kör masör / kılıç ustası Zatoichi, savaşan çeteleri kontrol etmek üzere bir kasabaya gelir ve çiftçi bir aileyle yaşarken, kendi gündemi olan iki kadınla tanışır.
Fragman

21- Kiru (1968) – IMDb Puanı: 7,5

kiru

Eski bir samuray ve eski bir çiftçi olan iki ronin, kendilerini yerel yetkililerin karmaşık cinayet ve ihanet oyununun ortasında bulur.
Fragman

22- Ghost Dog: The Way of the Samurai (1999) – IMDb Puanı: 7,5

Ghost Dog- The Way of the Samurai

Samuray ilkeleriyle yaşayan bir tetikçi mafya için çalışır ve son işi plana göre gitmeyince kendini hedef tahtasında bulur. Şimdi yaşadığı ilkeleri korurken kendini ve şerefini savunmanın bir yolunu bulmalıdır.
Fragman

23- Shogun Assassin (1980) – IMDb Puanı: 7,4

Shogun Assassin

Uzun zaman önce Shogun’a onurlu bir şekilde hizmet eden büyük bir samuray savaşçısı vardır. Ancak Shogun gittikçe yaşlanır ve paranoyaklaşır. Shogun, kendisine karşı gelebilecek herkesi yok etmeye çalışır ve böylece ninja casuslarını samurayın evine gönderir. Ninjalar samurayı öldüremez, ama sevgili karısını öldürür. O andan itibaren, samuray, Shogun’u aramak ve sevgisinin ölümünün intikamını almak için onuru adına yemin eder.
Fragman

24- Samurai II: Duel at Ichijoji Temple (1955) – IMDb Puanı: 7,4

Samurai II- Duel at Ichijoji Temple

Musashi Miyamoto yıllarca sırra kadem bastıktan sonra Kyoto’ya geri döner. Yoshioka Okulu’na karşı bir dizi kavgadan sonra ustasını düelloya davet eder.
Fragman

25- The 47 Ronin (1941) – IMDb Puanı: 7,4

The 47 Ronin

Lord Asano, Shogun mahkemesinin bir üyesinin rüşvet girişimine direnir. Ancak dürüstlüğü yönetimin yolsuzluğuna karşı yararsızdır ve harakiri yapmak zorunda kalır. Samurayın lideri Oichi, efendisine yapılanın intikamını almak için sadık bir ronin grubuyla komplo kurar.
Fragman

26- Zatoichi Meets Yojimbo (1970) – IMDb Puanı: 7,1

Zatoichi Meets Yojimbo

Zatoichi, Yojimbo ile Buluşuyor, Kihachi Okamoto’nun yönettiği 1970 Japon drama filmi. Kör kılıç ustası meşhur Zatoichi’nin yer aldığı bir dizi filmin yirmincisi. Zatoichi, Akira Kurosawa’nın ünlü filminin baş karakteri Yojimbo (Toshiro Mifune) ile savaşmak zorundadır. Filmin başında, Zatoichi emekli olmayı planlar, ancak köyü kanun kaçakları tarafından kuşatılır; sonunda kavga eder, sonra köyünü koruma yolunda Yojimbo ile arkadaş olur. Film, samuray filmlerinin samimi bir parodisi.
Fragman

27- Soleil rouge (1971) – IMDb Puanı: 6,9

Soleil rouge

1870’de bir çete, bir treni kaçırarak Japonya’nın ABD Başkanına hediye ettiği törensel bir Japon kılıcını çalar ve insan avı başlar.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.