altın boğa 2021

18. Uluslararası Altın Boğa Kısa Film Yarışması

18. Uluslararası Altın Boğa Kısa Film Yarışması İçin Başvurular Açıldı!

İstanbul Erkek Lisesi sinema kulübü tarafından 17 yıldır düzenlenen, Türkiye’nin ilk liselerarası kısa film yarışması olma özelliği taşıyan ve 2015’ten itibaren uluslararası olarak düzenlenen Altın Boğa Kısa Film Yarışması başvuruları açıldı. Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemiden kaynaklı olumsuz koşullarının liseli sinemaseverlerin kısa film yapma süreçlerini de olumsuz etkilemiş olduğu ön kabulü ile yarışmada bu yıl herhangi bir konu kısıtlaması bulunmamaktadır.

Konu serbestliğinin yanında İstanbul Erkek Lisesi sinema kulübü, yarışmaya katılmak isteyen liseli sinemaseverlerin daha evvel yayınlanmış, başka yarışmalarda yer almış kısa filmleriyle de Altın Boğa Kısa Film Yarışmasına katılabileceklerini duyurmuştur. Düzenlendiği yıllar boyunca Türkiye’nin farklı illerinden ve Dünya’nın farklı kültürlerinden 5000’i aşkın kısa film başvurusu alan ve bugüne kadar Ahmet Mümtaz Taylan, Erkan Can, Hasibe Eren, Mert Fırat, Nuri Bilge Ceylan, Yekta Kopan ve Zeki Demirkubuz gibi alanında yetkin pek çok yönetmen, oyuncu ve sinema eleştirmeninin jüri olarak yer aldığı Altın Boğa Kısa Film Yarışmasının bu yılki jüri üyeleri Mayıs ayı içinde www.ielsinema.org web sitesi üzerinden ilan edilecektir.

18. Uluslararası Altın Boğa Kısa Film Yarışması

Son Başvuru 1 Haziran 2021

1 Mayıs’ta başvuruların kabul edileceği 18. Uluslararası Altın Boğa Kısa Film Yarışması için son başvuru tarihi olarak 1 Haziran 2021 belirlenmiştir. Yarışmanın her aşaması çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek olup bu amaca yönelik teknik ve altyapı anlamında her türlü hazırlık tamamlanmıştır. Bu önemli organizasyonun her aşamasını büyük bir titizlik ve özveri ile yürüten İstanbul Erkek Lisesi sinema kulübü öğrencileri, lise düzeyindeki gençleri sinemayla tanıştırmak, içlerindeki sanatsal yetenekleri keşfederek duygu, düşünce, izlenim ve tasarımlarını sinema sanatı kanalıyla ifade edebilmelerinin önünü açmak ve bu sayede geleceğin sinemacılarını cesaretlendirip kültürlü, entelektüel bireyler olmalarına önayak olmak amacı taşıdıklarını ifade etmektedir.

İstanbul Erkek Lisesi’nde Altın Boğa Kısa Film Festivalinin bir parçası olarak hayata geçirilen yarışmanın ödül töreni bu yıl pandemi kısıtlamaları nedeniyle festivalden bağımsız olarak 18 Haziran 2021‘de çevrimiçi bir program şeklinde yapılacaktır. Jüri üyeleri tarafından belirlenerek bu programda ilan edilecek ilk 3 yarışmacı 10.000 TL’lik ödül havuzundan ödüllerini almaya hak kazanacaktır. Ayrıca birinci olan yarışmacıya altın boğa heykeli verilecektir.

Lise düzeyinde herkesin katılabildiği 18. Altın Boğa Kısa Film Yarışmasına başvuru yapmak isteyenler www.ielsinema.org web adresinden detaylı bilgi alabilecek ve başvuru yapılabilecektir. İstanbul Erkek Lisesi sinema kulübü tüm bilgilendirme ve duyurularını aşağıdaki web ve sosyal medya adreslerinden yapmaktadır.

www.ielsinema.org

@ielsinema

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.