Huayu Hakgyo 2015

Kore Okul Dizileri: En İyi 21 Kore Okul Draması

Okul konulu Kore dizisi önerileri

1- White Christmas (2011) – IMDb Puanı: 8,2

White Christmas

Susin Lisesi, ülkede Hapishane Lisesi olarak adlandırılmaktadır. Bu elit okul ülkede yalnızca en başarılı %1 yüzdesinde olan öğrencileri kabul etmektedir. Ancak bu okulda bir eğitim hayatı sürdürmek o kadar kolay olmayacaktır. Katı ceza sistemi ve bitmek bilmeyen baskı ve stres, öğrencileri insanlıktan çıkarmaya başlayacaktır. Bu lise, öğrencilerini birer psikopata dönüştürecek potansiyele sahiptir.
Fragman

2- Eung-dab-ha-ra 1997 (2012) – IMDb Puanı: 8,1

Bu dram/komedi türündeki Güney Kore dizisi, 1990’larda ülkede gelişmekte olan pop kültürünü anlatmaktadır. K-pop’un doğuşu ve büyüyüşüne de değinen dizi, şiddetli bir şekilde kendini müzik türüne adayan K-pop hayranlarını da incelemiştir.
Fragman

3- Secret Campus (2006) – IMDb Puanı: 8

Günümüzde lise öğrencileri kendini düzgün bir biçimde sunmaktan, kendi kişiliğini ve kimliğini keşfetmeye kadar birçok önemli atılımın eşiğindeler. Ayrıca iyi notlar alıp sosyal olma çabası da okulun getirdiği baskı sebeplerinden. Secret Campus de ulaşmaya çalıştıkları farklı hayallere sahip altı lise öğrencisinin hem okul hem ev hem de özel hayatlarını inceliyor.
Fragman

4- School 2013 (2012) – IMDb Puanı: 7,9

1999-2002 arasında yayınlanan sevilen School serisi on sene sonra tekrardan televizyonlara geri döndü. Bu yeni ‘reboot’ modern lise hayatını ve liselilerin hayallerini ve endişelerini konu almıştır.
Fragman

5- Huayu: Hakgyo 2015 (2015) – IMDb Puanı: 7,7

Huayu Hakgyo 2015

Go Eun-Byul, bir okul gezisiyle Teongyeong şehrine gider. Burada ilk kez gördüğü ikiz kız kardeşiyle görüşmesiyle hayatı değişir. Kardeşi Lee Eun-Bi, zorlu bir hayat yaşamaktadır ve günden güne intihar etmeyi de düşünür. İkizlerin birbirlerinin hayatlarına dokunup birbirlerini iyileştirmeleri gerekecektir.
Fragman

6- Miseuteo Giganje (2019) – IMDb Puanı: 7,7

Bir dava sonucunda avukatlığı bırakmak sonucunda kalan başarılı bir avukat, bir lisede öğretmen olarak hayatına devam eder. Yalnızca para kazanıp tekrardan avukatlığa geri dönmek için istemeyerek girdiği bu lisede işlenen suçları gördükçe sessiz kalamayacak ve hukuka tekrardan giriş yapacaktır.
Fragman

7- Detectives of Seonam Girls High School (2014) – IMDb Puanı: 7,6

Beş liseli kız arkadaş, okul sonrası toplanarak bir dedektiflik kulübü başlatır. Burada okulla ve okul arkadaşlarıyla ilgili suçları ve gizemleri çözmeyi hedefleyen kızlar, aynı zamanda lisenin ve beraberinde getirdiği hayatın zorluklarıyla da tanışmış olacaktır.
Fragman

8- Yeolyeodeolui Soongan (2019) – IMDb Puanı: 7,2

Bu gençlik dram dizisinde okulunu değiştirerek yeni bir çevreye alışmak zorunda kalan Jun Woo’yu izliyoruz. On sekiz yaşına yeni giren arkadaşlar edinen Jun Woo, hayatın gerçeklerini de her on sekiz yaşına giren genç gibi yavaş yavaş tecrübe edecektir.
Fragman

9- Sangsogjadeul (2013) – IMDb Puanı: 7,5

Sangsogjadeul

Heirs, elit bir lisede okuyan ve eğitimleri tamamlandıktan sonra zengin ailelerin büyük şirketlerinin başına geçecek öğrencileri anlatmaktadır.
Fragman

10- Balchikhage Gogo (2015) – IMDb Puanı: 7,4

Amigoluk (cheerleading) ana temasından yola çıkan dizi, katı bir eğitim sistemi ve rekabeti öğreten ülke sistemini de değinmektedir. Ayrıca lisede başlayan ve biten arkadaşlıkları ve ortaya çıkan masum aşkları da inceler.
Fragman

11- Joahamyeon Ullineun (2019) – IMDb Puanı: 7,4

Bu Netflix dizisinde, yakın çevrenizde sizden hoşlanan biri varsa telefonunuza bildirim gelen bir dünya anlatılıyor. Kim Jojo da lisede hayatını yaşayan bir genç olmaya çalışırken telefonuna bir bildirim geliyor…
Fragman

12- God of Study (2010) – IMDb Puanı: 7,3

Kang Suk Ho, rutin bir hayata sahip bir avukattır. Evine yakın bir lisede öğretmen olarak görev almaya başlar. Kore’nin en prestijli üniversitelerinden birine öğrencileri sokabilmek için özel bir ders vermeye başlar ve okulun en tembel ve en kötü puanlara sahip beş öğrencisini de bu derse yazdırır.
Fragman

13- Mackerel Run (2007) – IMDb Puanı: 7,3

Mackerel Run

Cha Gong Chan, bölgedeki en iyi liselerden birine futbol bursuyla girer. Ancak sporu bırakmasıyla notları düşecek, hayattan aldığı zevk alacak ve başı okul yönetimiyle derde girecektir. Okula yeni gelen bir kız ile bunların hepsi değişir. Cha Gong Chan okulu ve ilk görüşte aşık olduğu kızı bırakmamaya yemin eder.
Fragman

14- Hai seukool (2014) – IMDb Puanı: 7,2

Bir lise öğrencisinin hayatını kurtardıktan sonra, insan olmak zorunda olan bir meleğin yaşamını anlatmaktadır. Ölümlü bir insan olan bir melek ve hayatını kurtardığı genç liselinin arkadaşlığına odaklanmaktadır.
Fragman

15- To the Beautiful You (2012) – IMDb Puanı: 7,2

Liseli bir kız hayranı olduğu genç bir yüksek atlama atletinin okuluna girmek ve ona daha da yaklaşabilmek için plan yapar.
Fragman

16- Sachoongi Medeulli (2013) – IMDb Puanı: 7,2

Sıklıkla okul değiştiren bir liseli genç, tekrardan okul değiştireceğini düşündüğü için sınıfından bir kıza çıkma teklifi eder ve kendinden büyük biriyle kavga eder. Ancak liseden mezun olana kadar bu okulda kalması gerekince eylemlerinin sonuçlarına katlanmak zorunda kalacaktır.
Fragman

17- Neon Naege Banhaesseo (2011) – IMDb Puanı: 7,2

Neon Naege Banhaesseo

The Stupid müzik grubunun kendini beğenmiş solisti Lee Shin ve Geleneksel Kore Müziği bölümünde okuyan Lee Gyu-won bir dizi yanlış anlaşılmalar sonucu birbirlerinden nefret ederler. Ancak daha sonra Lee Gyu-won’un konsere gidip Lee Shin’i sahnede görmesiyle hayatında yeni bir dönem başlar.
Fragman

18- Jungle Fish 2 (2010) – IMDb Puanı: 6,9

Liseli bir kızın ani ve gizemli ölümünün ardından arkadaşları kızın ölümünü sorgulamaya ve araştırmaya başlar.
Fragman

19- After School: Lucky or Not (2013) – IMDb Puanı: 6,8

Utangaç ancak çizim konusunda yetenekli olan liseli Kim So Eun, lisesindeki bir çizim kulübüne girer. Ancak bu kulüpte çizimle değil, fantastik ve doğaüstü olaylarla karşılaşacaktır.
Fragman

20- Orenji Mameolleideu (2015) – IMDb Puanı: 6,5

Ma-Ri, yeni bir liseye girmiştir. Burada okulun en popüler öğrencilerinden Jae-Min’e aşık olur. Ancak Ma-Ri’nin herkesten saklaması gereken bir sırrı vardır: Kendisi bir vampirdir.
Fragman

21- Ma Boy (2012) – IMDb Puanı: 6,2

ma boy

Bir güzel sanatlar okulunda okuyan Geu Rim, bir pop şarkıcısı olma hayalleriyle yanıp tutuşmaktadır. Odasına yerleşen yeni oda arkadaşı da onun bu hayallerine destek olmaktadır. Ancak Geu Rim’in hayatı, oda arkadaşının aslında bir erkek olduğunu öğrenmesiyle değişecektir.
Fragman

Benzer temaları sevenler için diğer yazılarımız:

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.