atomic blonde charlize theron

“Atomic Blonde” İzlemeden Önce Bilmeniz Gereken 5 Şey

Bugün vizyona giren ve Charlize Theron’un Lorraine Broughton rolü ile başrolde olduğu Atomic Blonde’da, aksiyon filmlerinde görmeye pek alışık olmadığımız kadın oyuncu performansına doyacağız

Sinemalarda çeşitli filmler öncesinde gösterile gösterile ağzımızın suyunu akıtan Atomic Blonde sonunda bugün Türkiye’de vizyona girdi. Charlize Theron‘u alışık olmadığımız Bondvari bir karakter olarak başrolde izleyeceğimiz film bizim için büyük ama Charlize için küçük bir adım olacak.

Atomic Blonde konusu ne?

Charlize Thero’nun, Berlin Duvarı‘nın yıkılmasından beş gün önce şehre çağrılan MI6 casusu Lorraine Broughton karakterini canlandırdığı filmde, casusların düzenbazca cirit attığı renkli bir dünyaya şahit oluyoruz. Antony Johnston’ın “The Coldest City” adlı çizgi romanından uyarlanan ve yönetmen koltuğunda David Leitch‘in oturduğu filmde, Sofia Boutella, James McAvoy, John Goodman ve Toby Jones da oyuncular arasında yer alıyor.

atomic blonde james mcavoy

E filmi bu kadar abartacak ne var?

Eski tasarım “vintage” giysileri giyinip kuşanmış da olsa, Theron’un olağanüstü şık karakteri filmde kıyafetlerine yazık olacak kadar fazla olaya karışıyor. Filmin dublör koordinatörü Sam Hargrave‘in aktardığına göre Charlize Theron dövüş sahnelerinin %98 kadarında bizzat kendi rol almış. Aynı zamanda yapım süresi boyunca toplamda dört dişi çatlamış ve birçok diş operasyonu geçirmek zorunda kalmış.

atomic blonde lorraine

Bond gibi bir seri olacak mı?

Senarist Kurt Johnstad‘in dediğine göre Atomic Blonde, Charlize Theron’un kendi aksiyon dolu franchise’ının başlangıcı olabilir. Neden olmasın? Henüz hiçbir şey kesinleşmiş olmasa da Johnstad şimdiden devam filmine hazırlıklara başlamış. “Charlize gerçekten karakter odaklı bir aksiyon filmi arıyordu ve ona sanki başrolde bir erkek varmışcasına istediği senaryoyu yazacağımı ve kendisine özel Bourne franchise’ı yaratacağımı söyledim.” diyor senarist. Şimdilik üç filmlik bir seri olarak görüyormuş ama fazlası da olabilirmiş.

atomic blonde charlize

Şimdiye kadarki eleştiriler nasıl?

Bu yıl ilk olarak SXSW’de gösterilen filmin şu anki Rotten Tomatoes puanı %77 seviyesinde. IMDB puanı ise 7.2 ve Metascoru’u 65. THR (The Hollywood Reporter) eleştirmenlerine göre “eğlenceli, tek kullanımlık sabun köpüğü casusluk filmi” olarak görülse de inanılmaz merak ettiğimiz bir film. Bir yandan Theron’un bundan daha fazlasını hak ettiğini düşünürken bir yandan da janrın fanıysanız, filme kendinizi kaptırıp senaryo boşluklarını falan kafaya takmadan ilerliyorsunuz.

atomic blonde sofia boutella

Bu senenin/yazın hit filmi mi?

Scarlett Johansson’un 2014 yapımı hiti Lucy 44 milyon dolarlık hasılat yapmıştı. 30 milyon dolarlık Atomic Blonde’un ise açılışı en az 20-22 milyon dolar hasılat ile yapması bekleniyor.

Atomic Blonde resmi fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz:

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.