Bitcoin İle İlgili İzlemeniz Gereken Kafa Açıcı 15 Belgesel

Çekim yılına göre sıraladığımız Bitcoin belgesellerinden sonra zenginlik hayalleri kurmaya daha bilinçli bir şekilde devam edeceğinizden eminiz

Günümüzün en popüler ve gittikçe yükselişte olan dijital para birimi (ya da kripto parası) Bitcoin ile ilgili Netflix’te, Amazon Prime’da ve YouTube’da birçok harika belgeselin olduğunu zaten biliyorsunuzdur. Bilmiyorsanız da devam serileri gelecek olan bu yazı sizin için müthiş bir kaynak olacak. Listelediğimiz 15 belgesel ile, bu popüler dijital para birimine derinlemesine bir bakış açısı kazanacağınızdan eminiz. Bitcoin belgeselleri, izlenmesi gereken belgeseller listesinizde yerlerini alacak.

1- BITCOINS IN ARGENTINA (2013)

Süre: 8 dakika 10 saniye

Stüdyo: Bitcoin Film

Bitcoin’in Arjantin’deki etkisi ile ilgili olan bu belgesel, Buenos Aires’te, Arjantin Pezosu’nun enflasyon ve parasal kısıtlamalarını hızla artırabilmek için Bitcoin kullanan Diego’yla yapılan röportajı izleyeceksiniz.

2- BITCOINS LIBERATING ORGANIC FARMERS (2013)

Süre: 5 dakika 33 saniye

Stüdyo: Bitcoin Film

Bu kısa belgeselde, küçük organik çiftçilerin müşterilerine doğrudan ulaşabilmeleri için  ücret ödemeden ve ara vermeden bitcoini nasıl kullandıklarıyla ilgili bilgi sahibi olacaksınız.

3- THE RISE AND RISE OF BITCOIN (2014)

THE RISE AND RISE OF BITCOIN

IMDB Puanı: 7.3

Süre: 1 saat 36 dakika

Stüdyo: Gravitas Ventures

Dijital para birimi Bitcoin ile büyülenen bir bilgisayar programcısı ve Bitcoin topluluğuna yaptığı katkıyla, bu şaşırtıcı yeni teknolojinin yaklaşmakta olan küresel etkisini öğreniyoruz.

4- THE BITCOIN PHENOMENON (2014)

SQ1.tv için üretilen bu Bitcoin belgeselinde, erken benimseyenlerin ve Bitcoin’in ana akımına geçmek için bastıran girişimcilerin politikaları arasındaki tarihsel ve ideolojilik çatışmaları izliyoruz. Röportaj yapılan isimler arasında: Gavin Andresen, Jeremy Liew, Erik Voorhees, Fred Ehrsam ve Peter Vessenes var.

5- BITCOIN IN UGANDA (2014)

Süre: 5 dakika 37 saniye

Stüdyo: Bitcoin Film

Eğitimini desteklemek için ABD’deki ailesinden bitcoin alan Uganda Kampala’daki Ronald’ın hikayesini dinliyoruz.

6- LIFE ON BITCOIN (2014)

IMDB Puanı: 8.4

Yeni bir evli çift, her şeyin ancak “kriptopara” ile satın alındığı bir dünyada hayatta kalabilir mi?

7- BITCOIN: THE END OF MONEY AS WE KNOW IT (2015)

Bitcoin- The End of Money As We Know It

IMDB Puanı: 7.1

Süre: 1 saat

Stüdyo: Distribber

Bu belgeselde, tartışmalı kripto para birimi Bitcoin’in nasıl çalıştığını açıklamak için paranın geçmişinin ve teknolojik yenilik kalıplarının incelenmesine şahit olacaksınız.

8- DEEP WEB: THE UNTOLD STORY OF BITCOIN AND SILK ROAD (2015)

IMDB Puanı: 7.0

Süre: 1,5 saat

Stüdyo: Trouper Productions

Keanu Reeves tarafından seslendirilen, yeni bir internetin yükselişini araştıran bu belgeselde, kendinizi merkezi olmayan, şifrelenmiş, tehlikeli ve yasanın ötesinde bir şeyin içinde bulacaksınız.

9- THE BITCOIN GOSPEL (2015)

Bitcoin-Gospel

Süre: 48 Dakika

Stüdyo: Indigenous Films

Bitcoin, bankasız bir para birimi veya şimdiye kadar yapılmış en büyük piramit planının taslağı mıdır? Bankalara ihtiyaç duymadan kendimiz para kazanabilirsek ne olur?

10- THE BITCOIN STORY (2015)

Süre: 35 Dakika

Stüdyo: Janson Media

Bitcoin’in kuruluşuyla ilgili önde gelen teknologlar, vizyonerler, girişimciler ve girişim kapitalistleriyle yapılmış röportajları izleyebileceğiniz bir belgesel.

11- ULTERIOR STATES (2015)

Süre: 53 Dakika

Stüdyo: IamSatoshi

Bir IamSatoshi ürünü olan Ulterior States tartışmalı bir belgesel projesidir. Araştırma süresince, Bitcoin ekosistemi içindeki bazı düşünce liderleriyle gerçek hayatta görüşme yapılmıştır.

12- BANKING ON BITCOIN (2016)

Süre: 1 Saat 23 Dakika

Stüdyo: Gravitas Ventures

Banking on Bitcoin, bu devrimci teknolojinin ne olduğunu ve hayatımızı nasıl şekillendireceğini tanımlamak için savaşan oyuncuları inceliyor.

13- BITCOIN HEIST (2016)

Dünyanın en çok aranan hırsızı yakalamak için bir Interpol ajanı, kripto para birimi soygunu planlaması için elit bir bilgisayar korsanlığı ekibini bir araya getiriyor.

14- THE BITCOIN EXPERIMENT (2016)

Süre: 39 Dakika

Stüdyo: Syndicado

Bitcoin blok zinciri ve dijital para birimi hakkındaki bir yol filmi olan “The Bitcoin Experiment”ta, yol boyunca kullanıcıları, avukatları, hükümet yetkililerini, meraklılarını ve şüphecilerini izliyoruz ve Bitcoin’le ilişkisi olan insanlarla tanışıyoruz. Gezi, İsveç’in kuzeyindeki Norrbotten’deki küçük bir topluluk olan Boden’de sona eriyor.

15- MAGIC MONEY (2017)

Süre: 55 Dakika

Stüdyo: Journeyman Pictures

Bitcoin ilerlemenin tek yolu mu? Magic Money, paramızın kontrolünün küresel kurumlardan uzaklaştırıldığı ve bize geri verildiği bir gelecekte geçiyor.

Siz bu belgesellerden hangilerini izlediniz ya da izlemek istiyorsunuz?

Tüm bunlara ek olarak yönetmen Christian Cashmir, başrolde oyuncu ve komedyen Theo Von’un yer alacağı bir komedi filmini çekeceğini açıkladı ve konusu bitcoin!

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.