EvdeKal

Evde Ücretsiz İzleyebileceğiniz Filmler #EvdeKal [Güncel]

Ücretsiz Film Veritabanı

Zor zamanlardan geçiyoruz ve dijitalin daha da yoğun kullanıldığı bir dönemdeyiz ek olarak. Birçok site, marka ve veritabanı elindekileri ücretsiz olarak açmaya başlamışken değerli gördüklerimizi ve haberdar olduklarımızı burada da listelemek istedik. Eklemek istedikleriniz varsa yorum olarak bırakabilirsiniz. Hepimize sağlıklı ve keyifli günler. #EvdeKal #SokağaÇıkmaTürkiye

Charlie Chaplin Filmleri

Chaplin‘in 60’dan fazla filmini buradan izleyebilirsiniz.

Aynı zamanda burada da 50’den fazla kısa filmi izlenebilir durumda.

Ücretsiz Komedi ve Dramalar

Tüm liste burada. İçindekilere örnekler: Sovyetler Birliği’nin ve aynı zamanda Avrupa’nın en büyük ve eski film stüdyolarından biri olan Rus Studio Mosfilm‘in 70 filmi, 125 Kore filmi, Wes Anderson kısa filmi Castello Cavalcanti ve daha niceleri.

Mosfilm‘deki Tarkovsky filmlerinden bazıları:

  • Ivan’s Childhood – Web (1962)
  • Andrei Rublev – Part 1 – Part 2  (1966)
  • Solaris – Part 1 – Part 2  (1972)
  • The Mirror  – Web (1975)
  • Stalker – Web (1979)

Ücretsiz Hitchcock, Noir, Korku ve Gerilim Filmleri

Tüm liste burada. Hitchcock listesine ayrıca buradan da bakabilirsiniz.

Hitchcock‘un ücretsiz izlenebilecek filmleri: Blackmail, Bon Voyage, Downhill, Easy Virtue, Jamaica Inn, Memory of the Camps, Sabotage, Secret Agent, The 39 Steps, The Lodger: A Story of the London Fog, The Pleasure Garden, The Skin Game, Waltzes From Vienna, Young and Innocent.

Ücretsiz Western Filmleri

Tüm liste burada. Bazı örnekler: Billy the Kid Wanted, Helltown, Joshua, One Eyed Jacks, War of the Wildcats.

Ücretsiz Sessiz Filmler

Tüm liste burada. Dziga Vertov‘un A Man with a Camera’sı hariç değil.

Ücretsiz Belgeseller

Tüm liste burada. 265 belgesele ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz Animasyonlar

Tüm liste burada. Oscar ödüllü, ödülsüz, aday olmuş, olmamış her türlü kayda değer yapım burada.

Diğer Ücretsiz Kaynaklar

Internet Archive – Feature Films
İnternetten ücretsiz izlenebilecek film ararken bakacağınız ilk yerlerden biri burası. Birçok türde yüzlerce film barındırıyor: komedikara film ve sci-fi/korku. Bünyesindeki 6547 filmin popülerliğe göre sıralaması için tık.

Big Five Glories: Ücretsiz izlenebilecek klasik filmlerin olduğu bir vaha. Senelere göre seçim yapabiliyorsunuz.

Kore Filmleri Arşivi – Google’ın yardımıyla bir araya getirilen arşivde 98 klasik Kore filmi yer alıyor. Filmler arasında Kore bağımsızlığının ilk yıllarında yapılan A Hometown in Heart; auteur Sang-soo Hong’nun ilk filmi The day a pig fell into a well; Uluslararası ödül kazanan ilk Kore filmi olan Coachman ve dahası yer alıyor.

NFB.ca: National Film Board of Canada’nın sitesinde 4000’den fazla animasyon, kısa film ve uzun metraj yer alıyor. Keşfetmek için bir vaha daha.

SnagFilms: SnagFilms, izleyicilere şu anda 4.000’den fazla film içeren kapsamlı bir çevrimiçi kütüphaneden yüksek kaliteli video içeriği sunuyor.

UbuWeb: UbuWeb, 1996’da şair Kenneth Goldsmith tarafından kurulan, internette bulunan avangard malzemeler için büyük bir web tabanlı eğitim kaynağıdır. Filmden sesli şiire ve kısa filme kadar her türlü yenilikçi iş mevcut. Eskimeyen eskiler.

Wikipedia List of Public Domain Films: Public domain’de yer alan filmlerin arşivi.

byNWR: Drive, The Neon Demon gibi filmlerden tanıdığımız Danimarka’lı yönetmen Nicolas Winding Refn, kendi streaming platformu byNWR üzerinden arşivini sunuyor. Zamanında hobi olarak satın alıp biriktirdiği kült klasik filmlere herkesin erişmesi gerektiğini savunan yönetmen, filmleri üyelik sistemi olmadan ücretsiz bir şekilde sunuyor. Yer alan filmlerden bazıları: Curtis Harrington’nın Night Tide’ı, Bert Williams’ın The Nest of the Cuckoo Birds’ü, Ron Ormond’ı The Burning Hell’i ve Dale Berry’nin Hot Thrills and Warm Chills’i.

Pawel Pawlikowski belgeselleri: Yakın dönemde Ida (2013) ve Cold War (2018) ile hatırladığımız Pawel Pawlikowski’nin belgesellerini buradan izleyebilirsiniz.

Deneysel filmler ve videolar: Los Angeles’lı disiplinler arası sanatçı Kate Lain’in öncülüğünde oluşturulan excel dosyası. Epey film eklenmiş durumda.

Amsterdam Belgesel Film Festivali: Dünyanın en önemli belgesel festivallerinden Amsterdam Belgesel Film Festivali (IDFA) festival tarihinden 300 filmi erişime açmış durumda.

Documentarist – İstanbul Doc Days: Documentarist, evlere kapandığımız bu dönemi verimli geçirmek adına, gezegenimizin mevcut durumu hakkında düşünmeye sevk eden ve nette açık olan nitelikli belgesellerden her gün birini paylaşıyor.

Pembe Hayat Kuir Fest: KuirFest Karantina, her Pazar belirli saatlerde bir filmi erişime açacak. İlki ”Ben Moshanty. Beni Seviyor Musun?” bugün online. Kaçırmayın yoksa dünya yerinden oynar.

tubi: 2014 yılında lanse edilen San Francisco, California, ABD’de bulunan bir Amerikan yayın hizmeti. Haftalık izleme listeleriyle birlikte komedi, korku, belgesel gibi türlerde ücretsiz filmler sunuyor.

British Pathé: Şu anda dünyanın en iyi haber arşivi arşivi olarak kabul edilen British Pathé, tarihi ve kültürel önemleri açısından rakipsiz 85.000 filmden oluşan bir hazineyi YouTube’unda da barındırıyor.

TRT Arşiv: Arşivde birçok program, belgesel, dizi ve özel videolar yer alıyor.

Library of Congress: Amerika Birleşik Devletleri Kongre Kütüphanesi (Library of Congress) ABD’nin ulusal kütüphanesidir. Dünyanın en büyük ve en önemli kütüphanelerinden olan kongre kütüphanesi koleksiyonunda 470 dilde, 38 milyondan fazla kitap ve diğer yayınlar, 70 milyon el yazması, son üç yüzyılda, dünyada yayınlanmış bir milyon gazete sayısı, 33.000 ciltlenmiş gazete sayıları, 500.000 mikrofilm, 6000’in üzerinde karikatür dergisi, dünyanın en büyük hukuki belgeler koleksiyonu, filmler, 5.5 milyon harita, müzik notaları ve 8.1 milyon işitsel kayıt bulunur.

32. Gün Arşivi: Demirkırat ile başlayıp 28 Şubat’a kadar tüm belgesellerin tamamını YouTube kanalında izleyebilirsiniz.

Pera Film: Karantina süresi boyunca Evde Tek Başına isimli seçkisiyle kısa filmleri sunmaya devam ediyor.

Chantier Films: #EvdeKal kapsamında, Sofra Sırları filmini YouTube üzerinden gösterime açtı.

10 Years with Hayao Miyazaki: Miyazaki’nin Kaku Arakawa tarafından çekilen 2019 yapımı dört bölümlük belgeseli.

Years of Fire and Cinders / Kor ve Ateş Yılları: Bir Tülay German belgeseli.

MUBI – İstanbul Film Festivali Seçkisi: 30 gün boyunca ücretsiz olarak izlenebilecek.

SXSW 2020: Mailchimp katkılarıyla, bu sene fiziksel olarak gerçekleştirilemeyen festivalin kısa filmlerini çevrimiçi olarak izleyebilirsiniz.

<<Güncellenmeye devam edecek >>

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.