90’lı Yılların Efsanesi ”Gerçek Kesit”in Sarı Bıyık’ı, ”Manyak” İle Sinemaya Dönüyor

Onur Ünlü’nün Yönetmenliğini Üstlendiği Gerçek Kesit: Manyak’ın Fragmanı Yayınlandı

Sen Aydınlatırsın Geceyi”den sonra son birkaç senedir seri film üretimine (Kırık Kalpler Bankası, Aşkın Gören Göze İhtiyacı Yok, Cingöz Recai, Put Şeylere, Dudullu Postası) geçen Onur Ünlü‘nün yeni projesi Gerçek Kesit: Manyak, gerçekten de vizyona girmeye hazırlanıyor.

Netflix’in yerelleştirme kampanyaları çerçevesinde Saadettin Teksoy, Mega Hafıza gibi örneklerle başlattığı 90’lar madeninden şimdi de Sarı Bıyık (Cahit Kaşıkçılar) ekranlara döndürülmüş oldu.

sari biyik

Kadroda Serkan Keskin, Ahmet Rıfat Şungar, Erkan Kolçak Köstendil, Öner Erkan, Türkü Turan, Serdar Orçin, Zeynep Çamcı, Umut Kurt, Ege Tanman ve Mehmet Erdem gibi isimlerin yer aldığı bu nostaljik esintide, fragmanda sürpriz bir şekilde yer alan Perihan Savaş‘ı da görecek miyiz merak konusu şimdiden.

Bu arada kadroda tabii ki Sarı’nın ve İsmet’in komşusu Şeytan da yer alıyor. Hem de bir çocuk sahibi.

gercek kesit

Dikkatli izleyicilerin sosyal medya platformlarında da dile getirdiği gibi, hafiften (ne hafifi bariz bir şekilde) Hitchcock Psycho esintileri de mevcut. Hatta filme Gerçek Kesit: Bates’in Yolu desek de yeridir.

Beyin yakan korku filmleri listemizde ilk sırada yer verdiğimiz Psycho’yu izlemediyseniz, Sarı Bıyık’tan önce mutlaka izlemenizi öneririz.

Hitchcock‘un 1960’da çektiği başyapıtta, fakir Phoenix’li ofis çalışanı Marion Crane, sevdiği adamla evlenebilmek için işvereninden büyük miktarda para çalıp kaçar. Kendini baskı altında hissettiği sırada soluğu bir motelde (the Bates Motel) almaya karar verir. Ancak moteldeki tek gecesinde, bu moteli seçmenin bir hata olduğunu öğrenir; çünkü genç işletmeci ve depresyondaki müdür Norman Bates annesinin çok fena etkisi altındadır.

Tüm bunlara ek olarak, Onur Ünlü’nün, şair kimliği Ah Muhsin Ünlü‘nün ilk olarak 2005’te basılan şiir kitabı ”Gidiyorum Bu”nun, filmin anne temasıyla örtüşen birkaç kesitiyle yazımızı sonlandırmak isteriz:

gidiyorum bu

Annem beni sevip özler. Ben de böylece yalnızken annemi düşünüp irrasyonel kedi gibi annemin peşinden gidemem. Sonra annemi de rasyo… Neyse…

gidiyorum bu2

Annemle kız bakmaya gittik, ben beğenmedim.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.