en komik jim carrey filmleri

Jim Carrey Filmleri: IMDb Puanı En Yüksek ve En Komik 23 Jim Carrey Filmi

Jim Carrey Filmleri

Once Bitten (1985) ve Peggy Sue Got Married (1986) gibi filmlerde ve In Living Color (1990) skeç komedisinde uzunca yer aldıktan sonra Ace Ventura: Pet Detective (1994) ve The Mask (1994) ile sinemada adını duyurmaya başlayan Jim Carrey, insanların yüzünün ne kadar daha esneyebildiğini merak ettiği bir aktöre dönüşmüştür. Yine aynı yıl Dumb and Dumber (1994) ile gişe rekorları kırmıştır. The Cable Guy (1996) ve Liar Liar (1997)’da gişede nispeten başarısız olduktan sonra biraz daha naif rollerde oynamaya başlamıştır. The Truman Show (1998) ile film Altın Küre dahil 39 ödül ve 65 adaylık kazanmıştır.

1- Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004) – IMDb Puanı: 8,3

eternal sunshine of the spotless mind

İlişkileri kötüye gitmeye başlayınca, bir çift birbirlerinin anılarından kurtulabilmek için tıbbi bir prosedürden geçirilir ama işler bekledikleri gibi gitmez.

2- The Truman Show (1998) – IMDb Puanı: 8,1

the truman show

Bir sigorta satıcısı bütün hayatının aslında bir televizyon programından ibaret olduğunu keşfeder.

3- Jim & Andy: The Great Beyond (2017) – IMDb Puanı: 7,7

Jim Carrey’in Aydaki Adam setinde kendine özgü komedyen Andy Kaufman’ın kişiliğini nasıl benimsediğine dair sahne arkası görüntüleri içeren belgesel.

4- Man on the Moon (1999) – IMDb Puanı: 7,4

Efsanevi komedyen Andy Kaufman’ın hayatına ve kariyerine Jim Carrey performansıyla bir bakış.

5- Dumb and Dumber (1994) – IMDb Puanı: 7,3

Bir kadın havaalanı terminalinde bir evrak çantası bıraktıktan sonra, aptal bir limuzin şoförü ve onun daha da aptal arkadaşı, evrak çantasını sahibine iade etmek için Aspen’e giden çok eğlenceli bir seyahate çıkar.

6- The Mask (1994) – IMDb Puanı: 6,9

Banka memuru Stanley Ipkiss gizemli bir maske taktığında manik bir süper kahramana dönüşür.

7- Liar Liar (1997) – IMDb Puanı: 6,9

Bir avukat, oğlunu son kez hayal kırıklığına uğratmasından sonra oğlunun doğum günü dileği nedeniyle 24 saat yalan söyleyemez.

8- Ace Ventura: Pet Detective (1994) – IMDb Puanı: 6,9

Hayvanlarda uzmanlaşmış bir şapşal dedektif Miami Dolphins’in kayıp maskotunu aramaya gider.

9- The Majestic (2001) – IMDb Puanı: 6,9

1951’de, kara listeye alınmış bir Hollywood yazarı bir araba kazası geçirir, hafızasını kaybeder ve uzun süredir kayıp olan bir oğluyla karıştırıldığı küçük bir kasabaya yerleşir.

10- Lemony Snicket’s A Series of Unfortunate Events (2004) – IMDb Puanı: 6,8

Ebeveynleri büyük bir yangında ölen üç çocuk, ailelerinin kuzeni Kont Olaf tarafından himaye altına alınır. Kont Olaf bir aktör ve aynı zamanda çocukların servetine konmaya çalışan bir komplo uzmanıdır. Kitaptan esinlenen seri Talihsiz Serüven Dizisi’nin ilk sinema uyarlaması.

11- Yes Man (2008) – IMDb Puanı: 6,8

Bir adam, bir yıl boyunca her şeye “evet” demek için kendini zorlar.

12- A Christmas Carol (2009) – IMDb Puanı: 6,8

Charles Dickens‘ın bir Victoria dönemi paragözüyle ilgili klasik romanının yeniden anlatımı olan bu animasyon filminde, birkaç gizemli Noel kutlaması yardımıyla, kendi iç yolculuğuna çıkan Jim Carrey’i izliyoruz başrolde. Robert Zemeckis’in Tom Hanks‘li The Polar Express’inden sonraki ikinci animasyonu.

13- High Strung (1992) – IMDb Puanı: 6,8

Thane Furrows, son derece alaycı ama kasıtsız şekilde komik bir çocuk kitabı yazarı, bir sabah uyanıyor ve hemen hemen herkes ve her şey onu kızdırdığı için kendisinden şikayetçi olduğu bir güne başlıyor. Ancak, Thane kafasında tuhaf telefon görüşmeleri, mektuplar ve sesler almaya başladığında, saat 8’de bir şey olacağını gösteren gün normalden çok farklı olduğunu kanıtlıyor. Gün geçtikçe, Thane onu kızdıran şeyler hakkında daha da sinirleniyor çünkü saat onu kaderine yaklaştırıyor.

14- Bruce Almighty (2003) – IMDb Puanı: 6,7

Tanrı hakkında çok sık şikayet eden bir adama, ona dünyayı yönetmenin ne kadar zor olduğunu öğrenmesi için çeşitli güçler verilir.

15- Me, Myself & Irene (2000) – IMDb Puanı: 6,6

Dissosiyatif kimlik bozukluğu olan iyi niyetli bir polis, firari bir kadını eski bir erkek arkadaşı ve onun arkadaşlarından korumak zorundadır.

16- I Love You Phillip Morris (2009) – IMDb Puanı: 6,6

Bir polis, eşcinsel olduğunu açıkladıktan sonra üçkağıtçıya dönüşür. Hapse düştüğünde hayatının ikinci aşkıyla karşılaşır ve onun için yapamayacağı hiçbir şey yoktur.

17- Kick-Ass 2 (2013) – IMDb Puanı: 6,5

Kick-Ass’ın kahramanlarının izinden giden diğer vatandaşlar maskeli mücadeleci olmak için ilham alır. Fakat Red Mist intikam almaya, Kick-Ass’i öldürmeye ve temsil ettiği her şeyi yok etmeye ant içerek kendi kötülük gruplarını oluşturur.

18- The Number 23 (2007) – IMDb Puanı: 6,4

Walter Sparrow, kendi hakkında yazılmış olduğuna inandığı bir romana takıntılı hale gelir. Takıntısı arttıkça, daha fazla benzerlik ortaya çıkacaktır.

19- Ace Ventura: When Nature Calls (1995) – IMDb Puanı: 6,4

Hayvan Dedektifi Ace Ventura, Afrika’daki bir kabilenin kutsal hayvanı olan nadir beyaz bir yarasanın kaybolmasını araştırmak için manevi bir arayıştan geri döner.

20- Peggy Sue Got Married (1986) – IMDb Puanı: 6,3

Peggy Sue bir lise toplantısında bayılır. Uyandığında kendini, okulu bitirmeden hemen önceki geçmişinde bulur.

21- How the Grinch Stole Christmas (2000) – IMDb Puanı: 6,1

Whoville’in eteklerinde, kasabanın tüm vatandaşları için Noel’i mahvetmeyi planlayan yeşil, intikam arayan bir Grinch (Jim Carrey) yaşamaktadır.

22- The Cable Guy (1996) – IMDb Puanı: 6,1

Televizyonda yetişen yalnız ve zihinsel olarak rahatsız bir kablo elemanı sadece yeni bir arkadaş istemektedir; ancak bir tasarımcı, kötü sonuçları olacak bir karar verir ve kendisini reddeder.

23- Fun with Dick and Jane (2005)- IMDb Puanı: 6,1

Zengin bir çift, bir dizi hatadan sonra bütün paralarını kaybedince, suç işine girerler.

Bunların dışında Jim Carrey‘in aslında uzun zaman sonra ekranlara dönmesine vesile olan kaliteli bir yapım daha var ama dizi olduğu için film listesi içinde değerlendirmeye alamadık. Şimdilik sadece ilk sezonuyla 10 bölümü yayınlanan Showtime yapımı Kidding‘den bahsediyoruz. 2020’de ikinci sezonuyla tekrar bizlerle olacak olan dizide Carrey, ailesi yıkılma aşamasındayken akıl sağlığını korumaya çalışan popüler bir çocuk programı sunucusunu (Fred Rogers‘dan esinlenen) canlandırıyor.

Peki Kidding’den önce Carrey neredeydi derseniz onun cevabı da aşağıdaki yazımızda:

Jim Carrey Belgeseli “I Needed Color”: Bir Resim Tanrısı Olarak Jim Carrey

Sizin favoriniz hangisi?

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.