Jim Carrey Belgeseli “I Needed Color”: Bir Resim Tanrısı Olarak Jim Carrey

Jim Carrey, uzun bir süredir ara verdiği sinema kariyerinden sonra kendini resimde buldu


David Bushell
taradından yönetilen belgeselde Jim Carrey‘yi komediden uzak bir ortamda, kendi halinde, tam da hayatın içinde kendini görmeyi istediği huzurda buluveriyoruz. Signature Gallery Group tarafından üç hafta önce Vimeo’da paylaşılan belgesel, şu an 2.3 milyon izlenme ile rekora koşuyor. Kim derdi Jim Carrey belgeseli bu devirde hala bu kadar izlenecek?

jim carrey i needed color 2

Son birkaç senedir Salak ile Avanak ve Kick-Ass 2 dışında kayda değer bir yapımda göremediğimiz Carrey’nin nerede olduğu merak konusuydu. “I Needed Color” adlı bu kısacık (6 dakikalık) belgeselde bu sorunun cevabını net bir şekilde alıyoruz.

Belgesel, aktörün kendi stüdyosunda geçiyor ve Carrey’nin belki de hiç bilmediğimiz sanatçı yönüyle tanıştırıyor bizi. Küçükken yalnız başına takılıp çizimle uğraştığını ve bu yüzden o zamanlar odasına gönderilmelerin bir cezadan çok ödül gibi geldiğini söylüyor. Videoda izleyeceğiniz tüm bu güzelliklerin ortaya çıkmasını ve aktörün tekrar sanata dönmesindeki en önemli etkenin yıllar önce yaşadığı bir kalp kırıklığı olduğunu da söylemeden geçmeyelim.

jim carrey i needed color - 1

Biterken şu çalıyordu “Hot Chip – Colors remixed by Fred Falke”.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.