Netflix, Bilimkurgu Filmi “Annihilation”ın Yayın Tarihini Açıkladı

Ex Machina’nın yazarı ve yönetmeni Alex Garland’ın bilimkurgu filmi Annihilation Netflix’e geliyor

Ağustos ayındaki makalemizde Jeff VanderMeer‘in aynı adlı romanından (Southern Reach üçlemesinin ilk kitabı) uyarlandığından bahsettiğimiz Annihilation‘ın, Ekim ayında ise fragmanını muştulamıştık.

O zamanlar Türkiye vizyon tarihi henüz belli olmayan filmin ne zaman geleceğini merakla bekliyorduk ki Netflix beklenen açıklamayı gerçekleştirdi.

Annihilation 12 Mart’ta Netflix’te vizyona girecek!

annihilation-poster

Film kısaca dört bilim insanının tehlikeli bir bölgeye (X bölgesi) gidip burada araştırma yapmasını konu alıyor. Doğanın bildiğimiz kanunlarının işlemediği bu yerdeki sırlarla dolu gerilimli maceralarını izlemeyi merakla bekliyoruz. Tehlikeli bölge ve bilim insanlarını işlemesi yönünden Tarkovski’nin Stalker‘ına benzetenler de olmuş. Kadroda Natalie PortmanJennifer Jason Leigh, Tessa Thompson, Oscar Isaac ve Honey Holmes gibi dev isimler yer alıyor. Natalie Portman’ın bu tehlikeli bölgede kocasını arayan endişeli biyolog olarak izleyeceğiz.

Annihilation resmi fragman:

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.