Netflix, Bilimkurgu Filmi “Annihilation”ın Yayın Tarihini Açıkladı

842
Görüntülenme

Ex Machina’nın yazarı ve yönetmeni Alex Garland’ın bilimkurgu filmi Annihilation Netflix’e geliyor

Ağustos ayındaki makalemizde Jeff VanderMeer‘in aynı adlı romanından (Southern Reach üçlemesinin ilk kitabı) uyarlandığından bahsettiğimiz Annihilation‘ın, Ekim ayında ise fragmanını muştulamıştık.

O zamanlar Türkiye vizyon tarihi henüz belli olmayan filmin ne zaman geleceğini merakla bekliyorduk ki Netflix beklenen açıklamayı gerçekleştirdi.

Annihilation 12 Mart’ta Netflix’te vizyona girecek!

annihilation-poster

Film kısaca dört bilim insanının tehlikeli bir bölgeye (X bölgesi) gidip burada araştırma yapmasını konu alıyor. Doğanın bildiğimiz kanunlarının işlemediği bu yerdeki sırlarla dolu gerilimli maceralarını izlemeyi merakla bekliyoruz. Tehlikeli bölge ve bilim insanlarını işlemesi yönünden Tarkovski’nin Stalker‘ına benzetenler de olmuş. Kadroda Natalie PortmanJennifer Jason Leigh, Tessa Thompson, Oscar Isaac ve Honey Holmes gibi dev isimler yer alıyor. Natalie Portman’ın bu tehlikeli bölgede kocasını arayan endişeli biyolog olarak izleyeceğiz.

Annihilation resmi fragman:

Kısa film, Tumblr, MUBI, ekşisözlük deneyimlerinden sonra ivedi bir kararla Haziran 2017'de oBiçimSinema'yı kurdum. Filmlerle doldurdum sessizliği. Festivalleri kodladım. Makas-ellerin çocukluğunu bilirim. Film afişlerinden arkadaşlarım oldu, hala da var. Primer'i anlamadım. H.A.L. 9000'i de. (Yapay zekalar daha bulunmamış gibi davranıyorlardı.) Yalnız Matrix'le içli dışlı oldum. (Kim olmamıştır ki?)

Yanıt Bırak

Yorumunuzu girin
İsminizi girin