Efsane Oyun Mortal Kombat’ta “Finish Him!” Diye Bağıran Amcayla Tanıştınız Mı?

Atari salonlarında bir ömür tüketmiş olan gençliğin kulaklarından çıkmayan ses “Finish Him!”i daha yakından tanımaya ne dersiniz?

Mortal Kombat‘da rakibinizi altın vuruştan önce bitirmeye yakın “FINISH HIM!” diye bağıran dumanlı, şeytani bir ses vardı hatırlarsanız. Shao Kahn sizi yaldızlı tahtından izlerken kafatası maskesinin altından bu sesin yankılandığını hayal etmek kolaydı. Bu zihninizde korumak istediğiniz bir görüntüyse, yani olayı böyle hatırlamak istiyorsanız yukarıdaki videoyu atlamak en iyisi olabilir; çünkü bu korkunç ses, cinayet emrini verdikten sonra çekinerek kıkırdayan bu tatlı ses, Steve Ritchie adlı sevimli bir adamdan çıkıyor.

Ritchie, aynı zamanda yerel atari salonlarınızdaki pinball oyunlarının ve makinelerinin de tasarımcısı, hatta onların da seslendirmelerini yapmış. İlk uğursuz tonlu seslendirmelerini, tasarladığı pinball oyunlarına yapmış. “Çoğu zaman kötü adamları seslendirdim” diyor ve Mortal Kombat karakterlerini seslendirmesi de aslında biraz tesadüfi olmuş çünkü tasarımcılar ile aynı binada çalışıyormuş. Oyunun arkasındaki adamlardan aldığı tek ipucu da “biraz daha derinden ve yavaş yavaş”mış.

Steve Ritchie sizce de bir Mortal Kombat filminde cameoyu hak etmiyor mu?

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.