kelebekler

Tolga Karaçelik’in Yönettiği ”Butterflies” (Kelebekler) Sundance’ten Ödülle Döndü

Butterflies, Dünya Sineması Drama dalında Jüri Büyük Ödülünü aldı. Asın bayrakları!

18-28 Ocak 2018’de Mountain Resort‘ta gerçekleşen Sundance Film Festivali‘nde 29 farklı ülkeden toplamda 110 film gösterildi. Dünya Sineması Yarışma Filmleri kategorisinde Tolga Karaçelik‘in Kelebekler filminin de gösterileceğinden bahsetmiştik.

butterflies
Butterflies (Kelebekler)

Ve şimdi de Tolga Karaçelik tarafından yazılıp yönetilen Kelebekler‘in Türkiye için de bir ilk olarak sayılacak şekilde, Sundance’te Dünya Sineması Drama kategorisinde En İyi Film Ödülüne verilen Jüri Büyük Ödülü‘nü aldığını duyurmanın sevincindeyiz. İki sene önce ”Sarmaşık” filmiyle yine Sundance’te yarışan Karaçelik için bu sefer ödül çanları çaldı. Tebrikler!

Yönetmenin Sundance ödül konuşmasını buradan izleyebilirsiniz:

Filmin konusu ise kısaca şöyle:

Pek de kardeş gibi olmayan üç kardeş, yıllar sonra babalarından gelen bir telefonla bir araya gelir ve olaylar gelişir. Bu olayların gelişmesi esnasında da kadroda Bartu Küçükçağlayan, Tuğçe Altuğ, Tolga Tekin, Serkan Keskin, Hakan Karsak, Ezgi Mola, Ercan Kesal gibi oyuncuları göreceksiniz. Umarız en kısa zamanda ülkemizde de vizyona girer.

Filmden küçük bir teaser:

Sundance Butterfly sinopsis:

Cemal, Kenan ve Suzi, büyüdükleri küçük köy Hasanlar’dan ayrıldıktan sonra ayrı yollara düşen ve birbirlerinden kopan kardeşlerdir. Uzaklardaki babalarından beklenmedik bir çağrı geldiğinde, derhal köye dönmek isteyen en büyük kardeş Cemal, aileyi yeniden bir araya getirmek ve anılara doğru bir yolculuğa çıkmak için kardeşlerini ikna etmekle görevlendirilir. Aileyi bir araya getirip paylaştıkları geçmişleriyle yüzleşmeye çalıştıklarında, en garip unsurları köyde onları beklerken, birbirlerinin özellikleriyle uğraşmak ve birbirlerini tekrar tanımak zorunda kalırlar.

Kazananların hepsini Sundance 2018 ödülleri yazımızdan okuyabilirsiniz.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.