shakedown pornhub

“Shakedown”: Hem Pornhub’da Hem De Criterion’da Olacak Kadar İyi Belgesel

Lezbiyen striptiz kulübüne odaklanan bir belgesel olan Shakedown, Pornhub’dan sonra Criterion Channel ve iTunes’da yayınlanacak

Leilah Weinraub‘un sanatsal çalışması Shakedown, 2000’li yıllarda LA’de patlayan lezbiyen striptiz kulüplerine, gerçek görüntülerle birlikte odaklanıyor. 2017 Whitney Biennial, 68. Berlin Uluslararası Film Festivali, Tate Modern, MoMA PS1 gibi yerlerde gösterildikten sonra uzun zamandır ev arayan film Mart ayı itibariyle Kanadalı pornografi sitesi Pornhub’da yer bulabildi.

Belgeselde, 15 yıl boyunca kaydedilen, striptiz kulüplerinden canlı görüntüler, röportajlar, arşiv videolar, kulis görüntüleri gibi ortalama 400 saatlik kayıttan ayıklanan kesitler sunuluyor.

Filmin sinopsisi: “Film, adını aldığı Los Angeles yer altı siyahi lezbiyen striptiz kulübü Shakedown’ın kadın sanatçıları Shakedown Angels’ın kişisel ve profesyonel ilişkilerini anlatıyor. Weinraub, ekranda nadiren görülen, siyahi kadınların işlettiği tüm nakit ekonomisini gözler önüne seriyor. Partinin dansçıları ve organizatörleri arasında Shakedown Productions’ın yaratıcısı ve sergileyeni Ronnie-Ron; sahnenin efsanevi annesi Maun; Shakedown’ın yıldız dansçısı Mısır ve Shakedown Kraliçesi Jazmine yer alıyor. Weinraub, bir katılımcı olarak ortaya çıkıyor ve “tarafsız seyirci” pozunu reddediyor.

Kavramsal bir sanatçı ve film yapımcısı olan Weinraub, New York merkezli sokak giyimi markası Hood by Air’in eski CEO’su ve yaratıcı direktörü olarak biliniyor. Marka, cinsiyet açısından tarafsız tasarımları ve A$AP Rocky, Kanye West ve Rihanna gibi müzisyenlerle işbirlikleri ile tanınıyor. Weinraub ilk olarak Hood by Air’in SS17 koleksiyonu için Pornhub ile işbirliği yapmıştı.

Bir basın açıklamasında Pornhub Başkan Yardımcısı Corey Price, “’Shakedown’ Weinraub’ın sınırları yok eden vizyonunun merceğiyle ırk, sınıf, para ve kimlik konularını araştırıyor. Burada Pornhub’da Leilah gibi sanatçıları ve vizyonerleri kutlamaya ve insan zevki ve cinselliğin çeşitli anlatılarını paylaşmaya yatırım yapıyoruz. İlk kez çalışmalarını daha geniş bir kitle ile paylaşmaktan büyük heyecan duyuyoruz.” şeklinde bir açıklama yaptı.

Weinraub ile soru-cevap tarzı canlı sohbetlere de ev sahipliği yapacak olan film Pornhub’da Mart ayı boyunca ücretsiz olarak gösterilecek. Dağıtıcı Grasshopper şirketi daha sonra “Shakedown”ı Criterion Channel’a taşıyacak, ardından yazın iTunes’dan da izleyebileceğiz.

Belgeseli siteye girmeden, kaynağı olan bu link üzerinden de izleyebilirsiniz.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.