shutter island leonardo

Hak Ettiği İlgiyi Görememiş 5 Leonardo DiCaprio Filmi

Underrated Leonardo DiCaprio Filmleri

Leonardo DiCaprio uzun zamandır en sevdiğim aktörlerden biridir, inanılmaz yetenekli ve her rolüne gerçekten kendisini veren bir şahsiyet. Ama aynı zamanda çok fazla sayıda hakettiği takdiri almamış filmleri de mevcut maalesef.

İşte gösterimleri esnasında veya sonrasında hakettikleri ilgiyi görmemiş olan 5 Leonardo DiCaprio filmi:

The Beach (2000)

Leonardo Dicaprio‘nun Richard karakterini oynadığı bu klasikte sırt çantasıyla Asya’da yola çıkan bir Amerikalının Bangkok’ta çılgın bir İskoç ile karşılaşması sonrası gözden uzak bir adaya gitmelerini izliyoruz. Dicaprio’nun her zaman olduğu gibi iyi bir iş çıkardığı, hikayesi sağlam bir film.

Edgar (2011)

Leonardo Dicaprio, yaklaşık 50 yıl boyunca FBI başkanı olarak görev yapan  ve Amerika’nın en güçlü adamlarından biri haline gelen J. Edgar Hoover‘ı canlandırıyor. Leonardo Dicaprio‘nun karakteri Hoover ülkesini güvende tutmak için hem kahramanvari hem de acımasız yöntemler kullanıyor. Ancak kapalı kapılar ardında, kariyerini, imajını ve hayatını mahvedecek sırları da yok değil. Bir periyot filmi olarak yavaş başlangıcına rağmen bir insanın hayatını ele almada gayet başarılı bir iş çıkarmakta.

The Aviator (2004)

Filmde başarılı bir kamu figürü, büyük bütçeli Hollywood filmleri yönetmeni ve kendi havayolu şirketini kuran havacılık öncüsü Howard Hughes’u Leonardo DiCaprio canlandırıyor. Leonardo Dicaprio’nun eksantrik milyarder rolünde müthiş bir performans sergilediği film, başarılı bir yapım olmasına rağmen hak ettiği ilgiyi göremedi ne yazık ki.

Revolutionary Road (2008)

Leonardo Dicaprio, 1950’lerin işinden nefret eden ve hayatta daha fazlasını isteyen bir satıcısı olan Frank Wheeler’ı canlandırdığı filmde idealist bağımsız bir çiftin ilişkileri sürekli kötüleşmekte ve zamanla en kötü korkularının gerçekleşmesi sonucu tipik bir banliyö ailesi haline geliyorlar. Leonardo Dicaprio’nun en iyi performanslarından birini sergilediği Revolutionary Road, izleyicinin Frank Wheeler gibi nefret uyandıran bir karaktere karşı sempatik olmasını sağlamayı başarıyor.

Body Of Lies (2008)

Aksiyon-casus filmi olan Body of Lies’ta Leonardo DiCaprio Orta Doğuda görev yapan CIA ajanı Roger Ferri karakterine hayat veriyor. Body Of Lies oyunculuk konusunda DiCaprio’nun en iyi performansı olmasa da türünün en başarılı örneklerinden biri.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.