Blade Runner 2049’un “Black Out 2022” Adlı Kısa Anime Filmi Yayınlandı

937
Görüntülenme

6 Ekim 2017’de Türkiye’de vizyona girecek olan “Blade Runner 2049″un kısa filmleri gelmeye devam ediyor

Denis Villeneuve, Ridley Scott’un Blade Runner’ının devam filmi olan Blade Runner 2049‘un gelişini bir aydır davullu zurnalı kısa filmlerle kutluyor. Scott’un 2019 yılında geçen filminden sonraki 30 yılı anlatan ve prequel niteliğinde olan üç kısa filmin ilk ikisi oğlu Luke Scott tarafından çekilmişti.

2036: Nexus Dawn

Jared Leto‘nun karakteri etrafında geçen 6 dakikalık 2036: Nexus Dawn adlı ilk kısa filmi buradan izleyebilirsiniz:

2048: Nowhere To Run

Sapper Morton karakterini canlandıran Dave Bautista odaklı ikinci kısa film “2048: Nowhere To Run“ı da aşağıdan izleyebilirsiniz:

Black Out 2022

Denis Villeneuve, prequel üçlemesinin sonuncusu için Samurai Champloo, Cowboy Bebop  gibi klasiklerden tanıdığımız anime ustası Shinichirō Watanabe ile anlaşmış ve ortaya bu güzellik çıkmış. Müzikler ise deneysel müzisyen Flying Lotus‘a ait.

Black Out 2022

Sonuncu kısa film Black Out 2022‘yi ise buradan izleyebilirsiniz:

Bu arada “Zaman Algınızı Bozacak Anime Filmler Listesi” yazımıza da mutlaka göz atmanızı tavsiye ederiz.

Kısa film, Tumblr, MUBI, ekşisözlük deneyimlerinden sonra ivedi bir kararla Haziran 2017'de oBiçimSinema'yı kurdum. Filmlerle doldurdum sessizliği. Festivalleri kodladım. Makas-ellerin çocukluğunu bilirim. Film afişlerinden arkadaşlarım oldu, hala da var. Primer'i anlamadım. H.A.L. 9000'i de. (Yapay zekalar daha bulunmamış gibi davranıyorlardı.) Yalnız Matrix'le içli dışlı oldum. (Kim olmamıştır ki?)

Yanıt Bırak

Yorumunuzu girin
İsminizi girin