“Euphoria” Fragmanı Yayınlandı: Alicia Vikander ve Eva Green Sorunlu Kız Kardeşler Olarak Karşınızda

688
Görüntülenme

“Öfori, kişinin hoşnutluk duyduğu ve kendisini iyi hissettiği bir ruhsal durumdur. Psikiyatride öfori, her zaman patolojik anlam taşır ve çok kere organik serebral hastalığın önemli bir erken belirtisidir.”

İsveç’li yönetmen Lisa Langseth‘i yönetmen koltuğunda göreceğimiz “Euphoria“dan ilk teaser-fragman düştü. Okundu arkadaşlar, okundu. Herkes sinema salonlarındaki yerlerine hazırlanabilir. Şubat ayında İskandinav ülkelerinde vizyona girmesi planlanan film bize kimbilir ne zaman gelecek.

Aslında filmin afişine bakıldığında iki sevgiliyi oynadıklarını sanacağınız filmde Eva Green ve Ex-Machina‘dan tanıdığımız Alicia Vikander iki kız kardeşi canlandırıyor. Film aynı zamanda Vikander’ın, kendisini sektöre kazandıran aynı yönetmenle “Pure” ve “Hotell”den sonraki üçüncü iş birliği niteliğini de taşıyor.

Filmin konusu kısaca, Avrupa’yı ziyarete ve aynı zamanda tedavi olmaya gelen sorunlu iki kardeş etrafında geçiyor. Kadroda iki aktrise eşlik niyetinde Charles Dance, Charlotte Rampling, Mark Stanley ve Adrian Lester de yer alıyor. Film Münih ve Alpler’de çekilmiş.

Euphoria dünya prömiyerini ise TIFF‘in Platform bölümünde yapmıştı. Vikander aynı festivalde Wim Wenders’in “Submergence” filmi ile de yer aldı.

Kısa film, Tumblr, MUBI, ekşisözlük deneyimlerinden sonra ivedi bir kararla Haziran 2017'de oBiçimSinema'yı kurdum. Filmlerle doldurdum sessizliği. Festivalleri kodladım. Makas-ellerin çocukluğunu bilirim. Film afişlerinden arkadaşlarım oldu, hala da var. Primer'i anlamadım. H.A.L. 9000'i de. (Yapay zekalar daha bulunmamış gibi davranıyorlardı.) Yalnız Matrix'le içli dışlı oldum. (Kim olmamıştır ki?)

Yanıt Bırak

Yorumunuzu girin
İsminizi girin