Ji Chang Wook

Ji Chang Wook Dizileri: En İyi 14 Ji Chang-wook Dizisi

Ji Chang Wook Dizileri

Kore dizileri listemizde de bazılarından bahsettiğimiz Ji Chang Wook yapımlarına hoş geldiniz.

1- Leonning maen (2010) – IMDb Puanı: 8,9

running-man

Bu yarışma programında oyuncularımız her bölüm ünlü bir Güney Kore yapıtına giderek orada “koşuşturma” içeren oyunlar oynarlar. Yarışma programının sloganı da “Yürüme. Koş.” olmuştur.
2010 yılında başlamış. 9 sezon ve 396 bölümden oluşuyor. Hala devam ediyor. Oyuncu kadrosunun Güney Kore’nin sembolü haline gelmiş herhangi bir yere gideceği ve orada oyun oynayacağı bir çeşit gösteri dizisi (reality show) denilebilir. Gidilen yer içinde oynanacak birkaç oyun var ve bunlardan en az birinin o mekanla ve koşma ile ilgisi olması gerekiyor, adı üstünde ”Running Man”.
Fragman

2- Hilleo (2014) – IMDb Puanı: 8,5

Hilleo

Kim Moon-Ho büyük bir yayın organında ünlü bir muhabirdir. Birkaç yıl önce gerçekleşen bir cinayetin gerçeklerini öğrenir. Kendi doğrularını ve inançlarını sorgulayan Kim Moon-Ho, yanına aldığı amatör bir muhabir ve gizemli bir kiralık katille beraber olayı açıklığa kavuşturmaya çalışacaktır.
Fragman

3- Ki Hwanghoo (2013) – IMDb Puanı: 8,5

empress-ki

Kore doğumlu savaşçı bir kız, Yuan Hanedanlığı’nda hizmetçi olarak çalışmaktadır. Ancak kendini buradan kurtararak aşk, savaş ve siyasetin içinden geçerek imparatoriçe olacaktır.
Fragman

4- Useora Donghaeya (2010) – IMDb Puanı: 8,5

Useora Donghaeya

Amerika’da büyüyen Dong Hae, Güney Kore’ye geri dönerek yıllar önce izini kaybettiği çocukluk aşkını bulma peşindedir. Ancak engelli annesini de Güney Kore’ye getirmeli, bir paten yarışmasını kazanmalı, aşkını bulmalı ve onu sevecek enerjiyi kendinde bulmalıdır. Fakat hiçbir şey planladığı gibi olmayacaktır…
Fragman

5- Backstreet Rookie (2020) – IMDb Puanı: 7,9

Backstreet Rookie

Küçükken bir baş belası olan Jung Saet Byul, büyüyünce onun için çalışan bir adamın sahibi olduğu bir markette çalışmak için iş başvurusunda bulunacaktır.
Fragman

6- Warrior Baek Dong-soo (2011) – IMDb Puanı: 8

Warrior Baek Dong-soo

İki çocukluk arkadaşı büyüdüklerinde başarılı birer savaşçı olmaları için yetiştirilirler. Ancak aralarından biri ülkesi için savaşan en iyi savaşçılardan biri olurken; diğeri tahta ele geçirmek isteyen ninjalarla birlikte savaşacaktır.
Fragman

7- Soosanghan Pateuneo (2017) – IMDb Puanı: 7,9

Soosanghan Pateuneo

Noh Ji Wook (Ji Chang Wook), başarılı bir savcıdır. Asistanlarından biri aldığı bir davada şüpheli olarak mahkemede yer alır. Noh Ji Wook, asistanını davadan kurtarıp masum olduğunu kanıtlamalı ve aynı zamanda davada kayıp olan gerçek katili bulmalıdır. Bunları başarmaya çalışırken de asistanına aşık olmamalıdır.
Fragman

8- Whirlwind Girl 2 (2016) – IMDb Puanı: 8

Whirlwind Girl 2

Ailesini öldüren bir yangından sonra bir taekwondo ustası tarafından büyütülen Qi Bai Cao, kasabasına dövüş sporunu tekrardan getirmek için uğraşacaktır.
Fragman

9- The K2 (2016) – IMDb Puanı: 7,8

The K2

Irak’ta savaşan bir asker, sevgilisinin ölümüyle suçlanır ve kaçak bir hayat sürmeye başlar. Ancak Güney Kore’de başkanlığa aday olan bir siyasetçinin bodyguard’ı olarak işe alınmasıyla geçmişini de gizli tutması zorlaşacaktır.
Fragman

10- Sol yakgukjip Adeuldeul (2009) – IMDb Puanı: 7,5

Sol yakgukjip Adeuldeul

Song ailesinin dört oğlu da annelerinin gazabına uğramıştır. Hiçbir ilişkilerini ve kız arkadaşlarını onaylamayan anneleri, “mükemmel” oğullarına kimseyi yakıştıramaz. Ancak anne de artık çocuklarının gittikçe yaşlandıklarından ve evlenemeyeceklerinden endişelenmeye başlar.
Fragman

11- Da-seot son-ga-rak (2012) – IMDb Puanı: 7,2

Da-seot son-ga-rak

Hayatları trajediler ve travmalarla geçen dört gencin hayatları da birbiriyle ilişkili olacaktır. Trajik geçmişlerini geride bırakmaya çalışan gençler, önlerindeki engelleri de aşarak hayallerini gerçekleştirmeye çalışacaklardır.
Fragman

12- Nal Nokyeojuo (2019) – IMDb Puanı: 6,8

Nal Nokyeojuo

24 saatlik bir donma işlemine giren bir kadın ve bir adamın hayatı, gizemli bir kazayla 20 sene sonra uyanmalarıyla kesişecek ve değişecektir. İkili kendilerine ne olduğunu çözmeye çalışırken aynı zamanda geleceğe de ayak uydurmak zorunda kalacaktır.
Fragman

13- Chonggagne Yachaegage (2011) – IMDb Puanı: 6,8

Chonggagne Yachaegage

Bachelor’s Vegetable Store, küçük bir sebze marketini ulusal bir başarıya dönüştüren bir adamın ve onun yanında olan bekar 5 arkadaşının gerçek hayat hikâyesini anlatmaktadır.
Fragman

14- Hieoro (2009) – IMDb Puanı: 6,1

Hieoro

Güney Kore’nin başarılı muhabirleri, gazetecileri ve artık eşitlik arayan vatandaşları ülkenin “elit” kesimine karşı bir medya savaşı başlatır. Komedi dizisi olan Hero, yalnızca 16 bölümle 1 sezon ekranlarda kalmıştır.
Fragman

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.