en iyi köpek filmleri

Köpek Filmleri: Köpeği Olanların Mutlaka İzlemesi Gereken 30 Film 🐶🐶

Disney animasyonlarından komedi filmlerine kadar en iyi 30 köpek filmini sizler için derledik

1- Hachi: A Dog’s Tale (2009) – IMDB Puanı: 8,1

Hachi: A Dog's Tale

Bir üniversite profesörünün hayatı sokağa bırakılmış bir köpeği evine almasıyla değişecektir. 1920’lerde Japonya’da Ueno (Richard Gere) adındaki bir adamla Hachiko adındaki köpeğinin gerçek hikayesi, Amerikan bir yapımla bu filme uyarlanmıştır.

2- Isle of Dogs (2018) – IMDB Puanı: 7,9

isle of dogs
Bir çocuk, kaybettiği köpeğini ararken köpeklerle dolu bir adada kendini bulur. Wes Anderson filmi olan bu yapımda, Bryan Cranston, Edward Norton ve Bill Murray gibi isimler Isle of Dogs‘un animasyon köpeklerine seslerini vermişlerdir.

3- Best in Show (2000) – IMDB Puanı: 7,5

Best in Show
Amerika’da düzenlenen ulusal bir köpek şovunda köpeklerini ve hünerlerini sergileyecek olan renkli kişilikleri ele alan sahte bir belgeseldir.

4- Wallace & Groomit: The Curse of the Were-Rabbit (2005) – IMDB Puanı: 7,5

Wallace & Groomit: The Curse of the Were-Rabbit
Kısa animasyon filmlerinden bildiğimiz ve sevdiğimiz Wallace ve sadık köpeği Groomit bu sefer bir köyde kaos yaratan bir canavarın peşine düşüyorlar. Vizyona çıktığı sene En İyi Animasyon Filmi olarak Oscar ödülünü de almıştır.

5- Red Dog (2011) – IMDB Puanı: 7,4

red dog
Kaybettiği sahibini bulma arayışındayken dahil olduğu bütün toplulukları birleştiren Red Dog’un Avustralya’daki gerçek hikayesidir.

6- The Fox and the Hound (1981) – IMDB Puanı: 7,3

The Fox and the Hound
İki çocukluk arkadaşı olan tilki ve av köpeği, insanların ve ormandaki hayvanların davranışları yüzünden birbirlerinden uzaklaşıp azılı düşman haline gelirler.

7- Eight Below (2006) – IMDB Puanı: 7,3

Eight Below
Antartika’yı keşfe çıkan sporcular, zor iklim koşullarına karşı köpekleriyle beraber bu kıtadan kurtulmaya çalışacaktır. 1958’de Japonya’dan gelen keşifçilerin gerçek hikayeleri sinema perdesine uyarlanmıştır.

8- Lady and the Tramp (1955) – IMDB Puanı: 7,3

Lady and the Tramp
Zengin ve kendini beğenmiş dişi köpek, karşısına çıkan serseri sokak köpeğiyle asla unutamayacağı bir gün yaşayacaktır. Walt Disney stüdyolarının köpekler üzerinde yoğunlaşan ilk animasyon filmidir.

9- 101 Dalmatians (1961) – IMDB Puanı: 7,2

101 Dalmatians
Kötü Cruella De Vil tarafından kaçırılan dalmaçyalılar bir moda tasarımı uğruna katledilmeden aileleri ve sevenleri tarafından kurtarılmalılardır. Animasyon film daha sonra ‘live-action’ olarak da çekilmiş ve vizyonlara girmiştir ve o filmi de listemizde bulabilirsiniz.

10- My Dog Skip (2000) – IMDB Puanı: 7,1

My Dog Skip
1940’lı yıllarda ırkçılığın ve ayrımcılığın zirvede olduğu eyaletlerden biri olan Mississipi’deki içine kapanık bir çocuğun hayatına giren köpek Skip’in yardımıyla beraber hayatının değişmesini konu almıştır. Willie Morris‘in çocukluğu hakkında yazdığı kitabından uyarlanmıştır.

11- Marley & Me (2008) – IMDB Puanı: 7,1

Marley & Me
John (Owen Wilson) ve Jenny (Jennifer Aniston) çifti sevimli ve bir o kadar da yaramaz köpeklerinden önemli hayat dersleri çıkartacaklardır.

12- Balto (1995) – IMDB Puanı: 7,1

balto
Alaska’da çıkacak bir salgını önlemek için Balto, hayatını tehlikeye atacaktır. Gerçek Balto 1933 yılında öldükten sonra doldurulmuş bir halde Cleveland’daki Doğal Tarih Müzesi’nde saklanmaktadır.

13- White Fang (2018) – IMDB Puanı: 7

White Fang
Jack London‘ın klasik romanından (Beyaz Diş) uyarlanan film, sadık bir kurt köpeğinin üç farklı sahibiyle yaşadığı maceraları anlatmaktadır. Netflix tarafından yayınlanmıştır.

14- A Dog’s Purpose (2017) – IMDB Puanı: 7

A Dog's Purpose
Bir köpek hayatını birden fazla sahiple birden fazla kez yaşayacaktır. Bu sürede başka köpeklerle tanışacak ve yaşamının, bu dünyaya gelmesinin sebebini arayacaktır.

15- Frankenweenie (2012) – IMDB Puanı: 7

Frankenweenie
Köpeği ölen küçük bir çocuk bilimsel deneylerle köpeğini tekrardan hayata getirmeye çalışır. Konusundan anlaşılacağı üzere her yerinde Tim Burton imzası taşıyan film, vizyona girdiği sene (izleyici kitlesine biraz karanlık gelse de) En İyi Animasyon Filmi dalında birçok ödül töreninde adaylık almıştır.

16- Homeward Bound: The Incredible Journey (1993) – IMDB Puanı: 6,9

Homeward Bound
California’da tutuldukları çiftliklerinden kaçan iki köpek ve bir kedi San Francisco’daki sahiplerini bulmak ve evlerine dönmek için her şeyi yapacaklardır.

17- Bolt (2008) – IMDB Puanı: 6,9

bolt
Televizyondaki bir bilim kurgu/aksiyon dizisinin yıldızı köpek Bolt, dizideki kurgusal güçlerinin gerçek olduğunu zannederek kendi hayatını ve arkadaşlarınınkini tehlikeye atacak komik serüvenlere katılacaktır.

18- My Dog Tulip (2009) – IMDB Puanı: 6,9

My Dog Tulip
Yaşlı bir adamın bir Alman kurdunu nasıl kurtardığını ve ne kadar yakın arkadaş olduklarını anlatan film, J.R Ackerley’nin gerçek hikayesini anlattığı kitabından sinemaya uyarlanmıştır.

19- Lassie (2005) – IMDB Puanı: 6,7

lassie
Maddi sıkıntıda olan aile, sevdikleri köpekleri Lassie’yi satmak zorunda kalırlar. Ancak Lassie, ailesine geri dönmek için ne olursa olsun yapacaktır. 1950’lerden itibaren dizisi de olan bu yapım, birçok filme de dönüştürülmüştür.

20- Oliver & Company (1988) – IMDB Puanı: 6,7

Oliver & Company
New York’ta terk edilmiş umutsuz bir kedi en son çaresi olarak bir köpek çetesine katılır. Ancak hayatı düşündüğünden çok daha farklı bir şekilde değişecektir.

21- The Secret Life of Pets (2016) – IMDB Puanı: 6,5

The Secret Life of Pets
Bu sevimli animasyonda ise Max’in sessiz ve sakin hayatının sahibinin eve başka bir köpek getirmesiyle tehlikeli maceralara yol açtığını görüyoruz. Filmin devam filmi ise 2019’da vizyona girecek.

22- Benji (2018) – IMDB Puanı: 6,4

benji
İki küçük çocuk sokağa bırakılmış Benji adındaki köpekle iyi anlaşır. Daha sonra çocuklar kötü hırsızlar tarafından kaçırıldığında Benji ve tüylü arkadaşları onları kurtarmaya gelecektir.

23- Turner & Hooch (1989) – IMDB Puanı: 6,1

Turner & Hooch
Bir dedektif öldürülen bir adamın katilini bulmak için kurbanın köpeğinin yardımına da ihtiyacı olduğunu görecektir. O zamanlar komedyen olan Tom Hanks‘in ilk filmlerinden biridir.

24- Dog Days (2018) – IMDB Puanı: 5,9

dog days
Los Angeles’ta yaşayan birbirini tanımayan birkaç insan, köpekleri sayesinde tanışacak ve birbirlerinin hayatlarını değiştireceklerdir.

25- Must Love Dogs (2005) – IMDB Puanı: 5,9

Must Love Dogs
Bir anaokulu öğretmeni hayat temposu, ilişki arayışı ve kariyer geleceğiyle ilgili bütün cevapları bir köpek ve sahibi sayesinde bulacaktır.

26- 101 Dalmatians (1996) – IMDB Puanı: 5,7

101 Dalmatians
Kötü kalpli bir kıyafet tasarımcısı, 101 dalmaçyalı köpeği kaçırarak onlardan kürk mantolar yapmak istemektedir. Bu planını başarabilecek mi yoksa diğer insanların da yardımlarıyla köpekler Cruella DeVil’i (Glenn Close) durdurabilecek mi?

27- Beethoven (1992) – IMDB Puanı: 5,6

afacan köpek Beethoven
St. Bernard türündeki devasa köpek Beethoven, köpekleri kaçıran veterinere karşı kendini ve çok sevdiği ailesini korumalıdır.

28- Air Bud (1997) – IMDB Puanı: 5,2

Air Bud
Babasının trajik ölümünden sonra basketbola devam etmek istemeyen 12 yaşındaki Josh, karşısına çıkan yetenekli köpekle beraber tekrardan basketbola dönecektir.

29- Cats & Dogs (2001) – IMDB Puanı: 5,1

kediler ve köpekler
İnsanlardan gizli olarak devam etmekte olan kedi ve köpeklerin azılı düşmanlığı, gelişen teknolojiyle daha büyük bir hale gelecektir. Alec Baldwin ve Tobey Maguire’ın seslendirdiği film, ülkemizde Kediler ve Köpekler olarak vizyona girmiş ve kedilerin başı olarak Hülya Avşar’ın sesine yer vermiştir.

30- Scooby Doo (2002) – IMDB Puanı: 5

Scooby Doo
Scooby ve arkadaşları Mystery Inc. ekibi olarak esrarengiz ve fantastik olayları araştırmak için bu sefer bir adaya gideceklerdir. Çizgi filmlerinden sonra ilk kez canlı bir şekilde sinema perdesine gelen Scooby-Doo‘nun filmini Guardians of the Galaxy’den tanıdığımız James Gunn yazmıştır.

 

Sizin favoriniz hangisi?

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.