Carlos Munoz Portal

Narcos’un Çekim Mekanı Avcısı “Carlos Muñoz Portal” Meksika’da Öldürüldü

Pablo Escobor’ın hayatının işlendiği Narcos dizisinin 4.sezonu için çekim mekanı araştırması yapmaya giden Carlos Muñoz Portal, arabasında vurularak öldürülmüş halde bulundu

10 yıllık kariyeri boyunca Sicario, Spectre, Fast and Furious ve Apocalypto gibi filmlerin de prodüksiyon aşamasında yer alan Carlos Muñoz Portal, Temascalapa şehri yakınlarındaki San Bartolo Actopan’daki toprak yolda, arabasının içerisinde ölü bulundu.

Olayın kimler tarafından neden gerçekleştirildiği henüz bilinmiyor.

Netflix ise şu açıklamayı yaptı:

“Saygın bir yer keşifçisi olan Carlos Muñoz Portalı’n sevenlerine ve ailesine başsağlığı gönderiyoruz. Yetkililerin araştırmaya devam etmesi nedeniyle ölümünü çevreleyen gerçekler hala tam olarak bilinmiyor.”

Arabasının ve cesedin bulunduğu yer, Meksika’daki en yüksek cinayet oranlarından birine sahip olduğu söylenen yer olan Hidalgo eyaleti sınırlarına yakın. Sadece Temmuz ayında bölgede 182 cinayet vakası bildirildi, bu her 100.000 sakinin başına cinayet 12.2 oranı demek.

carlos munoz portal narcos

Üçüncü sezonda Kolombiya’nın Cali kartelinin yükselişine ve çöküşüne odaklanılmış ve uyuşturucu savaşlarının Meksika’ya kaymasını müjdelemişti.  4. sezonunda ise Meksika’nın rezil Juarez kartelinin kökenlerinin keşfedileceği dedikoduları dolaşıyordu.

Munoz’un öldürülmesi, çekimlerin Meksika’da devam edip etmeyeceği ya da dizinin olayların başladığı Kolombiya’ya taşınıp taşınmayacağı konusunda şüphe uyandırıyor.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.