mother posters

mother! Filminin Senaryosunda En Çok Geçen 1000 Kelime

Darren Aronofsky’nin beş günde yazdığı mother!’ın senaryosunu artık indirebilir ve bir kez de okurken çıldırabilirsiniz

Jennifer Lawrence‘ın başrolde “anne”yi oynadığı (Doğa Ana, Bakire Meryem vb. ne derseniz diyin) mother!, eleştirmenleri ve izleyicileri alegorik öyküsü ve inanılmaz derecede rahatsız edici doruğuyla yoğun bir şekilde bölmüştü. Öte yandan film, Darren Aronofsky hayranları içinse şimdiden kült favori haline geldi.

Posterindeki gizemli detayları ve Instagram hesabından paylaşılan ses kayıtlarındaki esrarengiz durumları da yakından incelemiştik hatırlarsanız. Şimdi sıra senaryosunda. Paramount Pictures kendi sitesinden resmi olarak mother!’ın senaryosunu yayınladı.

Biz de tabii boş durmadık ve senaryoyu indirip, bütün cümleleri alıp bir kelime bulutu haline getirdik.

mother senaryo

Jennifer Lawrence’ın replikleri “mother”, Javier Bardem’in replikleri de “man” olarak etiketlendiği için öncelikle en çok geçen kelimeler onlar olmuş gözüküyor. Sonrasında “woman”, “room”, “bathroom”, “zealot (karakterlerden biri yine)”, “stairwell”, “something”, “don’t”, “rushes”, “baby” ve “stop” gibi kelimeler geçiyor en fazla.

Filmi henüz izlememiş olanlar için mother!’ın beyin yakan uzun metraj fragmanını ve  Michelle Pfeiffer’lı klibini izleyin deriz önce.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.