Quentin Tarantino 9. Filminin Senaryosunu Bitirdiğini Açıkladı

823
Görüntülenme
Quentin Tarantino charles manson

Harvey Weinstein’ın taciz skandalının ardındanTarantino, yeni filmini Miramax’ın veya The Weinstein Company’nin desteği olmaksızın yapmak zorunda kalacak

10 ünlü yönetmenin henüz yapım aşamasında olan ve merakla beklenen projelerinden bahsettiğimiz yazımızda Quentin Tarantino‘nun da Charles Manson‘ın hikayesini anlatacağı isimsiz bir proje üzerinde çalıştığından bahsetmiştik.

Sharon Tate ve Margot Robbie’nin de oyuncular arasında yer alacağının söylentileri dolaşırken, Tarantino İsimsiz Charles Manson filminin senaryosunun bittiğini açıkladı. Film aynı zamanda Tarantino’nun uzun dönem iş partneri Weinstein olmadan yapacağı ilk film olma özelliğini de taşıyor.

tarantino weinstein
Photo by BEI/REX/Shutterstock

Şimdiye kadarki filmlerinin hepsini Miramax ya da The Weinstein Company desteğiyle çeken Tarantino, Weinstein‘a yöneltilen 100’e yakın cinsel taciz iddiası yüzünden kapı kapı yeni stüdyo aramaya başlamış bile.

Yazın çıkan söylentilere göre, Tarantino’nun Jennifer Lawrence ve Brad Pitt‘e de teklif sunduğunu belirtilmişti. Tarantino’nun aynı zamanda demirbaşları Samuel L. Jackson ve Leonardo DiCaprio‘yla ilgili karakterleri de kaleme aldığı konuşuluyor. Fakat henüz herhangi bir oyuncu kararı teyit edilmedi. 2018’de çalışmalara başlamak isteyen yönetmenin filmi 2019’da vizyona sokması planlanıyor.

Kısa film, Tumblr, MUBI, ekşisözlük deneyimlerinden sonra ivedi bir kararla Haziran 2017'de oBiçimSinema'yı kurdum. Filmlerle doldurdum sessizliği. Festivalleri kodladım. Makas-ellerin çocukluğunu bilirim. Film afişlerinden arkadaşlarım oldu, hala da var. Primer'i anlamadım. H.A.L. 9000'i de. (Yapay zekalar daha bulunmamış gibi davranıyorlardı.) Yalnız Matrix'le içli dışlı oldum. (Kim olmamıştır ki?)

Yanıt Bırak

Yorumunuzu girin
İsminizi girin