Netflix Filmleri: 2017 ve 2018’in İzlenmesi Gereken En İyi 25 Netflix Filmi 🏆🏆 [Güncellendi]

Son iki yılda çekilmiş, çoğu Netflix Türkiye’de de gösterime giren en iyi 25 Netflix orijinal filmi*

*Liste IMDB puanına göre azalan sırada verilmiştir

1- The Ballad of Buster Scruggs (2018)

IMDB PUANI:7,4

The Ballad of Buster Scruggs (2018)

Coen Kardeşler’in 25 sene içinde Vahşi Batı hakkında yazdıkları altı kısa hikayenin birleşmiş halidir. Aslında 6 bölümlük mini dizi olarak planlanan proje, Netflix’in ‘antoloji filmi’ olarak piyasaya sürme fikriyle uzun metraj bir filme dönüşmüştür.

2- To All the Boys I’ve Loved Before (2018)

IMDB PUANI:7,3

To All the Boys I've Loved Before (2018)

Hoşlandığı çocuklara gizli aşk mektupları yazan Lara Jean’in romantik hayatı, bu mektuplar açığa çıkınca alt üst olacaktır. Netflix, filmi Jenny Han’ın aynı isimdeki kitabından uyarlamıştır. Başarılı filmin bir seriye dönüşmesi beklenmektedir.

3- Annihilation (2018)

IMDB PUANI:6,9

annihilation-poster

Bir grup kadın bilim insanı ‘Shimmer’ adı verilen gizemli bir bölgeye araştırma amacıyla girmektedir. Ancak o bölgeye girenlerin geri dönmediğini, geri dönseler de kendileri olarak dönmediklerini hesaba katmazlar. Shimmer’da doğanın kanunları önemsizdir, kendi kuralları vardır. Ex Machina’nın yazar ve yönetmeni Alex Garland’ın tekrardan bu görevleri üstlendiği film, aynı isimli kitaptan uyarlanmıştır. Kitap serisi bir üçleme olarak devam etse de Garland filmlerin seri olmayacağını söylemiştir.

4- The Meyerowitz Stories (New and Selected) (2017)

IMDB PUANI:6,9

The Meyerowitz Stories

Sanatçı babalarının yeni eseri için tekrardan New York’ta bir araya gelen erkek ve kız kardeşlerin komik ve duygusal maceralara sürüklenecektir. Dustin Hoffman, Adam Sandler ve Ben Stiller gibi ünlü isimlerin rol aldığı filmin yazar ve yönetmenliği bağımsız filmlerin tanıdık isimlerinden Noah Baumbach yapmıştır. Cannes Film Festivali’nde bir Netflix filmi olduğu için gösterimi iptal edilmiştir.

5- I Don’t Feel at Home in This World Anymore. (2017)

IMDB PUANI:6,9

I Don't Feel at Home in This World Anymore

Evi hırsızlar tarafından soyulan Ruth, polisin de yeterli yarar sağlayamadığını görünce hırsızların peşine düşer. Bunu tuhaf komşusu Tony’nin yardımıyla yapacak ancak kendini beklemediği ortamlarda ve tehlikenin yüksek olduğu yerlerde bulması, komik durumlar yaratacaktır. Yazar ve yönetmen olarak Macon Blair’in ilk filmidir.

6- A Futile and Stupid Gesture (2018)

IMDB PUANI:6,8

A Futile and Stupid Gesture (2018)

1970 ve 80’lerde çıkardığı komedi dergisi National Lampoon’la üne ve şöhrete kavuşan Douglas Kenney, bir süre sonra bu şöhreti kontrol edemeyecek duruma gelecektir. Film gerçek bir hikayeden uyarlansa da sinematik görünme uğruna bazı gerçekleri değiştirmektedir. Bu değişimleri filmin içinde yazı olarak ve hatta bazı karakterlerin ‘bu sahnenin gerçekte yaşanmadığını’ kameraya bakarak söylemesiyle seyircilere yansıtır.

7- Calibre (2018)

IMDB PUANI:6,7

calibre

Avlanmaya çıkan iki arkadaşın hayatı, içlerinden birisinin geyik vurmak yerine cinayet işlemesiyle alt üst olacaktır. Kaçmaktan başka yapacakları bir şey, kendilerinden başka söyleyebilecekleri kimse yoktur.

8- Gerald’s Game (2017)

IMDB PUANI:6,6

geralds game

Evliliklerine heyecan katmak için çevrede kimsenin olmadığı bir göl evine giden çift, yatakta yeni şeyler denemek istemektedirler. Jessie yatağa kelepçelenmişken kocası Gerald beklenmedik bir şekilde ölür. Jessie bu durumdan kurtulmaya çalışırken, geçmişindeki acı anıları tekrardan hatırlayacaktır. Ancak yapması gereken şey bir şey vardır: Aklını yitirmemek. Birkaç yılda korku ve gerilime yeni bir kan olarak gelen yazar-yönetmen Mike Flanagan filmi, Stephen King’in aynı isimli kitabından uyarlamıştır.

9- Set It Up (2018)

IMDB PUANI:6,5

set it up

Çok çalışan ve çalışmalarının karşılığını alamayan iki asistan, patronlarını birbirlerine ayarlamaya karar verirler. Bu sırada kendi aralarında gelişen ilişkiyi de göz ardı edemezler.

10- I Am Not An Easy Man (Je ne suis pas un homme facile) (2018)

IMDB PUANI:6,4

I Am Not An Easy Man (Je ne suis pas un homme facile) (2018)

Her gördüğü kadına karşı erkekliğini ve maçoluğunu kullanmaya çalışan bir adam, bir gün uyandığında erkek ve kadın rollerinin değiştiğini öğrenirse ne yapabilir? Bu paralel dünyaya uyum sağlarken, kendi davranışlarının farkına varabilecek mi?

11- Apostle (2018)

IMDB PUANI:6,3

apostle

Kaçırılan ve şeytani bir dini tarikata sokulan kız kardeşini kurtarmaya çalışan Thomas, bu kültün bulunduğu adaya seyahat eder. Muazzam aksiyon sahneleriyle akıllara kazınan The Raid serisinin yazar ve yönetmeni Gareth Evans’ın aksiyon dolu filmlerinden sonraki ilk filmidir.

12- 1922 (2017)

IMDB PUANI:6,3

1922

Hayatı sadece eşi, genç oğlu ve tarlasından oluşan bir çiftçinin gelecek planları eşinin şehre yerleşme isteği tarafından bozulur. Bu sefer yeni bir planı vardır: Karısını öldürmek. Bu planı başarıyla uygulasa bile üstüne konacak lanet onu rahat bırakmayacaktır. Stephen King’in aynı isimli romanından uyarlanan filmin başrolünü Thomas Jane oynamaktadır.

13- Anon (2018)

IMDB PUANI:6,1

anon

Yakın gelecekte kimse anonim değildir. Herkesin hayatı transparan, açıkta ve yetkililer tarafından kaydedilmektedir. Böyle bir dünyanın sonucunda suç oranı neredeyse yok olmuştur. Gizemli bir dizi cinayeti araştıran Sal Frieland, bir kadınla karşılaşır. Kimliği, geçmişi olmayan ve polislerin göremediği bir kadın… Gattaca ve In Time gibi filmlerin yazarı ve yönetmeni Andrew Niccol’un yeni bilim-kurgu filmidir.

14- Like Father (2018)

IMDB PUANI:6,1

like father

Düğün günü terk edilen işkolik Rachel, balayını uzun zamandır görmediği babasıyla geçirmek zorunda kalır. Filmin yazar ve yönetmen koltuğunda Seth Rogen’in eşi Lauren Miller vardır. Seth Rogen’in da filmde yardımcı karakter olarak rolü bulunmaktadır.

15- The Princess Switch (2018)

IMDB PUANI:6,1

The Princess Switch (2018)

Organizasyon planlayıcısı Stacy (Vanessa Hudgens) kendisini Belgravia Kraliyet düğününü organize ederken bulur. Düğünün gelini Düşes Margaret, Stacy’nin birebir aynısıdır. O yüzden ikili birkaç günlüğüne yer değiştirme kararı alırlar. Böylece birbirlerinin hayatına alışmaya çalışırken ikisi de romantik maceralar yaşayacaktır.

16- Ravenous (Les Affamés) (2017)

IMDB PUANI:6

ravenous

Quebec, Kanada’nın küçük bir kasabasının yerlileri garip davranmaktadırlar. Sevdiklerine saldırmaya ve kan aramaya başlamışlardır. Kurtulabilenlerin birkaçı ormana saklanıp birbirlerini korumak zorundalardır.

17- Sierra Burgess Is a Loser (2018)

IMDB PUANI:6

Sierra Burgess Is a Loser (2018)

Birbiri ardına gelen komik ve beklenmedik olaylar lisesinin en popüler ve en ezik kızını bir araya getirecektir. İkisi de aşk hayatlarında hayallerini gerçekleştirmeye çalışırlar ancak birbirlerinin yardımlarına muhtaçtırlar.

18- Cam (2018)

IMDB PUANI:6

cam

Yükselişte olan ‘cam girl’ Lola, bir sabah uyandığında yayın yaptığını hesabına giremediğini ve ona çok benzeyen birisinin yayında olduğunu görür. Ancak bu Lola’ya benzeyen birisi değildir… Lola’nın kendisidir. Ve gerçek Lola yayınını, kimliğini ve hayatını geri almak için her şeyi yapmaya hazırdır.

19- The Polka King (2017)

IMDB PUANI:5,9

The Polka King (2017)

Pennsylvania’nın efsanevi polka şarkıcısı Jan Lewan’ın hızlı zengin olma planı ulusal bir skandala dönüşecektir. ‘Polka kralını’ Jack Black canlandırırken, Jenny Slate, Jason Schwartzman ve J.B Smoove gibi komedyenler de yardımcı rollerde görev alıyor.

20- Little Evil (2017)

IMDB PUANI:5,7

little evil

Gary (Adam Scott), hayallerinin kadını Samantha’yla (Evangeline Lily) evlenmiştir. Ancak Samantha’nın 6 yaşındaki oğlunda bir gariplik olduğunu fark eder: Üvey oğlu Şeytan’ın ta kendisidir.

21- Hold the Dark (2018)

IMDB PUANI:5,7

hold the dark

Kurtlar tarafından öldürüldüğü düşünülen üç çocuğun kaybolmasından sonra yazar Russell Core yakın zamanda kaybolan çocuğu bulmak için Alaska’nın karlı ve gizemleri tepelerini aşmak zorundadır. Filmin yönetmenliğini Green Room ile ismini duyuran Jeremy Saulnier yapmıştır.

22- Tau (2018)

IMDB PUANI:5,7

tau

Bir kadın, akıllı ev sistemlerine sahip fütüristik bir evin sahibi bilim adamı tarafından kaçırılmıştır. Bu evden kaçmasının tek yolu evi kontrol eden yapay zekayla anlaşmasıdır.

23- The Cloverfield Paradox (2018)

IMDB PUANI:5,6

The Cloverfield Paradox (2018)

Uzayın derinliklerinde bir gemide olan bir grup bilim insanı enerji krizini çözmek amacıyla geliştirdikleri cihazı test ederler. Ancak bu hem gemilerinde hem de Dünya’da kaosa yol açacaktır. Sürpriz bir şekilde önce fragmanı daha sonra aynı günün akşamı da Netflix’te yayınlanan Cloverfield Paradox, Cloverfield serisinin üçüncü filmidir.

24- Les goûts et les couleurs (To Each, Her Own) (2018)

IMDB PUANI:5,1

Les goûts et les couleurs (To Each, Her Own) (2018)

Simone, tutucu Yahudi ailesine bir lezbiyen olduğunu açıklamaya hazırdır. Ancak bu açıklamayı yapana kadar erkeklere de ilgi duyduğunu anlar.

25- Death Note (2017)

IMDB PUANI:4,6

death note

Lise öğrencisi Light, adı yazılan her insanı öldüren bir defter bulur. Ancak bir karar vermelidir, bu defteri kendi iyiliği için mi yoksa insanların kötülüğü için mi kullanacaktır? Aynı isme sahip manga ve animeden uyarlanan film, hikayeyi ‘Hollywoodlaştırdığı’ için eleştirilmiştir.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.