jason statham filmleri

Jason Statham Filmleri: En İyi 25 Jason Statham Filmi ??

IMDB puanına göre sıralı en iyi 25 Jason Statham filmini sizler için derledik

1- Snatch (2000) – IMDB: 8.3

snatch

Garip boksörler, kurnaz menajerleri, Rus mafyası, ne yaptığını bilmeyen soyguncular, bir elmas ve Londra’nın yeraltı dünyasında geçen birbirinin yolunu kesen iki hikaye. Guy Ritchie’nin ikinci uzun metraj filmi olan Snatch, Brad Pitt, Benicio Del Toro ve Jason Statham’ı da barındıran yıldız kadrosu ve akıcı hikayesiyle akıllara kazınmıştır. Jason Statham hırsızlık filmi olarak da bilinir.


2- Lock, Stock and Two Smoking Barrels (1998) – IMDB: 8.2

lock stock and two smoking barrels

Londra’da kötü şekilde sonuçlanan bir kart oyunu sonrası dört arkadaş, gangsterlere, tefecilere ve kumarbazlara karşı ot, para ve iki tane antika tüfek için beklenmedik olaylar dizisinde mücadele edecektir. Ünlü İngiliz yönetmen Guy Ritchie’nin ilk filmi olmasının yanı sıra Jason Statham ve Vinnie Jones gibi ünlü film yıldızlarının da oynadıkları ilk film olarak tarihe geçmiştir. Bu filmden sonra Zorba’nın müziğini bir daha aynı şekilde dinleyemeyeceksiniz. 


3- The Bank Job (2008) – IMDB: 7.3

the bank job

Terry (Jason Statham) ve bir banka soygunu için hazırlanmaktadır. Açtıkları kutularda nakit ve mücevher bulmayı beklerler. Ancak kutularda bulduklarına ek olarak onları yolsuzluk ve skandallara sürükleyecek saklı kalması gereken sırlar da bulurlar. Filmin konusu gerçek bir hikayeden esinlenmiştir. 


4- Furious 7 (2015) – IMDB: 7.2

furious 7

Dominic Toretto ve ekibi bu sefer karşısında kardeşinin intikamını almak için her şeyi yapabilecek Deckard Shaw’ı bulur. Uzun süredir süregelen film serisinin yıldızlarına Jason Statham, Deckard Shaw kötü karakteri olarak katılmıştır.


5- Spy (2015) – IMDB: 7

spy

Melissa McCarthy tarafından oynanan masa başı işinde tıkılı kalmış bir CIA analisti, küresel bir felaketi başlatacak bir silah kaçakçısını durdurma görevi için gönüllü olur. Jason Statham yardımcı bir rolle komedi türünde de başarılı olabileceğini kanıtlamıştır.


6- The Italian Job (2003) – IMDB:7

the italian job

İtalya’daki bir soygunda ihanete uğramış ve ölmeye bırakılmış Charlie Croker (Mark Wahlberg), ekibini tekrardan bir araya getirerek eski arkadaşına karşı detaylı bir soygunu planı kurar. 1969 yılındaki İngiliz yapımı filmin yeniden çevrimi olan filmde Jason Statham, soygun ekibindeki Handsome Rob adlı karaktere hayat vermiştir.


7- Crank (2006) – IMDB: 7

crank

Profesyonel kiralık katil Chev azılı düşmanı tarafından zehirlenir. Kalp ritmi düştüğü halde ölecektir, bu yüzden yapması gereken tek şey kalbinin ritmini her zaman yüksekte tutmaktır. 

 

8- The Transporter (2002) – IMDB: 6.8

the transporter

“Taşıyıcı” Frank bilmediği ve öğrenmek istemediği müşterilerinden paketler alarak onları istenilen yerlere ulaştırır. Bir gün aldığı paketin içindeki hareket etmeye başladığında, bütün kurallarını bozacaktır. 


9- The Fate of the Furious (2017) – IMDB: 6.7

fate of the furious

Gizemli bir kadın Dominic Toretto’yu yanına alarak onu, ekibini ve dünyayı kaos ve terör dolu olaylara sürükler. Bu filmde Jason Statham ve Dwayne Johnson ikilisinin kimyası seyirciler tarafından çok beğenilir ve karakterlerini ayrı bir filmde buluşturacak olan Hobbs and Shaw filminin çekimlerine başlanır. Filmin 2019’da çıkması beklenmektedir.


10- The Expendables 2 (2012) -IMDB: 6.6

the expendables 2

80’ler ve modern aksiyon yıldızlarından oluşan ekip yeni ve kolay olarak gördükleri görevlerini tamamlarken içlerinden birisini kaybederler. Bütün Expendables ekibi kaybettikleri arkadaşları için intikam yüklü görevlerine yoğunlaşacaktır. 


11- The Mechanic (2011)

the mechanic

Uzman bir kiralık katil işinin nasıl olduğunu bir çaylağa öğretmektedir. Ancak bu sırada suikast örgütünün başı öldürülünce, uzman ve çaylak ortak olup bu işi kişisel ve aksiyon dolu bir görev haline gelecektir. 


12- London (2005)

london

Syd (Chris Evans), kız arkadaşı London (Jessica Biel) tarafından terk edilmiştir. Birkaç ay sonra New York’taki bir çatı katındaki partide Bateman (Jason Statham) adındaki gizemli İngiliz bir adamın yardımıyla eski kız arkadaşını geri kazanmaya çalışacaktır.


13- Killer Elite (2011)

killer elite

İngiliz Gizli Servisi’nin eski ajanlarından Danny, onu eğiten Hunter bir Arap şeyhi tarafından kaçırılınca onu kurtarmak için eski kuruluşuna geri dönüş yapmalıdır. Ancak bu sefer ajanlarla birlikte çalışmak için değil, çalıştığı ajanları öldürmek için geri dönecektir. 


14- The Expendables (2010)

the expendables

Bir diktatörü tahtından indirmek için CIA, eski ve emekli askerlerden oluşan bir paralı asker ekibini görevlendirecektir. Kadrosu Slyvester Stallone, Jason Statham ve Jet Li gibi aksiyon türünün yıldız isimlerinden oluşan film, Stallone için yazar, yönetmen ve oyuncu olarak ‘bombastik’ aksiyon filmlerine geri dönüş olmuştur.


15- Homefront (2013)

homefront

Eski bir Amerikan hükümeti ajanı ailesiyle birlikte sessiz bir kasabaya yerleşip hayatını burada sakince geçirmek istemiştir. Ancak gittiği kasabada bir uyuşturucu baronuyla yolları kesişecektir. Senaryosunu Sylvester Stallone’un yazdığı filmde Amerikan ajanı Jason Statham, uyuşturucu baronunu ise James Franco oynamaktadır.


16- Safe (2012)

safe

Mei adındaki küçük kız hafızasında çok önemli bir şifre tutmaktadır. Kızın peşine Çin mafyası, Rus gangsterler ve yozlaşmış New York polisleri düşer. Küçük kızı koruyabilecek tek kişi mafyalar tarafından hayatı alt üst olan eski bir kafes dövüşçüsüdür. 


17- Cellular (2004)

cellular

Genç bir adamın telefonu beklenmedik bir zamanda bilinmeyen bir numara tarafından çalar. Telefonun diğer ucundaki kadın kaçırıldığını ve kocasının ve çocuklarının da tehlikede olduğunu söyler. Genç adam kadını ve ailesini kurtarabilecek kadar cesur ve daha önemlisi hızlı olabilecek midir?


18- Revolver (2005)

revolver

Kumarbaz Jake Green (Jason Statham), bu sefer girdiği oyunda sadece parasını değil, hayatını da masaya koyacaktır. Film, sinema sektörüne beraber giriş yapan aktör-yönetmen ikilisi Jason Statham ve Guy Ritchie’yi yeniden buluşturur.


19- Chaos (2005)

chaos

Bir çaylak ve bir görmüş geçirmiş polis memuru ünü bütün mecralara yayılmış bir banka soyguncusunun peşine düşecektir. Film daha sonra Expendables serisinde bir araya gelecek Jason Statham ve Wesley Snipes’ı ilk kez beyaz perdede buluşturur.


20- Mean Machine (2001)

mean machine

Darp suçundan hapse giren bir futbol yıldızı, diğer mahkumlarla birlikte gardiyanlara karşı bir futbol maçı düzenler. Başrolde gördüğümüz Vinnie Jones, James Flemyng ve Jason Statham tekrardan bir filmde bir araya gelmiştir.


21- Death Race (2008)

death race

Yakın gelecekte dünyayı kasıp kavuran en büyük spor bir yarış olmuştur. Bu araba yarışında mahkumlar galip gelmek için birbirlerini öldürmelidirler. Ve bu yarışa zorla sokulan sabıkalı Jensen Ames’in tek bir amacı vardır: kazanmak. 1975’teki Death Race 2000 filminin yeniden çevrimidir.


22- Transporter 2 (2005)

the transporter 2

Taşıyıcı Frank bu sefer Miami’de taşıyıcılık işini başarılı bir şekilde sürdürürken karşımıza çıkar. Amerikan devletinin kıdemli yetkililerinden birinin oğlunu kaçırılmıştır, Frank ise çocuğu bulmalı ve çocuğu onun kaçırdığı sananlara karşı kendini korumalıdır. 


23- War (2007)

war

Bir FBI ajanı, ortağını öldüren gizemli suikastçiyle intikam alma amacıyla karşı karşıya gelecektir. Çinli aksiyon yıldızı Jet Li ve Hollywood filmlerinin gözde ismi Jason Statham’ı aynı ekranda buluşturan ilk filmdir.


24- Parker (2013)

parker

Ekibi tarafından ihanete uğrayan kuralcı hırsız Parker (Jason Statham), kılık değiştirir ve gizemli bir kadınla (Jennifer Lopez) ortak olarak ekibinin gerçekleştireceği son soygunu bütün gücüyle bozmaya çalışır.


25- Blitz (2011)

blitz

Katı bir polis, kendi meslektaşlarını öldüren bir seri katili yakalamak için görevlendirilir. İrlandalı ünlü suç romanı yazarı Ken Bruen’in 2002’deki aynı isimli kitabından uyarlanmıştır.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.