hint dizileri 2018

Hint Dizileri: 2018’de Çekilmiş İzlenmesi Gereken En İyi 50 Hint Dizisi 👍👍[Güncellendi]

En iyi Hint dizilerini arayanların derdine derman bir liste hazırladık*

*Liste 2018 yılında çekilen Hint dizileri özelinde, yorumlarınızı bekliyoruz

1- Flames (2018– )

Komedi, Duygusal, Romantik

flames

The Timeliners yapımcılarından bir gençlik romantizmi serisi. Bu web dizisi, kimyasal reaksiyon olarak ortaya çıkan bir aşkın hikayesidir aslında. Başrollerde Ritvik Sahore ve Tanya Maniktala var. Toplamda 5 bölümcük.

2- Yeh Meri Family (2018– )

Komedi, Duygusal, Aile

Yeh Meri Family

1998 yazındayız ve on iki yaşındaki bir çocuğun gözlerinden aile üyelerine yönelik birbiriyle çelişen duyguların hikayesini dinliyoruz. Bu da 7 bölümcük. Wes Anderson draması gibi kapağı var.

3- What’s Your Status (2018– )

Komedi, Duygusal, Romantik

Whats-Your-Status

Ultra Shorts, 3 farklı kişiden oluşan bir web dizisi olan Sizin Durumunuz Nedir?‘de bu üç kişinin bekarlık, nişanlılık ve evlilik fazlarını inceliyor. Yarımşar saatten toplamda 5 bölüm.

4- Sacred Games (2018– )

Aksiyon, Suç, Drama

Sacred Games

Netflix‘in ilk Hindistan orijinal yapımı Sacred Games, Mumbai polis kuvveti Sikh polisi  Sartaj Singh (Bollywood yıldızı Saif Ali Khan tarafından canlandırılıyor) ve esrarengiz bir Mumbai suçlusu Ganesh Gaitonde (Nawazuddin Siddiqui) etrafında geçiyor. Dizinin başlangıcında, Gaitonde, Singh’i 25 gün içinde gerçekleşecek olan bir saldırı hakkında bilgilendirmek için arıyor ve olaylar gelişiyor. 50’şer dakikadan 8 bölüm sizleri bekliyor.

5- Hankaar (2018– )

Drama

Hankaar 2018

Berkun Oya’nın başrolde olduğu bu Hint draması toplamda 10 bölüm. 5 sıradan yaşam ve 1 güçlü düşman ise sloganı. Hankaar Mumbai’de suç dünyasında yer alan 5 kişinin hikayesidir. Mücadeleleri, ortak bir düşmana olan bağlantılarından habersiz, organize suçun karanlık sokaklarına itildikçe ilginçleşecektir.

6- Home (2018– )

Drama

home 2018

Sethis’ler tipik orta sınıf ailesidir. Değerlerine bağlıdırlar ve küçük şeylerde mutluluk bulurlar. Sınırlı kaynakları vardır, ama birbirlerine duydukları sevgi onlara yetmektedir. Fakat yetkililer tarafından evlerine tahliye bildirisi sunulduğunda dünyaları başlarına çöker. Evlerini kurtarmak için ne yapacaklardır? 13 bölümlük bir aile draması.

7- Zero KMS (2018)

Aksiyon

Zero-KMS

İşlemediği bir cinayet yüzünden on yıl hapis cezasına çarptırıldıktan sonra, Arjun sonunda özgürdür. Fakat hayatını tehdit eden bir insan kaçakçılığı şirketinin ortasında kaldığından habersizdir. Zee’nin çevrimiçi platformu ZEE5’te tarafından piyasaya sürülen 12 bölümlük bir aksiyon dizisi.

8- Memories (2018)

Suç, Romantik, Gerilim

Memories 2018
Yeni nesil Hint dizilerinde de formül değişmiyor. Ortalama 8-10 bölüm hepsi. Bu da 13 bölümlük bir gerilim. Siddharth, “Hindistan Şimdi” adlı popüler bir haber kanalının tanınmış bir haber sunucusudur. Ancak yetenekli ve bilinen bir sunucu olmasıyla birlikte, sıra dışı bir süper güçle de kutsanmıştır. Ölü bir vücuda dokunup ölülerin anılarına, o kişinin hayatına dair her şey, iyi ya da kötü anılar, dilekler, deneyimler, arzular, sırlar, her şeyi bir film gibi görebilmektedir. Bu hediye aynı zamanda polisin, gizli ipuçlarının ölü bedenlerin anılarına gizlendiği birkaç vakayı çözmesine yardım etmesine de izin verir. Afişinden sanki bir bilgisayar programcısı, bir hacker havası aldığımız dizi ölüler diyarına süper güç yolculuğu çıktı.

9- Breathe (2018– )

Suç, Drama, Gerilim

Breathe

Breathe, sıradan insanların sıra dışı durumlarla karşılaştığı hayatları araştıran bir Hint dramasıdır. Crime Branch’in (Suç Şubesi) parlak fakat geleneksel olmayan bir subayı olan Kabir (Sadh), ilk bakışta farkedilmeyecek ipuçlarını öyle bir birleştirir ki, görünüşte birbiriyle bağlantılı olmayan ölümlerin Danny’yi (R.Madhavan) işaret ettiğini söyler. Kabir, davayı çözecek ve adaleti sağlayana kadar durmayacaktır. Amazon Prime yapımı olan Hint dizisi Breathe de 8 bölümden oluşuyor.

10- College Romance (2018– )

Komedi, Drama, Romantik

College Romance 2018

5 bölümlük bir mini dizi. Yine The Timeliners yapımı. College Romance, üç en iyi kız arkadaşın hikayesi: Karan, Trippy ve Naira; Aşık olurlar ve onların gülünç romantik hikayelerini izleriz.

11- Yeh Pyaar Nahi Toh Kya Hai (2018– )

Romantik

Yeh Pyaar Nahi Toh Kya Hai 2018
Kaderi iç içe geçmiş iki çocukluk arkadaşı, yıllar sonra yeniden bir araya gelir, ama zaman onları çok değiştirmiştir. Tek bölüm gösterildikten sonra yayından kaldırılmış sanıyoruz. Ama olsun başrolde Hint Keanu Reeves’i var.

12- Haq Se (2018– )

Drama

Haq-Se dizi

Bu listedeki şu ana kadarki en uzun bölümden oluşan dizi bu sanıyoruz. 20 bölümden oluşan bu Hint ”7 Numarası”nda, dört tutkulu kız kardeş, tek bir şey için özlem duymaktadır: kişisel tatmin. Hayallerin, arzuların, sevginin, savaşın ve mutluluğun peşinde koşan modern bir öykü.

13- Chacha Vidhayak Hain Hamare (2018– )

Komedi

Chacha-Vidhayak-Hain-Hamare-e1537050346432

Ronny’nin tüm hayatı bir yalana dayanmaktadır. Dünyaya göre o, insanların sorunlarını çözen bir gençlik liderin yeğenidir. Ama gerçekte, Ronny, soyadını paylaştığı adamla ilişkisi olmayan 26 yaşında bir işsizdir. Dizi, Ronny’nin maceralarına, bu yalandan dolayı birden çok durumda sıkışıp kaldığı ilginç durumlarına odaklanıyor 8 bölüm boyunca.

14- Bepannaah (2018– )

Gizem, Drama, Duygusal

Bepannaah

26 bölümlük bu nispeten devasa Hint dizisinde, çok talihsiz şartlarda tanışan Zoya ve Aditya’nın maceralarına konuk olacaksınız.

15- Prithvi Vallabh: Itihaas Bhi, Rahasya Bhi (2018– )

Drama, Duygusal

Prithvi-Vallabh-Itihaas-Bhi-Rahasya-Bhi-

15 bölümlük Hint Game of Thrones’u. Hikaye iki kralın yaşam yolculuğunu izler: Avançur kralı Prithvi Vallabh, nazik ve barışçıl bir adam ve komşu kralı Tailap çok zalimdir. Başrollerde Ashish Sharma ve Jitin Gulati var.

16- Banned (2018)

Drama, Komedi

Banned

Banned, bir müzik grubuna başlamak için bir araya gelen, Sirsa, Haryana’dan 4 çocuğun çılgın bir yolculuğudur. Zararsız eğlence ve müzik, sanatsal ifadeye, gençlik isyanına ve katı politik ifadelere yol açıyorken, çocuklar skandala sürüklenen ulusal kahramanlara dönüşür. Kolej isyanı olarak tam bir masumiyetle yapılan bir şarkı, karşılarında bir anda politik isyancıları bulmalarına yol açar. Toplamda 13 bölüm.

17- Jijaji Chhat Par Hai (2018– )

Komedi

Jijaji Chhat Par Hai 2018

Delhi’deki Chandni Chowk’ta geçen Jijaji Chhat Per Hain, şirin bir komşu kızı olan Elaichi’nin eğlenceli bir hikayesine odaklanır. Hikaye, Elaichi’nin yaramazlıkları ve eksantriklikleri etrafında döner. Afişten anlayabileceğiniz gibi yine Kore dizilerinde olduğu gibi çeşitli kılık değiştirmeleri entrikalar bizleri bekliyor 35 bölüm boyunca.

18- Roop – Mard Ka Naya Swaroop (2018– )

Drama

Roop - Mard Ka Naya Swaroop

Roop, toplumun ataerkil normlarıyla boğuşmak zorunda olan Roop adlı sekiz yaşındaki bir çocuğun hikayesidir. Toplamda 3 bölüm.

19- Kaun Hai? (2018– )

Korku

Kaun Hai?

Gerçek insanların, gerçek perili yerlerde yaşadığı gerçek korkularına dayalı bir korku gösterisi. Yani şu afişten ne kadar korkacağınızı aşağı yukarı anlayabiliyorsunuzdur herhalde. 32 bölümü var.

20- Karenjit Kaur – The Untold Story of Sunny Leone(2018– )

Biyografi, Drama

Karenjit Kaur - The Untold Story of Sunny Leone

Çok şükür afişinde kadınların olduğu bir dizi. Hint-Kanadalı aktris ve eski yetişkin film yıldızı Sunny Leone’nin hayat hikayesini anlatıyor dizi. 25’şer dakikadan 20 bölüm.

21- Nazar (2018– )

Korku, Gerilim

nazar dizi

Bu afiş nasıl bir korku gerilim afişi diyecektik ki kadının ayaklarının ters olduğunu farkettik. Üstelik tırnakları da at tırnağı olmuş. Anne tanrıçaları Kali ve Durga’ya ibadet eden kötü bir Daayan. Ama bir şeytan olarak, tanrılar tarafından lanetlenmiş ve insan dünyasına çekilmiştir kendisi. 20 bölümlük bir reiki seansıyla nötrlenebilirsiniz.

22- Aapke Aa Jaane Se (2018– )

Drama, Romantik

Aapke Aa Jaane Se

42 yaşında bir orta sınıf, muhafazakar bekar bir anne, Vedika ve 24 yaşındaki bir sorumsuz ve süper zengin Sahil arasındaki aşkı anlatan 175 bölümlük bir dizi. Evet 175 bölüm. 15 Ocak 2018’den beri her gün yayınlanmış gözüküyor.

23- Kehne Ko Humsafar Hain (2018– )

Drama

Kehne Ko Humsafar Hain

Orta yaşlı bir adam hayatının gidişatını değiştirmeye karar verdiğinde ne olur? Seçimler, sorumluluklar ve kişisel ihtiyaçlar arasında kırılan 40 yaşındaki evli bir adamın hikayesi. Bu, yaşamın ortasında bir kriz mi yoksa gerçekte ne istediğinin gerçekleşmesi mi? Kehne Ko Humsafar Hain bir ALTBalaji Orijinalidir. 15 bölümcük.

24- Mariam Khan – Reporting Live (2018– )

Drama

Mariam Khan - Reporting Live

Şovun Müslüman bir geçmişi var ve Bhopal Nawab’larının hikayesini, tıpkı babası gibi büyüdüğünde muhabir olmak isteyen 8 yaşındaki bir disleksik kız olan Mariam’ın gözlerinden anlatıyor. 80 bölümden oluşuyor.

25- Saat Pheron Ki Hera Pherie (2018– )

Komedi

Saat-Pheron-Ki-Hera-Pherie

İki evli çiftin komik bir öyküsü ve mutlu bir evlilik olarak adlandırılan bir şey olup olmadığını anlamak için çıktıkları yolculuk. 2 bölümlük bir komedi. Ayrıca yeşilli ablanın terliği küçük gelmiş gibi duruyor.

26- Swami Ramdev Ek Sangharsh (2018– )

Biyografi

Swami Ramdev Ek Sangharsh

Swami Ramdev: Ek Sangharsh, Swami Ramdev’in hayatından uyarlanan bir biyografik drama. Kimsenin tanımadığı bir insandan, Discovery JEET Kanalı’ndaki yoga gurusu oluşuna doğru giden ilham verici yolculuğunun nasıl geçtiğini anlatıyor. Çocuk niye ağlıyor peki?

27- It Happened In Hong Kong (2018)

Komedi, Romantik

It-Happened-In-Hong-Kong--e1537050796844

It Happened in Hong Kong, seyahat ederken, yabancılarla tanışmak da dahil olmak üzere yeni deneyimlere açılan küçük büyük anları keşfeden bir mini seri. Yalnız yolculuklarında Amol ve Aahana’nın hikayesine odaklanıyoruz. Her hikayenin sonu var mıdır? 12’şer dakikadan 4 bölümcük toplamda. 1 saat bile değil yani.

28- Hum: I’m Because of Us (2018– )

Drama

Hum-Im-Because-of-Us

Bir kız kardeşe sahip olmak en iyi armağan olabilir, ama bu durumun tehlikede oluşu söz konusu olduğunda ne olur? Özlemler ve arzular üç kızkardeşi Mumbai’ye (burası da dizi merkezi herhalde; burada çekilmeyen dizi tutmuyor sanıyoruz) götürüyor. Kız kardeşler kopması çok zor bir bağı paylaşıyorlar ve her zaman birbirlerinin arkalarını kolluyorlar (ben de senin arkandanım). Ancak büyük şehrin onlar için farklı planları var. Hırs ve sevgi yüzünden bağları kopma noktasına mı gelecek? 12 bölüm boyunca izleyip göreceğiz. Şu arkadaki herif bu bağları kesin zedeleyecek gibi duruyor.

29- Babbar Ka Tabbar (2018– )

Komedi

Babbar Ka Tabbar

Babbar Ka Tabbar, Manu Rishi, Ayesha Raza, Bhavin Bhanushali, Avneet Kaur ve Anshuman Jha’nın oynadığı bir ZEE5 Orijinal web dizisidir. Hikaye, milenyum çocuklarıyla nesiller arasındaki uçurumu kapatmaya çalışan Babbar ailesi etrafında dönüyor. Ebeveynler ve çocuklar, birbirlerini komik durumlara sokan yaşam tarzlarıyla başa çıkmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Afişten de gerçekten bu konu anlaşılıyor değil mi? 6 Bölüm.

30- Kullfi Kumarr Bajewala (2018– )

Aile

Kullfi Kumarr Bajewala

Hikaye, babası Sikandar Singh Gill’i bulmak için yola çıkan bir genç şarkıcı Kullfi’nin yolculuğunu izliyor. 25 bölümcük dizi.

31- Akoori (2018– )

Drama

Akoori

55 yaşındaki dar görüşlü Dara’nın, ailesiyle tek çatı altında kalma mücadelesini izleyeceğiniz bir aile draması. Hintliler 2018’de iyi aile draması yapmış.

32- Shaitaan Haveli (2018– )

Korku, Komedi

Shaitaan Haveli

Amazon Prime nasıl böyle bir işin içine girmiş anlayamadık ama görünen köy bu sefer kılavuz ister gibi. B Sınıfı film yapımcısı Hariman, korku filmini çekmek üzere eski bir haveliye (Hindistan şatosu) gelir. Yaşadıkları çılgın olaylar, mürettebatın sadece bir korku filmi çekmekle kalmadıklarını, ancak yakında bir tanesinin içinde olacaklarını fark etmelerini sağlar. 8 bölümlük bir b sınıfı korku dizisi inception’ı.

33- Aladdin – Naam Toh Suna Hoga (2018– )

Fantastik

Aladdin - Naam Toh Suna Hoga

Bildiğiniz Aladdin’in maceraları. 14 bölümlük bir dizi. Aladdin, Prenses Yasmine’e aşık olan genç bir adamdır. İçinde cini olan meşhur lambayı bulduktan sonra hayatı baştan aşağı değişir.

34- Engineering Girls (2018– )

Komedi, Drama

Engineering-Girls

Maggu, Sabu ve Kiara adlı, mühendislik kolejinde okuyan kızların hayatına konuk oluyoruz. 5 bölümlük bir komedi. Dizinin başlığı, bu listedeki en kaliteli başlıklardan biri sanıyoruz.

35- Stags (2018– )

Komedi, Drama

stags 2018

Yine bir Timeliners yapımı bir web dizisi. Üç adamın bromance’i etrafında geçiyor.

36- Krishna Chali London (2018– )

Drama

Krishna Chali London

Kanpur’da yer alan zengin ve şımarık Radhe, kasıntı bir kadın olan bir Krishna ile evlenir. Radhe’nin tek istediği küçük bir aşk olsa da, düğün Krishna’nın hayallerini yıkar ve onu sefil bırakır. Bu uyuşmayan çift (afişte çiftin yarısını göremesek de) bir orta yol bulacaktır mı? Mumbai’de geçmemesi şaşırttı. 20’şer dakikadan 2 bölümlük bir dizi.

37- Dil Hi Toh Hai (2018– )

Drama, Romantik

Dil Hi Toh Hai

Listedeki ALTBalaji yapımlarından biri daha. Noons değerleri, gelenekleri ve mirasları olan bir ailedir. Ailenin en büyük oğlu olan Rithwik en çok sevilen kişidir. Hayatı, iş ve aile etrafında döner, aşka yer bırakmaz, çünkü ona inanmaz. Mükemmel bir oğul her zaman bu kadar mükemmel olur mu? Yoksa aşk onu tuzağa düşürecek mi? 53 bölüm.

38- Anjaan: Special Crimes Unit (2018– )

Korku, Gizem, Gerilim

Anjaan

İki polis memuru, şüpheci taraf olan Vikrant Singhal ve inançlı taraf olan Aditi Sharma, garip çözülmemiş davaları araştırırken, doğal olmayan güçler çabalarını engeller. IMDB’de 0 bölüm gözüküyor ama aslında 65 bölüm. Romantik komedi ve b sınıfı korku dizileri dışında değişik bir alternatif olabilir.

39- The Remix (2018– )

Reality Show

The-Remix

Yine Amazon Prime yapımı Hint dizilerinden biri. 10 bölümlük bir reality şov. Bu müzik yarışması şovunda müzisyenler, popüler Bollywood şarkılarını tekrar değiştiriyor ve remiks yapıyor. Bir şarkıcı ve DJ, canlı bir müzik performansıyla sonuçlanacak yeni bir spin yaratmak için çalışıyor. Bu 10 takım, Sunidhi Chauhan, Amit Trivedi ve Nucleya’dan oluşan ünlü jüriyi etkilemek için ellerinden geleni yapıyor. O Ses Türkiye’nin Hint versiyonu gibi düşünebilirsiniz.

40- PM Selfiewallie (2018– )

Komedi

PM Selfiewallie

Londra’da doğup büyümüş, popüler bir NRI (Hintli expat) moda blog yazarı olan Tanya için hayat harikadır. Fakat Hindistan’a yaptığı ilk ziyaret, kaçırıldığı zaman çılgın bir maceraya dönüşür. Henüz bilinmeyen nedenlerle, dünyanın en büyük demokrasisinin en genç Başbakanı olması gerekir. Omuzlarında çok büyük sorumluluklar ve ayaklarının üstünde duran ince topuklu ayakkabılarıyla ülkesine liderlik etmesi beklenir. Edebilecek midir? 7 bölümde göreceğiz.

41- Fourplay (2018– )

Komedi

Fourplay 2018

Bu dört çift “kabul ediyorum” dediğinde, neredeyse on yıl sonra evli hayatlarının çözülmez bir düğümle dolu olacağını bilmiyorlardı! Bu evlilik hatalarından oluşan komedi dizisinde, daha önce hiç görmediğiniz evlilikleri seyretmeye hazır olun. 6 bölümcük.

42- Chandrashekhar (2018)

Tarih

Chandrashekhar

Özgürlük savaşçısı Chandrashekhar Azad’ın hikayesi. 12 bölüm.

43- Jai Kanhaiya Lal Ki (2018– )

Komedi, Drama

Jai Kanhaiya Lal Ki

Hikaye Kanhaiya ve zengin velet Daali hakkında. Kanhaiya, ailesi servetinin peşinde olan Janki Prasad’ın torunu Daali’nin sorumluluğunu üstlenir. Ama Kanhaiya neden bu aileye bu kadar bağlıdır? Bu da IMDB’de 0 olarak gözüken ama aslında 127 bölüm olan yapımlardan biri.

44- Dance Deewane (2018– )

Reality Show

Dance Deewane

3 kuşak insanlar kendi kategorilerinde birbirleriyle yarışacaklar ve final için her 3 kategoriden 1’i seçilecek. 22 bölüm. 3 kuşağın tiplerini de görseydik iyiydi.

45- Kaushiki (2018)

Gerilim

Kaushiki

Kaushiki, hayatlarını hiçbir şeyin yanlış gidebileceğini düşünmeyerek yaşayan, içlerinde derinlerde gizlenen karanlık sırlar ortaya çıktığında, sonsuza kadar hayatlarını değiştirecek gibi görünen arkadaş grubu etrafında dönüyor. Hikaye, Versace parfümlerinin ve arkadaşlıklarının ve romantizminin altındaki çürümüş, ahlaksız bozulmalara dikkat çekiyor. 13 bölüm. Soldaki kız gerilmekten ölmüş gibi duruyor.

46- Kaliren (2018– )

Romantik, Drama

Kaliren 2018

Hayatını kendi şartlarında yaşamak isteyen özgür ruhlu bir kız olan Meera, onun eşsizliğine değer verecek ve onu gerçekte olduğu kişi için kabul edecek bir talip arayışı içindedir. 0 bölüm olarak gözüken 154 bölümlük bir destan.

47- Qayamat Ki Raat (2018– )

Korku, Gerilim

Qayamat Ki Raat

Bu ne şimdi? Kötü bir tantrikin bir aileye yaptığı laneti ve köyün huzurunu, refahını ve orada yaşayan her insanı nasıl yok ettiğini gösteren 16 bölümlük bir Hint dizisi şaheseri.

48- Zindagi Ki Crossroads (2018– )

Reality Show, Talk Show, Drama

Zindagi Ki Crossroads

Hayat karışıklık anları ile dolu. Sony TV’nin en son şovu (?) olan Zindagi Ke Crossroads, bölümlerinde de aynı şeyi tasvir ediyor. Ram Kapoor’un sunuculuğunu yaptığı şov, her bölümde bir anlatı sunacak ve kahramanlar tarafından gelinen yol ayrımları stüdyo izleyicisiyle tartışılacak. 11 bölüm.

49- Laal ishq (2018– )

Gizem, Romantik, Gerilim

Laal ishq

Laal Ishq, farklı fonlarda yer alan bir romantik Hint aşk hikayesi serisi. Her bölüm, doğaüstü bir twist ile sıra dışı bir aşk hikayesini sergilemektedir. 22 bölüm.

50- Belan Wali Bahu (2018– )

Komedi

Belan Wali Bahu

Roopa, herkesi bir şekilde yenmek için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan hantal ama sofistike bir ev kadınıdır. 1 bölüm gözüken dizi de aslında 127 bölümdür. Elindekinin ne olduğunu merak edenlere, oklava olduğunu düşünmek istediğimizi söylemek isteriz.

Bonus!

Ghoul (2018– )

Netflix Ağustos 2018 içeriklerden biri olan Ghoul, Insidious, Get Out ve Udta Punjab’ın yaratıcılarından bir yapım. Ghoul, uzak bir askeri sorgulama merkezine gelen ve en tuhaf sırlarını açığa çıkarmak için şartları insanların aleyhine çeviren bir mahkum hakkında ürpertici bir seri. Bu dünyanın şeytanlarıyla savaşabilirsin, ama olmayanlar ne olacak?

Sizin favori Hint diziniz hangisi?

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.