Spielberg’in Yeni Filmi “Ready Player One”ın Yeni Fragmanı Geldi

Ready Player One’ın (Başlat) yeni fragmanı gelmişken, uyarlandığı kitabın yazarı da devam kitabının müjdesini verdi

Her süper kahramanın bir köken hikayesine ihtiyacı vardır ve Tye Sheriden’ın canlandırdığı Wade Watts‘ın girişi ile Steven Spielberg’in Ready Player One‘ı da bu şekilde başlar. Ancak geleneksel çizgi roman öykülerinden farklı olarak, bu, özel güç sahibi birisiyle ilgili bir masal değildir; OASIS sanal gerçeklik dünyasında herkesi süper kılan bir dünyayla ilgilidir. Ancak bu, kötü adamlarının daha az gerçek ya da daha az ölümcül olduğu anlamına gelmiyor.

ready player one fragman

Filmin en son fragmanı, OASIS‘te, Sheriden‘in sanal avatarı Parzival‘ı yakından izlememizi sağlıyor. Ayrıca, hikayenin en önemli karakteri ile de tanışıyoruz. Biri “Paskalya Yumurta” (easter egg) avı, şimdiye kadar açıklanan en büyük turnuva olan Mark Rylance‘ın canlandırdığı James Halliday ve  “dünyanın en önemli ekonomik kaynağının kontrolü” için savaşa devam eden şirketin başkanı Ben Meldelsohn tarafından canlandırılan Sorrento.

Bu arada fragmanlarından hâlâ eksik olan bir kişi daha var: Halliday’in en yakın arkadaşı ve OASIS’in eş yaratıcısı Ogden Morrow‘u oynayan Simon Pegg. Ancak görülüyor ki Parzival’in sevgilisi Art3mis (Olivia Cook oynuyor) Wade’in gerçek hayatında kitaplardan çok daha büyük bir rol oynayacak. Bu, hem gerçek dünyada hem de OASIS’te hayatta kalmanın çok daha kolay olmasını sağlayabilir.

Ready Player One, önümüzdeki baharda, 30 Mart 2018‘de vizyona girecek. Bugün yazar Ernest Cline, hikayenin devamını hazırladığını açıkladı ve “Ready Player Two”un da bir gün vizyona gireceğini ummaya başlayabiliriz.

Kitabını okudunuz mu? Filmin fragmanı hakkında ne düşünüyorsunuz ve kitaptan en çok hangi sahnenin uyarlanmasını bekliyorsunuz?

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.