“Tokyo Project”: HBO’dan Çakma “Lost in Translation” Geliyor

717
Görüntülenme

HBO’dan başrolde Elisabeth Moss’un “Lost in Translation” halini izleyeceğimiz kısa film projesi geliyor

Yapımcılığını Lena Dunham‘ın, yazar ve yönetmenliğini ise Girls‘teki yönetmenlik deneyiminden tanıdığımız Richard Shepard‘ın yaptığı Tokyo Project, 22 Nisan 2017’de Tribeca Film Festivali‘nde gösterilmişti.

tokyo project

32 dakikalık kısa filmin konusu ise şöyle: İş gezisi için erkek bakım ürünlerini üreten bir firmayı temsilen Tokyo’ya gelen Sebastian (Ebon Moss-Bachrach), işleri iyi gitmesine rağmen hayalet gibi peşinden gelen geçmişinden kurtulamaz ve üzüntülere boğulur. Aynı zamanda otelde gördüğü Claire (Elisabeth Moss) adlı bir kadından da oldukça etkilenir.

Ebon Moss-Bachrach tokyo project

Güzel ve gizemli Claire ile Sebastian’ın yolları birçok mekanda kesişmeye başlar ve bu iki yabancı git gide birbirlerinden daha da etkilenmeye başlar. Ama her şey göründüğü gibi değildir. Gerçekler uydurma, uydurma ise yeni gerçekliktir. Bu iki yabancının karanlık geçmişinde tahmin ettiğinizden daha çok ortak nokta çıkacaktır.

Elisabeth Moss tokyo project

Tokyo Project 14 Ekim’de HBO’da yayında! HBO’nun Netflix olma yolundaki çırpınışlarını izlemeye başladık gibi sanki. Lost in Hiroshima Mon Amour und Tokyo Project!

Tokyo Project

Kısa film, Tumblr, MUBI, ekşisözlük deneyimlerinden sonra ivedi bir kararla Haziran 2017'de oBiçimSinema'yı kurdum. Filmlerle doldurdum sessizliği. Festivalleri kodladım. Makas-ellerin çocukluğunu bilirim. Film afişlerinden arkadaşlarım oldu, hala da var. Primer'i anlamadım. H.A.L. 9000'i de. (Yapay zekalar daha bulunmamış gibi davranıyorlardı.) Yalnız Matrix'le içli dışlı oldum. (Kim olmamıştır ki?)

Yanıt Bırak

Yorumunuzu girin
İsminizi girin