A Quiet Place’in Devam Filmi Part II’nin Fragmanı Yayınlandı

A Quiet Place Part II Fragman

The Office serisinde canlandırdığı Jim (Big Tuna) karakteri ile tanınan John Krasinski‘nin ilk iki uzun metrajlı yönetmenlik deneyiminden (The Hollars, Brief Interviews with Hideous Men) sonra çektiği ve eleştirmenlerden de oldukça yüksek puan alan A Quiet Place‘in devam filmi A Quiet Place Part II‘den ilk fragman yayınlandı. Filmin gişe başarısından sonra geçtiğimiz sene Temmuz ayında devamının çalışmalarına başlandığı açıklanmıştı.

Çok hassas duyma yeteneğine sahip yaratıkların istila ettiği dünyamızda ses çıkarmadan işaret diliyle anlaşmaya çalışarak hayatta kalmaya çalışan bir ailenin başından geçenlere tanıklık ettiğimiz ilk filmden sonra devam filminde de, evdeki ölümcül olayların ardından, Abbott ailesi (Emily Blunt, Millicent Simmonds, Noah Jupe) sessizlik içinde hayatta kalmak için savaşmaya devam ederken artık dış dünyanın dehşetiyle yüzleşmek zorundadır. Bilinmeyene doğru yaklaştıkça, sesle avlanan canlıların kum yolunun ötesine gizlenen tek tehdit olmadığını çabucak fark ederler.

Post-apokaliptik Esintiler

Fragmandaki yaratıklardan birazcık Black Mirror 4. sezon 5. bölüm Metalhead’deki atmosferi alındığı söylenebilir. Hızlılar, çevikler, güçlüler, ummadığınız anda karşınıza çıkıyorlar ve sizi ölümüne takip ediyorlar. Metalhead, The Silence, Birdbox, A Quiet Place derken bu tarz post-apokaliptik gerilim-korku filmleri zinciri tekrar oluşmaya başladı.

Vizyon: 20 Mart 2020

Bu sefer Emily Blunt’a, bu atmosferin insanı ve oldukça başarılı bir tercih olan Cillian Murphy (28 Days Later…, Sunshine, The Dark Knight, Inception, Dunkirk) eşlik ediyor. Yönetmen ve senarist koltuğunda ise yine Blunt’in eşi John Krasinski var. Bir önceki filmde tüm senaryoya yardım eden ekipte yer alan Bryan Woods veScott Beck ise bu sefer sadece karakter yazımlarından sorumlu.

Bu senenin en çok beklenen filmleri arasında yer alan A Quiet Place Part II, 20 Mart 2020‘de gösterime giriyor.

İlk filminde yaratıkların nereden geldiğine, nasıl oluştuğuna dair bir bilgi edinememiştik, umarız devam filminde bu sorulara az da olsa cevap alabiliriz. Fragmanla birlikte şimdilik aklımıza takılan en büyük soru, ilk filminde merdivenden inerken koca bir çiviye ayağını saplayan Blunt, bu filmde aynısının lacivertine nasıl düşüyor? 🙁

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.